Rewa. Atrakcje, które warto zwiedzić

Rewa
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Rewa to nadbałtycka wieś kaszubska leżąca w województwie pomorskim, pomiędzy Puckiem a Gdynią oddaloną o 15 km. Na terenie Rewy znajduje się "szperk" czyli Mierzeja Rewska.

Położenie Rewy na "końcu świata", brak gruntów ornych oraz naturalne przeszkody od zawsze zmuszały mieszkańców do eksploatacji morza. Od wieków trudnili się oni tutaj rybołówstwem przybrzeżnym, uprawianym do dziś. Liczną grupę mieszkańców od zawsze stanowili też marynarze, pływający dawniej statkami handlowymi zwanymi szkutami.

Rewa
Rewa


Atrakcje w Rewie

Rewa to niewielkie kąpielisko żyjące z turystyki, ale też z rybołówstwa i sportów wodnych, bowiem teren Zatoki Puckiej to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych w Polsce.

Rewa to w ogóle niezwykłe miejsce w naszym kraju, gdzie indziej można sobie spacerować po morskiej otchłani? Nikt o zdrowych zmysłach nie przypuszczał, że możliwe jest chodzenie po głębokiej wodzie, ale dzięki pobytowi w Rewie można łamać stereotypy. Można tu dotknąć suchą ręką zatopionego okrętu podwodnego, który spoczywa na dnie morza. Niemożliwe? A jednak w czasie dorocznego "Marszu Śledzia" staje się to możliwe. Zimą i latem wędrują dziesiątki osób przecinając Zatokę Gdańską na 10-kilometrowym odcinku między Kuźnicą a Rewą. W Rewie cuda się zdarzają.

Rewa
Rewa

W czasie opadania wód równie fenomenalnym zjawiskiem są ukazujące się na powierzchni morza wysepki. Te niewielkie kawałeczki lądu są dostępne dla turystów, ale dostać się do nich można jedynie korzystając z morskiego środka lokomocji np. motorówki.

Od południowego-wschodu znajduje się rezerwat przyrody "Mechelińskie Łąki" należący do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
Tekst: Adam GrześkowiakNoclegi w Rewie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 67)
Twoja ocena
Dżastina

PIękne i spokojne miejsce. Dla osób, które chcą wypocząć z dala od tłumu ludzi.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024