49°40'58" N, 19°12'10" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–17:30
  • środa: 09:00–17:30
  • czwartek: 09:00–17:30
  • piątek: 09:00–17:30
  • sobota: 09:00–17:30
  • niedziela: 11:00–17:30

W pięknym zabytkowym Parku Zamkowym w Żywcu, nazywanym też Parkiem Habsburgów, powstała kilka lat temu Stajnia Miejska a przy niej Mini Zoo. To bardzo ciekawe miejsce dla najmłodszych, ale nie tylko. Można tu pooglądać zwierzątka hodowlane - kozy, pawie, kury, kanarki, papugi, nawet krowę i osiołki, a od niedawna również daniele podarowane w 2013 roku przez Parę Prezydencką. W tym samym jeszcze roku para danieli wzbogaciła żywieckie mini zoo o młodego cielaka - samiczkę.Przy mini zoo działa Stajnia Miejska z pięknymi końmi oraz kucykiem, który obwozi chętne dzieci. Kilka z koni również jest darem Prezydenta Komorowskiego i jego żony Anny.

Stajnia Miejska w Żywcu
Stajnia Miejska w Żywcu

W 2009 roku żywiecki park został zrewitalizowany i jest obecnie jedną z największych atrakcji Żywca, a Stajnia i Mini Zoo, co ważne, są udostępnione za darmo. W pobliżu warto zobaczyć też inne atrakcje zamku  - Domek Chiński, Pałac czy Zamek będący Muzeum.

Stajnia Miejska i Mini Zoo
Park Zamkowy, ul. Witosa, Żywiec
Godziny zwiedzania: wt-sb 9.00-17.30, nd 11.00-17.30, pn nieczynne
Bilety: wstęp bezpłatny

Mini zoo w Żywcu
Mini zoo w Żywcu


Mini zoo w Żywcu Mini zoo w Żywcu Mini zoo w Żywcu Stajnia Miejska w Żywcu Stajnia w Żywcu Mini zoo w Żywcu

Żywiec noclegi

Żywiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Justyna Talik-Zabrzecka Nowicjusz 3 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-06-02 na

Byłam tam w dniu dzisiejszym i nie ukrywam, że przeraziła mnie sytuacja szarego kucyka. Ów kucyk przebywał w wybiegu być może odpowiednim jeśli chodzi o wielkość ale pozbawionym jakiejkolwiek zielonej trawy i przede wszystkim bez dostępu do wody! Kucyk wyglądał na głodnego. Dzisiejszy dzień był bardzo ciepły, stale świeciło słońce i zwierzę było wymęczone! Serce się kraja. Kawałek dalej był wybieg dla baranów i o zgrozo! Ja rozumiem, że trudno jest wymagać od kogokolwiek żeby te zwierzęta były idealnie czyste ale tak zaniedbaną, skołtunioną sierść naprawdę rzadko się widzi! Jeden baran widocznie utykał, widok był straszny. Cała uwaga obsługi skupiona była na dwóch koniach, tzn. dziewczyny na nich jeździły. Dodatkowo nie było komu zwrócić uwagi gdyż na terenie minii zoo z obsługi znajdowały się jedynie chyba cztery młode dziewczyny, nastolatki, dodatkowo dzieci, które np. zamiatały. To straszne, że jakiekolwiek miasto pozwala sobie na tak rażące zaniedbania wobec istot żywych, zwierząt które czują! Bardzo bym chciała wierzyć, że to był po prostu gorszy dzień ale przecież nawet jeden taki gorszy oznacza cierpienie zwierząt! Ja tej sprawy tak nie zostawię!

Edytowano: 2017-06-02 20:09:36

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-07-29 na

Jak my byliśmy w tym roku to była osoba starsza i czuwała nad dziećmi, przestrzegano zasad i pozwalano tylko jednemu dziecko przebywać na terenie wybiegu podczas przejadżki, wybiegi wcale nie są brudne, jak to u zwierząt błysku i zapachu perfum nie ma, ale sanepid to mógłby lepiej pilnować niejednej knajpy, gdzie się je a nie zagrody dla zwierząt która z założenia błyszczeć nie będzie :)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021