49°51'18" N
18°45'37" W
Śląskie
2017-01-12 09:13:22
Ochaby, Anna Piernikarczyk
Dream Park Ochaby, Anna Piernikarczyk
Ochaby, Anna Piernikarczyk
Ochaby, Anna Piernikarczyk
Dinozaury w Ochabach, Anna Piernikarczyk
Dream Park Ochaby, Anna Piernikarczyk
Miniatury w Ochabach, Anna Piernikarczyk
Ochaby, Anna Piernikarczyk
Dream Park w Ochabach, Anna Piernikarczyk
Ochaby, Anna Piernikarczyk
Ochaby, Anna Piernikarczyk
Ochaby, Anna Piernikarczyk
Zdjęcia Ochab (12)

Ochaby to niewielka miejscowość w województwie śląskim, oddalona około 4 km od Skoczowa w kierunku Żor, przy trasie nr 81. Wokół Ochab Wielkich rozlewa się sporo zbiorników wodnych i stawów hodowlanych, w których poławia się m.in. karpie.Wzdłuż głównej drogi w kierunku Katowic ulokowane są liczne restauracje i stadnina konna. Od kilku lat Ochaby stały się słynne za sprawą Parku Rozrywki Dream Park Ochaby, który jest obecnie główną atrakcją turystyczną miejscowości.

Atrakcje w Ochabach

- Dream Park Ochaby, ul. Hodowlana 2 - w skład parku rozrywki wchodzą Miniatury znanych budowli z całego świata, park dinozaurów, Prehistoryczne Oceanarium z ogromnymi wodnymi dinozaurami i unikatową Strefą Zero oraz duży park linowy. Dla najmłodszych przygotowano świetny plac zabaw oraz dmuchańce.

Zimą w Parku czynna jest wystawa rzeźb lodowych. Oprócz podziwiania niesamowitych postaci wykutych w lodzie, samemu można spróbować swych sił w rzeźbiarskim rzemiośle. Bilety można wykupić tańsze - spacerowe obejmujące miniatury, dinozaury i plac zabaw (19,90 zł, 15,90 zł) oraz droższe dodatkowo do Oceanarium, kina 6D oraz na dmuchańce, euro bungy, kule sferyczne i park linowy (39,90 zł, 35,90 zł).

- Stadnina koni Ochaby, ul. Hodowlana 16, Ochaby Wielkie - stadnina z długimi tradycjami, sięgającymi połowy XX wieku, hoduje się tu angloaraby francuskie, osiągające sukcesy w wyścigach.Zarówno konie, jak i Dream Park w Ochabach położone są przy głównej drodze, także nie ma problemu z trafieniem do tych atrakcji.

Oficjalna strona Ochab

Czy wiesz, że?

Konie z hodowli Stadniny Koni Ochaby często są zwycięzcami prestiżowych gonitw na Torach Wyścigów konnych Partynice we Wrocławiu. Jedna z tutejszych klaczy - Arabella wygrała derby w 1975 roku i Oaks półkrwi, 6 razy startowała i wszystkie 6 wyścigów wygrała. Od roku 1975 Oaks Półkrwi nazwano jej imieniem.

Ciekawostkę przesłał(a) Anna Piernikarczyk

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2012-02-13 10:38:35

Rewelacyjne zestawienie - sfinks i piramidy pokryte śniegiem. Takie cuda - tylko w Ochabach.  Polecam gorąco Ochaby. Wystawa rzeźb lodowych jeszcze tylko przez kilka tygodni. 

Ostatnio edytowany: 2012-09-19 06:37

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: