Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°31'9" N, 18°33'8" E
Pomorskie
2017-07-25
2020-02-03 02:00

Opis Gdyni

Gdynia to ciekawa i nowoczesna miejscowość nadbałtycka leżąca w województwie pomorskim, nad Zatoką Gdańską. Wraz z Sopotem i Gdańskiem tworzy Trójmiasto. Jako duży polski port Gdynia rozwinęła się dopiero po I wojnie światowej. Dziś stanowi ważny ośrodek przemysłowy i handlowy, a przy tym znany nadmorski kurort, przyciągający turystów z całego świata.Atrakcje w Gdyni

I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem Gdynia oferuje fantastyczne atrakcje. Z pewnością należą do nich najnowocześniejsa i największa w Polsce marina ze wspaniałymi jachtami - jeden z najpiękniejszych zakątków Gdyni oraz zabytkowe żaglowce uchodzące za najpiękniejsze w świecie - Dar Pomorza będący Muzeum i pływający nadal po morzach świata Dar Młodzieży, który w lipcu 2017 roku obchodził 35-lecie podniesienia bandery.

ORP Błyskawica
ORP Błyskawica

Na codzień nie brakuje w Gdyni również innych ciekawych jednostek pływających, w tym również bojowych, jak ORP Błyskawica. To wszystko sprawia, że Gdynia okrzyknięta została żeglarską stolicą Polski.

Ciekawą atrakcją w Gdyni jest Oceanarium - kolorowa atrakcja bardzo fajna nie tylko dla dzieci, z mnóstwem ryb i innych żyjątek zamieszkujących morskie głębie. Koniecznie też trzeba odwiedzić pobliskie molo w Gdyni i zobaczyć pomnik Maszty.

Dar Młodzieży
Gdynia molo
Gdynia Orłowo


Podobnie, jak na całym wybrzeżu polskim, można tu zjeść przepyszną rybkę smażoną bądź wędzoną. Smażalnie przeganiają się w promocjach i ciekawych wystrojach knajpek. Również wieczorami nie będziesz się tu nudził, Gdynia oferuje bogaty wachlarz rozrywek, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdynia Orłowo

A gdy chcesz zbliżyć się do przyrody, zawitaj do klimatycznej Gdyni Orłowo, gdzie odnajdziesz piękną plażę z ptactwem wodnym, malowniczy klif, promenadę i kameralne molo. To bardzo urokliwe miejsce, szczególnie rankiem.

Gdynia Klif Orłowski
Gdynia Klif Orłowski


Pomnik Maszty Akwarium Gdyńskie Marina Klif Orłowski Molo w Orłowie Orłowo Plaża w Orłowie Gdynia plaża Orłowo Gdynia molo w Orłowie Gdynia Orłowo Gdynia Orłowo Gdynia molo Gdynia Dar Pomorza Gdynia ORP Błyskawica Gdynia przystań jachtowa Gdynia molo Orłowo Gdynia Orłowo Gdynia Promenada w Orłowie Gdynia Gdynia Gdynia Gdynia plaża w Orłowie Gdynia Orłowo Gdynia port jachtowy Dar Pomorza Gdynia Gdynia Orłowo Plac Kaszubski - para Kaszubów Gdynia port jachtowy Gdynia port jachtowy Ulica Świętojańska , pomnik JP II przed Domem Marynarza Gdynia ORP Błyskawica

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Gdyni. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Gdynia na blogu

Zdjęcie Zlot żaglowców w Gdyni!
Zlot żaglowców w Gdyni!
15-18 sierpnia 2014 Gdynia - zlot żaglowców Zapraszamy na molo gdyńskie, gdzie  podziwiać można obecnie wspaniałe żaglowce z całego świata! W tym roku impreza ma też wymiar historyczny, bowiem można tu zobaczyć m.in. żaglowce, które równo 40 lat temu uczestniczyły w Operacji Żagiel 74' - pierwszym takim wydarzeniu za żelazną kurtyną. …
Wokół turystyki · 2014-08-16 19:28:50

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020