Górnosląski Park Etnograficzny, Anna Piernikarczyk

Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie leży na wschodnim krańcu olbrzymiego Parku Śląskiego (dawny Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku), w pobliżu Stadionu Śląskiego, na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.

Chorzowski Skansen to niezwykle ciekawe, a przy tym rozległe miejsce, w którym poznasz zabytkową, drewnianą zabudowę oraz kulturę i obyczaje całego regionu. Wszystkie obiekty w Parku Etnograficznym prezentowane są według obszarów historycznych, tak, by można sobie lepiej wyobrazić zróżnicowanie regionalne. Latem na obszarze GPE odbywają się ciekawe imprezy ludowe, m.in. pokazy ginących zawodów.

Górnosląski Park Etnograficzny

Polecam odwiedzenie tego magicznego zakątka, w którym można przenieść się w świat historii, a także w czasy naszych dziadków, niejeden z Was zobaczy w Skansenie przedmioty codziennego użytku, które pamięta z czasów młodości lub dzieciństwa. Wyprawa do chorzowskiego skansenu to taka sentymentalna podróż...

Górnośląski Park Etnograficzny
ul. Parkowa 25, Chorzów
tel. 32/ 241-07-18
sekretariat@muzeumgpe-chorzow.pl
www.muzeumgpe-chorzow.pl

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Ali
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-03 na

Kocham nasz skansen. Brak mi tylko zaangażowania pracowników - miał być przy każdym domku a ze świecą szukać. Skansen odwiedzam kilka razy w roku ze względu na organizowane imprezy, zwłaszcza Sląskie Gody - 1 maja . Wtedy skansenowski kościółek obchodzi święto patrona - św. Józefa, robotnika. naprawdę warto wtedy być. Dożynki - super. święto miodu - extra, czerwcowy zjazd rycerzy - pełnej nazwy imprezy nie pamiętam. Sama oferta skansenu troche razi , zwłaszcza że byłam w wielu skansenach w Polsce. Skansen w Sanoku (2004 r. kiedy byłam ) jak dotąd nie do pobicie. Bdedw tym roku zobacze co sie zmienilo. 

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-01-10 na

Świetne miejsce na spacer w ciepły dzień ! Wadą jest jedynie masakryczna pełna purchli asfaltowa ścieżka gdzie non stop można się o coś potknąć.

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: