Dolina Białej Wisełki - szlak na Baranią, Anna Piernikarczyk

Dolina Białej Wisełki to przepiękne miejsce w Wiśle w Beskidzie Śląskim, świetnie nadające się na spacery rodzinne, również z malutkimi dziećmi i wózkami, gdyż przez malowniczą dolinkę wiedzie droga asfaltowa.  Dolina znajduje się w Wiśle Czarne, za Jeziorem Czerniańskim, przed wejściem samochód należy pozostawić na parkingu płatnym, gdyż w dolinie panuje zakaz ruchu, dzięki czemu można cieszyć się spokojem, bliskością przyrody, czystym powietrzem, a przede wszystkim szumem wody towarzyszącym podczas spaceru.Kaskady

Długość Doliny Białej Wisełki to ponad 6 km, o łagodnym nachyleniu prowadzącym lekko pod górkę wgłąb doliny. Trasa spacerowa po asfalcie wynosi około 2,5 km. Jest to słoneczna dolina, a potok płynący cały czas przy drodze na licznych kaskadach pieni się, dając mu w ten sposób nazwę Biała Wisełka.

Kaskady Rodła

Barania Góra

Doliną wiedzie m.in. szlak niebieski biegnący dalej na Baranią Górę - popularny cel turystów, ale spacer przez dolinę często kończy się przy słynnych Kaskadach Rodła - malowniczych wodospadach, które znajdują się tuż za zakończonym asfaltem, u podnóża góry.

Kuligi

Dolina Białej Wisełki to najbardziej malownicza ze wszystkich dolin wiślańskich, piękna o każdej porze roku. Co ciekawe, zimą dodatkowo jest to miejsce postoju sań zaprzężonych w konie pociągowe, bowiem to tutaj rozpoczynają się i kończą zwykle ogniskiem i biesiadą słynne już kuligi w Wiśle.

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Dolina Białej Wisełki
ul. Biała Wisełka, Wisła

49°37'15" N, 18°58'32" E
Śląskie
2016-03-04
2020-02-03 02:01

Dolina Białej Wisełki na blogu

Zdjęcie Dolina Białej Wisełki idealna na spacery
Dolina Białej Wisełki idealna na spacery
Najpiękniejsza dolina w Wiśle, polecam szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi, które chciałyby się wyrwać na łono przyrody i górskie szlaki, ale uniemożliwiają im to wózki. Przez Dolinę Białej Wisełki wiedzie droga asfaltowa, obok szumiącego potoku z pięknymi kaskadami, naprawdę polecam to miejsce. To niedaleko Jeziora Czerniańskiego, którego zapora również świetnie nadaje się …
Atrakcje · 2014-05-06 11:07:40

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą