Zatoka Gdańska

Zatoka Gdańska
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Zatoka Gdańska to popularna zatoka leżąca we wschodniej części Morza Bałtyckiego, pomiędzy Polską i Rosją. Nad zatoką Gdańską znajdują się największe polskie porty - Gdańsk oraz Gdynia, a tym samym Trójmiasto - jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na polskim wybrzeżu. Jeszcze niedawno kwitło tu rybołówstwo, dziś już mocno ograniczone ze względu na zanieczyszczenie zatoki poprzez wpływającą tu Wisłę.

Średnia głębokość Zatoki Gdańskiej to około 50 m, ale największa głębokość sięga niemal 120 m, zasolenie to około 8 promili. W czasie silnych sztormów na Zatoce tworzą się dość wysokie fale, o wysokości do 10 m.

Zatoka Gdańska
Zatoka Gdańska


Zatoka Gdańska to idealny obszar dla miłośników żeglugi i szeroko pojętej turystyki wodnej. Również chętnie tu zjawiają się spalinowi eksploratorzy przestworzy powietrznych. Jedną z największych atrakcji na Zatoce jest molo w Sopocie - słynne w całej Polsce. Plaże nad zatoką są piaszczyste i w dużej mierze płaskie oraz łagodne, miejscami urwiste. Jedną z najpiękniejszych plaż w tym regionie jest plaża z molo w Gdyni Orłowie.

Noclegi w Gdańsku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 75)
Twoja ocena
Avatar użytkownika OTTO
OTTO
Brudna woda. Zimna woda. Zimny wiatr.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024