Park Zamkowy w Żywcu

Park Zamkowy w Żywcu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Zabytkowy Park Zamkowy w Żywcu to wspaniałe miejsce rekreacji rodzinnej, a przy tym jeden z najpiękniejszych parków miejskich w Polsce! Ten rozległy teren ze starodrzewem i szerokimi alejami rozciąga się wzdłuż Starego Zamku i Pałacu Habsburgów, w centrum miasta, przy ulicy Zamkowej. Swym zasięgiem dociera aż do ul. Witosa.

Park w Żywcu nazywany też Parkiem Habsburgów założono w XVIII wieku, w stylu francuskim, a następnie przekształcono go w park krajobrazowy w stylu angielskim.

Park w Żywcu
Park w Żywcu
Park w Żywcu
Park w Żywcu

 

Domek Chiński

Piękny, zadbany i zrewitalizowany park w Żywcu zachęca do spacerów, a na wysepce, na którą prowadzą kamienne mostki, stoi ciekawy Domek Chiński z XVIII wieku, w którym mieści się dziś kawiarnia. Obok po stawie pływają kaczki i kolorowe ryby, a romantyczne alejki to wyśmienite miejsce dla zakochanych, których tu nie brakuje.

Domek Chiński w Parku
Domek Chiński w Parku
Żywiec domek Chiński
Żywiec domek Chiński

Stajnia i mini zoo

Atrakcją dla dzieci są również wiewiórki, stosunkowo mało płochliwe, które przy odrobinie szczęścia dają się nakarmić. Dla dzieci utworzono też place zabaw, a na krańcach parku, przy ul. Witosa, powstała Stajnia Miejska i mini zoo - miejsce idealne dla dzieci, udostępnione za darmo.

Park Zamkowy w Żywcu
Park Zamkowy w Żywcu
Park Zamkowy w Żywcu
Park Zamkowy w Żywcu

Park Miniatur

Przy pałacu Habsburgów powstał niewielki Park Miniatur z replikami obiektów zabytkowych z Podbeskidzia. Udostępniony był on dla turystów za parę złotych, niestety obecnie jest niedostępny. Obok stanęła ławeczka Alicji Habsburg, która przed wojną mieszkała tu w pałacu. W parku zamkowym w Żywcu można spędzić naprawdę sporo czasu, to piękne miejsce na rodzinny spacer.

Park Zamkowy w Żywcu
Park Zamkowy w Żywcu

Informacje praktyczne

Od świtu do zmierzchu przez cały rok
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny od strony ul. Witosa

Park Zamkowy
ul. Zamkowa, Żywiec

Noclegi w Żywcu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Mini zoo w Żywcu
Mini zoo w Żywcu
Stajnia Miejska w Żywcu
Park Zamkowy
Ławeczka Alicji Habsburg
Park Miniatur w Żywcu
Żywiec park zamkowy
(4.4 głosów: 68)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 68)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Tttyggvgh
Dlatego tylko taka ocena bo ten park w Żywcu jest zamykany o 23:00 , Nie polecam boja się jak by mieli coś z tego parku ukraść żal i masakra
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024