Zoo w Chorzowie

Zdjęcia (25)

Wejście główne do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie znajduje się od ulicy Katowickiej, przy głównej promenadzie olbrzymiego i słynnego Parku Śląskiego w Chorzowie. Warto zwiedzić chorzowskie zoo, gdyż dostarcza niezapomnianych wrażeń, szczególnie dzieciom, a od kilku lat intensywnie się zmienia i oferuje zwierzętom coraz ciekawsze i bardziej przyjazne wybiegi.Zwierzęta w chorzowskim zoo

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym spotkasz przedstawicieli 300 gatunków zwierząt. Do najciekawszych należą: słonie, żyrafy, antylopy, zebry, pocieszne małpy, tygrysy syberyjskie, lwy i inne "koty". Od niedawna śląskie zoo słynie z dużej liczby gepardów, w 2013 roku było ich aż 5, mają obszerne wybiegi we wschodniej części zoo, koło budynków dyrekcji. W 2015 roku powstał też nowy, piękny dom dla gepardów, a obecnie urodziły się tutaj młode. Niedaleko mieszkają kangury oraz emu. Blisko stąd do akwarium, w którym prócz niesamowicie kolorowych rybek zobaczysz olbrzymiego żółwia i potężne sumy.

Przy wybiegu dla słoni rozlewa się Staw Kormoranów z ptactwem różnej maści, a trochę dalej wybiegi niedźwiedzi brunatnych, które zimą udają się na spoczynek i nie można ich wówczas oglądać.Zoo z każdym rokiem planuje nowe inwestycje. W ostatnich latach przygotowano nowe pawilony dla żyraf, nowe wspaniałe wybiegi dla tygrysów, gepardów, gibonów, nosorożców i krokodyli z tropikalnym klimatem. Po remoncie jest wybieg dla słoni. Na przełomie 2019 i 2020 powstało pingwinarium dla pingwinów Humboldta, których nie było w zoo przez ostatnie 40 lat!

Dinozaury w chorzowskim Zoo

Unikatem w skali kraju, a nawet Europy jest skalna Kotlina Dinozaurów, gdzie stoją ku uciesze najmłodszych olbrzymie okazy tych kopalnych gadów. To świetne miejsce na sesję zdjęciową, chwilowy odpoczynek czy piknikowy posiłek. Kotlina w 2012 roku została nieco odnowiona.

Zoolandia w śląskim Zoo

Dzieciom z pewnością spodoba się też Mini Zoo, gdzie można pogłaskać małego koziołka, owieczkę czy króliczka. Są tu też kuce, papużki, świnki morskie i wietnamskie. Małe zagrody, płotki, milusie zwierzaki czekające na głaskające małe rączki. Tylko tutaj, w żadnym innym miejscu w Zoo, możesz karmić zwierzęta, tylko kupioną karmą. Twojemu dziecku na pewno się tutaj spodoba, tym bardziej, że teraz powstał tu również park linowy i plac zabaw dla dzieci. Zimą Zoolandia nie jest dostępna dla zwiedzających.

Żywa Szopka w Zoo

Od kilku lat na wprost wejścia głównego do chorzowskiego Zoo w okresie Świąt Bożego Narodzenia powstaje żywa Szopka, ze Świętą Rodziną, Królami i zwierzętami. To dodatkowa atrakcja dla dzieci. W tym czasie Zoo można zwiedzać w promocyjnej cenie.

Infrastruktura Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Infrastruktura Zoo jest dobrze rozwinięta, jest gdzie zjeść, załatwić się czy kupić np. baterie no i oczywiście mnóstwo pluszowych małpek, dmuchanych żyrafek itd. Najlepiej w kasie zaopatrzyć się, oprócz biletu w plan ogrodu, wtedy na pewno nie pominiemy żadnej atrakcji. Dodatkowo orientację ułatwiają tablice informacyjne, pojawiły się też liczne, ciekawe tablice edukacyjne.Przejście przez wszystkie pawilony w Zoo zajmie około 2-3 godzin, ale warto spędzić tu znacznie więcej czasu, obcując ze zwierzętami, których na co dzień nie mamy okazji oglądać na żywo. Śląski Ogród Zoologiczny należy do Europejskiej Organizacji Ogrodów Zoologicznych (EAZA) i jest jednym z największych Zoo w Polsce.

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2019-11-26 13:04:58 na
Coraz nowocześniejsze zoo, które intensywnie się rozwija, poprawiając wybiegi na nowocześniejsze i bardziej przyjazne dla zwierząt, świetne miejsce na rodzinną wycieczkę
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: