Zatoka Gdańska to popularna zatoka leżąca we wschodniej części Morza Bałtyckiego, pomiędzy Polską i Rosją. Nad zatoką Gdańską znajdują się największe polskie porty - Gdańsk oraz Gdynia, a tym samym Trójmiasto - jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na polskim wybrzeżu. Jeszcze niedawno kwitło tu rybołówstwo, dziś już mocno ograniczone ze względu na zanieczyszczenie zatoki poprzez wpływającą tu Wisłę.Średnia głębokość Zatoki Gdańskiej to około 50 m, ale największa głębokość sięga niemal 120 m, zasolenie to około 8 promili. W czasie silnych sztormów na Zatoce tworzą się dość wysokie fale, o wysokości do 10 m.

Zatoka Gdańska

Zatoka Gdańska to idealny obszar dla miłośników żeglugi i szeroko pojętej turystyki wodnej. Również chętnie tu zjawiają się spalinowi eksploratorzy przestworzy powietrznych. Jedną z największych atrakcji na Zatoce jest molo w Sopocie - słynne w całej Polsce. Plaże nad zatoką są piaszczyste i w dużej mierze płaskie oraz łagodne, miejscami urwiste. Jedną z najpiękniejszych plaż w tym regionie jest plaża z molo w Gdyni Orłowie.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020