Park Zamkowy w Żywcu

Zdjęcia (13)

Zabytkowy Park Zamkowy w Żywcu, ze starodrzewiem i szerokimi alejami rozciąga się wzdłuż Starego Zamku i Pałacu, w centrum miasta, przy ulicy Zamkowej. Swym zasięgiem dociera aż do ul. Witosa.Park w Żywcu nazywany też Parkiem Habsburgów założono w XVIII wieku, w stylu francuskim, a następnie przekształcono go w park krajobrazowy w stylu angielskim.

Atrakcje w Parku

Piękny, zadbany i zrewitalizowany park w Żywcu zachęca do spacerów, a na wysepce, na którą prowadzą kamienne mostki, stoi ciekawy Domek Chiński z XVIII wieku, w którym mieści się dziś kawiarnia. Obok po stawie pływają kaczki i kolorowe ryby, a romantyczne alejki to wyśmienite miejsce dla zakochanych, których tu nie brakuje.Atrakcją dla dzieci są również wiewiórki, stosunkowo mało płochliwe, które przy odrobinie szczęścia dają się nakarmić. Dla dzieci utworzono też place zabaw, a na krańcach parku, przy ul. Witosa, powstała Stajnia Miejska i mini zoo - miejsce idealne dla dzieci, udostępnione za darmo.

Przy pałacu Habsburgów powstał niewielki Park Miniatur z replikami obiektów zabytkowych z Podbeskidzia, a obok stanęła ławeczka Alicji Habsburg, która przed wojną mieszkała tu w pałacu. W parku zamkowym w Żywcu można spędzić naprawdę sporo czasu, to piękne miejsce na rodzinny spacer.

Park Zamkowy
ul. Zamkowa, Żywiec

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

putosz
2006-09-15 10:49:15
już dawno nie ma w zamku koni -pan Szlagor sprzedał je w cenie mięsa; bryczki nigdy nie było, była za to kareta- czy jest nadal? to dobre pytanie, p. Tulej dyrektor muzeum nie ceni wartościowych przedmiotów a jedynie kicz!
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: