Rewa, Ewelina

Rewa

(4.5 głosów: 77)

Rewa to nadbałtycka wieś kaszubska leżąca w województwie pomorskim, pomiędzy Puckiem a Gdynią oddaloną o 15 km. Na terenie Rewy znajduje się "szperk" czyli Mierzeja Rewska.Położenie Rewy na "końcu świata", brak gruntów ornych oraz naturalne przeszkody od zawsze zmuszały mieszkańców do eksploatacji morza. Od wieków trudnili się oni tutaj rybołówstwem przybrzeżnym, uprawianym do dziś. Liczną grupę mieszkańców od zawsze stanowili też marynarze, pływający dawniej statkami handlowymi zwanymi szkutami.

Rewa, Ewelina
Rewa, Ewelina

Atrakcje w Rewie

Rewa to niewielkie kąpielisko żyjące z turystyki, ale też z rybołówstwa i sportów wodnych, bowiem teren Zatoki Puckiej to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych w Polsce.Rewa to w ogóle niezwykłe miejsce w naszym kraju, gdzie indziej można sobie spacerować po morskiej otchłani? Nikt o zdrowych zmysłach nie przypuszczał, że możliwe jest chodzenie po głębokiej wodzie, ale dzięki pobytowi w Rewie można łamać stereotypy. Można tu dotknąć suchą ręką zatopionego okrętu podwodnego, który spoczywa na dnie morza. Niemożliwe? A jednak w czasie dorocznego "Marszu Śledzia" staje się to możliwe. Zimą i latem wędrują dziesiątki osób przecinając Zatokę Gdańską na 10-kilometrowym odcinku między Kuźnicą a Rewą. W Rewie cuda się zdarzają.

W czasie opadania wód równie fenomenalnym zjawiskiem są ukazujące się na powierzchni morza wysepki. Te niewielkie kawałeczki lądu są dostępne dla turystów, ale dostać się do nich można jedynie korzystając z morskiego środka lokomocji np. motorówki.Od południowego-wschodu znajduje się rezerwat przyrody "Mechelińskie Łąki" należący do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
Tekst: Adam Grześkowiak

Rewa noclegi

Rewa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Rewie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°37'53N, 18°30'9E
02 styczeń 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Dżastina
08 sierpień 2015 14:55

PIękne i spokojne miejsce. Dla osób, które chcą wypocząć z dala od tłumu ludzi.

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację