54°37'53" N, 18°30'9" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-02-03 02:00

Opis Rewy

Rewa to nadbałtycka wieś kaszubska leżąca w województwie pomorskim, pomiędzy Puckiem a Gdynią oddaloną o 15 km. Na terenie Rewy znajduje się "szperk" czyli Mierzeja Rewska.Położenie Rewy na "końcu świata", brak gruntów ornych oraz naturalne przeszkody od zawsze zmuszały mieszkańców do eksploatacji morza. Od wieków trudnili się oni tutaj rybołówstwem przybrzeżnym, uprawianym do dziś. Liczną grupę mieszkańców od zawsze stanowili też marynarze, pływający dawniej statkami handlowymi zwanymi szkutami.

Rewa
Rewa

Atrakcje w Rewie

Rewa to niewielkie kąpielisko żyjące z turystyki, ale też z rybołówstwa i sportów wodnych, bowiem teren Zatoki Puckiej to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych w Polsce.

Rewa to w ogóle niezwykłe miejsce w naszym kraju, gdzie indziej można sobie spacerować po morskiej otchłani? Nikt o zdrowych zmysłach nie przypuszczał, że możliwe jest chodzenie po głębokiej wodzie, ale dzięki pobytowi w Rewie można łamać stereotypy. Można tu dotknąć suchą ręką zatopionego okrętu podwodnego, który spoczywa na dnie morza. Niemożliwe? A jednak w czasie dorocznego "Marszu Śledzia" staje się to możliwe. Zimą i latem wędrują dziesiątki osób przecinając Zatokę Gdańską na 10-kilometrowym odcinku między Kuźnicą a Rewą. W Rewie cuda się zdarzają.

Rewa
Rewa


W czasie opadania wód równie fenomenalnym zjawiskiem są ukazujące się na powierzchni morza wysepki. Te niewielkie kawałeczki lądu są dostępne dla turystów, ale dostać się do nich można jedynie korzystając z morskiego środka lokomocji np. motorówki.

Od południowego-wschodu znajduje się rezerwat przyrody "Mechelińskie Łąki" należący do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
Tekst: Adam GrześkowiakRewa noclegi

Rewa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Rewie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Dżastina Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-08-08 na

PIękne i spokojne miejsce. Dla osób, które chcą wypocząć z dala od tłumu ludzi.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021