Gdynia. Atrakcje, które warto zwiedzić

Dar Młodzieży
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Gdynia to ciekawa i nowoczesna miejscowość nadbałtycka leżąca w województwie pomorskim, nad Zatoką Gdańską. Wraz z Sopotem i Gdańskiem tworzy Trójmiasto. Jako duży polski port Gdynia rozwinęła się dopiero po I wojnie światowej. Dziś stanowi ważny ośrodek przemysłowy i handlowy, a przy tym znany nadmorski kurort, przyciągający turystów z całego świata. Największe wrażenie robią tutaj jednostki cumujące przy Molo Południowym. Najsłynniejszym obiektem jest oczywiście żaglowiec Dar Pomorza!

Dar Młodzieży
Dar Młodzieży

Atrakcje w Gdyni

Nie ma w tym nic dziwnego, że turyści przybywają licznie do Gdyni, bowiem oferuje fantastyczne atrakcje. Z pewnością należą do nich najnowocześniejsza i największa w Polsce marina ze wspaniałymi jachtami - jeden z najpiękniejszych zakątków Gdyni oraz zabytkowe żaglowce uchodzące za najpiękniejsze w świecie - Dar Pomorza będący Muzeum i pływający nadal po morzach świata Dar Młodzieży, który w lipcu 2017 roku obchodził 35-lecie podniesienia bandery. Na co dzień nie brakuje w Gdyni również innych ciekawych jednostek pływających, w tym również bojowych, jak ORP Błyskawica. To wszystko sprawia, że Gdynia okrzyknięta została żeglarską stolicą Polski.

ORP Błyskawica
ORP Błyskawica

Ciekawą atrakcją w Gdyni jest Oceanarium - kolorowa atrakcja bardzo fajna nie tylko dla dzieci, z mnóstwem ryb i innych żyjątek zamieszkujących morskie głębie. Koniecznie też trzeba odwiedzić pobliskie molo w Gdyni i zobaczyć pomnik Maszty. Podobnie, jak na całym wybrzeżu polskim, można tu zjeść przepyszną rybkę smażoną bądź wędzoną. Smażalnie przeganiają się w promocjach i ciekawych wystrojach knajpek. Również wieczorami nie będziesz się tu nudził, Gdynia oferuje bogaty wachlarz rozrywek, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdynia molo
Gdynia molo

Orłowska Plaża w Gdyni

A gdy chcesz zbliżyć się do przyrody, zawitaj do klimatycznej Gdyni Orłowo, gdzie odnajdziesz piękną plażę z ptactwem wodnym, malowniczy klif, promenadę i kameralne molo. To bardzo urokliwe miejsce, szczególnie rankiem.

Gdynia Orłowo
Gdynia Orłowo

Noclegi w Gdyni

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Gdynia Klif Orłowski
Pomnik Maszty
Akwarium Gdyńskie
Marina
Klif Orłowski
Molo w Orłowie
Orłowo
Plaża w Orłowie
Gdynia plaża Orłowo
Gdynia molo w Orłowie
Gdynia Orłowo
Gdynia Orłowo
Gdynia molo
Gdynia Dar Pomorza
Gdynia ORP Błyskawica
Gdynia przystań jachtowa
Gdynia molo Orłowo
Gdynia Orłowo
Gdynia Promenada w Orłowie
Gdynia
Gdynia
Gdynia
Gdynia plaża w Orłowie
Gdynia Orłowo
Gdynia port jachtowy
Dar Pomorza
Gdynia
Gdynia Orłowo
Plac Kaszubski - para Kaszubów
Gdynia port jachtowy
Gdynia
port jachtowy
Ulica Świętojańska , pomnik JP II
przed Domem Marynarza
Gdynia
ORP Błyskawica
(4.5 głosów: 299)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 299)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika OTTO
OTTO
Samo miasto nic ciekawego nie prezentuje, oprócz dwóch statków i oceanarium. Gdańsk ma starówkę, park Oliwski i Regana, Sopot molo, Grand hotel i urokliwe uliczki z ładnymi domami. Gdynia rozcarowuje
Avatar użytkownika kinga cvc
kinga cvc
Ukochane miasto moje i mojego męża.
Avatar użytkownika Adam Adam
Adam Adam
Piękne miasto i tyle do zwiedzenia.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024