Kaskady Rodła w drodze na Baranią

Kaskady Rodła

(4.5 głosów: 44)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kaskady Rodła to najpiękniejszy zespół naturalnych progów wodnych nie tylko w Beskidzie Śląskim, ale w całych Beskidach. Kaskady te znajdują się w Wiśle, w Dolinie Białej Wisełki. Wysokość Kaskad Rodła na Białej Wisełce waha się od 0,5 - 5 m, a nachylenie koryta rzeki jest tu duże i wynosi 8-10%.  Zbocza jarów zamykających dolinę obok wodospadów porastają pomnikowe świerki i jodły liczące nawet 170 lat. Wśród nich zobaczyć też można młode drzewka. To prawdziwa przyjemność wędrować Doliną wyłączoną z ruchu samochodowego, w towarzystwie szemrzącego obok potoku, a dodatkowo z malowniczymi progami co kilka kroków. Ten najwyższy wodospad o wysokości 5 metrów znajduje się na końcu asfaltowej drogi.

Kaskady Rodła
Kaskady Rodła

Kaskady Rodła to niezwykle malowniczy widok, dlatego wielu turystów odwiedza Dolinę Białej Wisełki, by podziwiać to cudowne zjawisko, tym bardziej, że przez dolinę wzdłuż wodospadów prowadzi droga asfaltowa, dostępna nawet dla rodzin z małymi dziećmi, a dalej, za najwyższym wodospadem szlak niebieski przekształca się w szlak górski i prowadzi na popularną Baranią Górę.Kaskady Rodła
Kaskady Rodła
Kaskady Rodła
Kaskady Rodła

Skąd nazwa Kaskady Rodła?

Nazwę Kaskady Rodła wodospady otrzymały w 1987 roku. Nadało ją Towarzystwo Miłośników Wisły na pamiątkę czasów, kiedy Polacy nie mogli posługiwać się znakiem godła polskiego i w 1933 roku wprowadzili symbol rodła odtwarzający bieg Wisły z zaznaczonym Krakowem, jako symbol łączności z macierzą.

Kaskady Rodła
Kaskady Rodła

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: w sezonie płatny
Dojście drogą asfaltową, więc obiekt dostępny jest dla wózków

Adres

Kaskady Rodła
ul. Biała Wisełka, Wisła

GPS: 49°37'12N, 18°59'9E

Wisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kaskady Rodła
Kaskady Rodła
Kaskady Rodła
Kaskady Rodła
Kaskady Rodła
Wisła Beskid Śląski
Ważna
czynne cały rok dla rodziny wstęp bezpłatny przyroda wodospady kaskady
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023