Park Kuronia

Park Kuronia i minizoo w Sosnowcu

(4.9 głosów: 11)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Atrakcje w Parku Miejskim

Park miejski w Sosnowcu im. Jacka Kuronia (dawniej Ośrodek Leśna) to wspaniałe miejsce rekreacji dla całej rodziny, ale szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym dzieciom, ponieważ czeka tutaj naprawdę duży i świetnie przygotowany plac zabaw z wieloma urządzeniami i atrakcjami dla dzieci w różnym wieku oraz mini zoo z różnymi gatunkami zwierząt. Ponadto rozlewa się tu malowniczy staw Leśna, dostępne są alejki, a przy nich zadbana roślinność, SkatePark czy wyciąg na Górce. Z pewnością to miejsce przypadnie Ci do gustu, tym bardziej, że na miejscu dostępny jest obszerny, bezpłatny parking oraz gastronomia.Lokalizacja

Park Kuronia znajduje się we wschodniej części Sosnowca, w dzielnicy Kazimierz Górniczy, przy ulicy Jasieńskiego i Armii Krajowej. Ciekawostką jest, że to górnicy z pobliskiej Kopalni Węgla Kamiennego "Kazimierz-Juliusz" kilkadziesiąt lat temu wytyczali ścieżki parkowe i budowali mostki. Po wielu latach Park został zrewitalizowany i teraz prezentuje się bardzo ładnie, zachęcając do spacerów pokolenia okolicznych mieszkańców, a nawet turystów z dalszych stron. Można też pojeździć tu na rowerze czy rolkach.

Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu
Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu

Mini zoo

Perełką Parku Kuronia na pewno jest wspomniane już mini zoo, gdzie maluchy mogą podziwiać sarny, osły, kangura, kozy, owce czy ptactwo. Zwierzątka przyzwyczajone do dokarmiania chętnie podchodzą do ogrodzeń ku uciesze dzieci. Zza szczelnych ogrodzeń trochę miejscami słabo je widać, ale i tak jest to ciekawostka, tym bardziej, że dostępna bezpłatnie, przez cały rok.Przyroda Parku

Również i wolno żyjące zwierzęta można tu spotkać - liczne ptaki, wiewiórki, w stawie płazy, a nawet jeża, którego mieszkanko oznaczono tablicą. Również roślinność jest tutaj bogata - porastają tu drzewa lasów łęgowych (olsza czarna czy brzoza brodawkowata), grądów (głównie graby i dęby), a także lipy, jesiony, klony, buki czy sosny.

Park Kuronia i mini zoo ul. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy
Park Kuronia i mini zoo ul. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy
Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu
Park Kuronia i mini zoo ul. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy
Park Kuronia i mini zoo ul. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy
Plac zabaw w Parku Kuronia w Sosnowcu
Plac zabaw w Parku Kuronia w Sosnowcu
Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu
Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu
Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu
Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu
Park Kuronia i mini zoo ul. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–23:30
  • wtorek: 06:00–23:30
  • środa: 06:00–23:30
  • czwartek: 06:00–23:30
  • piątek: 06:00–23:30
  • sobota: 06:00–23:30
  • niedziela: 06:00–23:30

Adres

Park Kuronia i mini zoo
ul. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy

GPS: 50°17'54N, 19°14'27E

Sosnowiec noclegi

Sosnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°17'54N, 19°14'27E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Katarzyna Szubska
miejsce piękne. Na wycieczkę na cały dzień idealne, w dni wolne i wakacje przepełnione ludźmi ale warto odwiedzić. najlepsze gofry w parku jordanowskich, resztę odradzam.

Park Kuronia i minizoo w Sosnowcu na blogu

Parki atrakcyjne dla dzieci - Top 10 najlepszych parków miejskich w Polsce!

Szczególnie teraz, podczas kwarantanny narodowej z powodu koronawirusa, gdy miejsca pod dachem są jeszcze zamknięte dla turystów, a lasy i parki się znów otwierają od 20 kwietnia 2020, tak cenione i ważne stają się atrakcyjne miejsca na świeżym powietrzu. Parki miejskie to prawdziwe ostoje, gdzie można wyjść, złapać oddech, oderwać się od stresów dnia codziennego i nabierać odporności w chłodniejsze dni.

Dorosłym wystarczy kawałek lasu, żeby podładować baterie i odpocząć psychicznie, bowiem nie od dziś wiadomo, że las w głowie układa 🙂 Ale co z maluchami? Do lasu, a i owszem, połazić trochę można, pobiegać, pooglądać roślinki, pomyszkować wśród ścieżek, ale to co dzieci rajcuje najbardziej, a piszę to jako mama trzech córek, to atrakcje, atrakcje i jeszcze raz atrakcje! Mogą być przeróżne, ale wszelkie wyzwania są mile widziane, wszak dzieci muszą rozładować swoją energię, a lepiej zrobić to na łonie natury, z uśmiechem na twarzy, niż pozwolić na demolkę domu 🙂

17 kwiecień 2020 11:44
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021