Dar Młodzieży

Gdynia

(4.5 głosów: 291)

Gdynia to ciekawa i nowoczesna miejscowość nadbałtycka leżąca w województwie pomorskim, nad Zatoką Gdańską. Wraz z Sopotem i Gdańskiem tworzy Trójmiasto. Jako duży polski port Gdynia rozwinęła się dopiero po I wojnie światowej. Dziś stanowi ważny ośrodek przemysłowy i handlowy, a przy tym znany nadmorski kurort, przyciągający turystów z całego świata. Największe wrażenie robią tutaj jednostki cumujące przy Molo Południowym. Najsłynniejszym obiektem jest oczywiście żaglowiec Dar Pomorza!Dar Młodzieży
Dar Młodzieży

Atrakcje w Gdyni

Nie ma w tym nic dziwnego, że turyści przybywają licznie do Gdyni, bowiem oferuje fantastyczne atrakcje. Z pewnością należą do nich najnowocześniejsza i największa w Polsce marina ze wspaniałymi jachtami - jeden z najpiękniejszych zakątków Gdyni oraz zabytkowe żaglowce uchodzące za najpiękniejsze w świecie - Dar Pomorza będący Muzeum i pływający nadal po morzach świata Dar Młodzieży, który w lipcu 2017 roku obchodził 35-lecie podniesienia bandery. Na co dzień nie brakuje w Gdyni również innych ciekawych jednostek pływających, w tym również bojowych, jak ORP Błyskawica. To wszystko sprawia, że Gdynia okrzyknięta została żeglarską stolicą Polski.

ORP Błyskawica
ORP Błyskawica

Ciekawą atrakcją w Gdyni jest Oceanarium - kolorowa atrakcja bardzo fajna nie tylko dla dzieci, z mnóstwem ryb i innych żyjątek zamieszkujących morskie głębie. Koniecznie też trzeba odwiedzić pobliskie molo w Gdyni i zobaczyć pomnik Maszty. Podobnie, jak na całym wybrzeżu polskim, można tu zjeść przepyszną rybkę smażoną bądź wędzoną. Smażalnie przeganiają się w promocjach i ciekawych wystrojach knajpek. Również wieczorami nie będziesz się tu nudził, Gdynia oferuje bogaty wachlarz rozrywek, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.Gdynia molo
Gdynia molo

Orłowska Plaża w Gdyni

A gdy chcesz zbliżyć się do przyrody, zawitaj do klimatycznej Gdyni Orłowo, gdzie odnajdziesz piękną plażę z ptactwem wodnym, malowniczy klif, promenadę i kameralne molo. To bardzo urokliwe miejsce, szczególnie rankiem.

Gdynia Orłowo
Gdynia Orłowo
Gdynia Klif Orłowski
Pomnik Maszty
Akwarium Gdyńskie
Marina
Klif Orłowski
Molo w Orłowie
Orłowo
Plaża w Orłowie
Gdynia plaża Orłowo
Gdynia molo w Orłowie
Gdynia Orłowo
Gdynia Orłowo
Gdynia molo
Gdynia Dar Pomorza
Gdynia ORP Błyskawica
Gdynia przystań jachtowa
Gdynia molo Orłowo
Gdynia Orłowo
Gdynia Promenada w Orłowie
Gdynia
Gdynia
Gdynia
Gdynia plaża w Orłowie
Gdynia Orłowo
Gdynia port jachtowy
Dar Pomorza
Gdynia
Gdynia Orłowo
Plac Kaszubski - para Kaszubów
Gdynia port jachtowy
Gdynia
port jachtowy
Ulica Świętojańska , pomnik JP II
przed Domem Marynarza
Gdynia
, Joanna G.
ORP Błyskawica, Joanna G.

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Gdyni. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°31'9N, 18°33'8E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021