49°41'18" N, 19°12'1" E
Śląskie
2017-01-03
2020-06-19 12:49

Opis Żywca

Żywiec to urocze miasto leżące w województwie śląskim, przy trasie nr 69 ze Zwardonia do Bielska-Białej, pomiędzy Beskidem Małym a Beskidem Żywieckim, nad rzeką Sołą i malowniczym Jeziorem Żywieckim.

Żywiec słynie z wyśmienitego piwa - popularny browar leży w południowej części miasta, ale również z pięknych zabytków i żywo kultywowanej tradycji. Każdego roku latem odbywają się tu Dni Kultury Beskidzkiej - ciekawa folkowa impreza plenerowa.Zabytki w Żywcu

Najcenniejsze zabytki skupiły sie w pobliżu zrewitalizowanego Rynku - wspaniała konkatedra Narodzenia NMP w Żywcu (ul. Zamkowa) z połowy XV wieku oraz baszta.

Żywiec
Żywiec

Tuż obok stoi zamek w Żywcu (ul. Zamkowa 2, Muzeum Miejskie) - tzw. Stary Zamek oraz Pałac Habsburgów (ul. Zamkowa), tzw. Nowy Zamek. Obie budowle są udostępnione do zwiedzania. Stary Zamek może poszczycić się pięknym dziedzińcem z krużgankami.

Zabytkowy jest również Browar Żywiecki - Muzeum Browaru (ul. Browarna 88), który udostępniony jest dla turystów od 18 lat.

Pałac w Żywcu
Żywiec domek Chiński
Żywiec park zamkowy


Niedaleko Rynku w Żywcu warto podejść do zabytkowego kościółka Św. Krzyża na ulicę Stefana Batorego. Ten gotycki kościół urzeka swą urodą.

Atrakcje w Żywcu

Przy zamku i Pałacu Habsburgow roztacza się wspaniały zabytkowy park zamkowy, w którym powstał niedawno Park Miniatur z modelami zabytków z Podbeskidzia. Obok stanęła w 2012 roku ławeczka księżnej Alicji Habsburg, która mieszkała w Pałacu w latach 1920-45, a w głębi parku na dzieci czeka darmowa Stajnia Miejska i Mini Zoo. Jest też staw z ptactwem wodnym, jest Domek Chiński i inne atrakcje.

Karczma Żywiecka
Karczma Żywiecka


Z centrum Żywca prowadzą liczne szlaki turystyczne na szczyty Beskidu Żywieckiego, a dodatkowymi atrakcjami są: dobrze zagospodarowane Jezioro Żywieckie oraz Góra Żar - centrum szybownictwa i paralotniarstwa. Na jej szczyt można wjechać górską kolejką terenową.

Oficjalna strona Żywca

Żywiec konkatedra
Żywiec konkatedra
Żywiec Rynek Żywiec Rynek w Żywcu Żywiec Jezioro Żywieckie Żywiec Żywiec Zamek w Żywcu Żywiec pałac Rynek Żywiec Park w Żywcu Satry zamek w Żywcu Pałac Żywiec Żywiec Żywiec dziedziniec zamku Żywiec baszta Browar Żywiec Jezioro Żywieckie Żywiec Żywiec Grojec Żywiec Góra Żar Góra Żar Żywiec Żywiec-Karczma jak z bajki:) Żywiec-Soła Żywiec-Karczma Żywiecka Żywiec-Karczma Żywiec-Karczma Karczma Żywiec-rzezba ludowa Sw.Floriana przed karczmą Żywiecką Żywiec-przed Karczmą Żywiecką Żywiec-Dzwonnica Żywiec-detal architektoniczny Żywiec-Kościół Katedralny Żywiec-wieża Kościoła Kartedralnego Żywiec- zamek Komorowskich Żywiec-Chiński domek na wyspie Żywiec-pałac Habsburgów Żywiec-studnia przed pałacem Habsburgów Żywiec-fragment pałacu Żywiec-park Habsburgów Żywiec - park Habsburgów Żywiec-pałac Habsburgów Żywiec-Chiński domek na wyspie Żywiec urokliwe alejki w parku Habsburgów Żywiec - w parku Park Miniatur w Żywcu Żywiec Żywiec Jezioro Żywieckie Tresna - zapora i jezioro żywieckie Zapora w Tresnej Jezioro Żywieckie Jezioro Żywieckie tajemnicze zjawisko nocy letniej - komary kaczence mak zamek o zmroku zachód słońca kwiat wschód słońca w Dębkach

Żywiec noclegi

Żywiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Żywcu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Żywiec na blogu

Zdjęcie Film o Żywcu
Film o Żywcu
Zapraszamy Was do obejrzenia naszego kolejnego filmiku. Tym razem o pięknym Żywcu i jego atrakcjach. …
Wokół turystyki · 2013-07-10 17:31:51

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2011-07-07 na
Ja również bywam w tych stronach i potwierdzam, warto się wybrać :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021