Park Kuronia i minizoo w Sosnowcu

Park Kuronia i minizoo w Sosnowcu

Park Kuronia i mini zoo
ul. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy

50°17'54" N, 19°14'27" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 06:00–23:30
  • wtorek: 06:00–23:30
  • środa: 06:00–23:30
  • czwartek: 06:00–23:30
  • piątek: 06:00–23:30
  • sobota: 06:00–23:30
  • niedziela: 06:00–23:30

Atrakcje w Parku Miejskim

Park miejski w Sosnowcu im. Jacka Kuronia (dawniej Ośrodek Leśna) to wspaniałe miejsce rekreacji dla całej rodziny, ale szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym dzieciom, ponieważ czeka tutaj naprawdę duży i świetnie przygotowany plac zabaw z wieloma urządzeniami i atrakcjami dla dzieci w różnym wieku oraz mini zoo z różnymi gatunkami zwierząt. Ponadto rozlewa się tu malowniczy staw Leśna, dostępne są alejki, a przy nich zadbana roślinność, SkatePark czy wyciąg na Górce. Z pewnością to miejsce przypadnie Ci do gustu, tym bardziej, że na miejscu dostępny jest obszerny, bezpłatny parking oraz gastronomia.Lokalizacja

Park Kuronia znajduje się we wschodniej części Sosnowca, w dzielnicy Kazimierz Górniczy, przy ulicy Jasieńskiego i Armii Krajowej. Ciekawostką jest, że to górnicy z pobliskiej Kopalni Węgla Kamiennego "Kazimierz-Juliusz" kilkadziesiąt lat temu wytyczali ścieżki parkowe i budowali mostki. Po wielu latach Park został zrewitalizowany i teraz prezentuje się bardzo ładnie, zachęcając do spacerów pokolenia okolicznych mieszkańców, a nawet turystów z dalszych stron. Można też pojeździć tu na rowerze czy rolkach.

Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu
Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu

Mini zoo

Perełką Parku Kuronia na pewno jest wspomniane już mini zoo, gdzie maluchy mogą podziwiać sarny, osły, kangura, kozy, owce czy ptactwo. Zwierzątka przyzwyczajone do dokarmiania chętnie podchodzą do ogrodzeń ku uciesze dzieci. Zza szczelnych ogrodzeń trochę miejscami słabo je widać, ale i tak jest to ciekawostka, tym bardziej, że dostępna bezpłatnie, przez cały rok.

Przyroda Parku

Również i wolno żyjące zwierzęta można tu spotkać - liczne ptaki, wiewiórki, w stawie płazy, a nawet jeża, którego mieszkanko oznaczono tablicą. Również roślinność jest tutaj bogata - porastają tu drzewa lasów łęgowych (olsza czarna czy brzoza brodawkowata), grądów (głównie graby i dęby), a także lipy, jesiony, klony, buki czy sosny.

Park Kuronia i mini zoo ul. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy
Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu
Park Kuronia i mini zoo ul. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy


Park Kuronia i mini zoo ul. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy Plac zabaw w Parku Kuronia w Sosnowcu Plac zabaw w Parku Kuronia w Sosnowcu Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu Mini zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu Park Kuronia i mini zoo ul. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy

Sosnowiec noclegi

Sosnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021