Zatoka Gdańska

Zatoka Gdańska

(4.5 głosów: 73)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zatoka Gdańska to popularna zatoka leżąca we wschodniej części Morza Bałtyckiego, pomiędzy Polską i Rosją. Nad zatoką Gdańską znajdują się największe polskie porty - Gdańsk oraz Gdynia, a tym samym Trójmiasto - jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na polskim wybrzeżu. Jeszcze niedawno kwitło tu rybołówstwo, dziś już mocno ograniczone ze względu na zanieczyszczenie zatoki poprzez wpływającą tu Wisłę.

Średnia głębokość Zatoki Gdańskiej to około 50 m, ale największa głębokość sięga niemal 120 m, zasolenie to około 8 promili. W czasie silnych sztormów na Zatoce tworzą się dość wysokie fale, o wysokości do 10 m.

Zatoka Gdańska
Zatoka Gdańska


Zatoka Gdańska to idealny obszar dla miłośników żeglugi i szeroko pojętej turystyki wodnej. Również chętnie tu zjawiają się spalinowi eksploratorzy przestworzy powietrznych. Jedną z największych atrakcji na Zatoce jest molo w Sopocie - słynne w całej Polsce. Plaże nad zatoką są piaszczyste i w dużej mierze płaskie oraz łagodne, miejscami urwiste. Jedną z najpiękniejszych plaż w tym regionie jest plaża z molo w Gdyni Orłowie.

Zatoka Gdańska na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Gdańska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk Trójmiasto
Jeziora i plaże
Normalna
zatoki
54°26'30N, 18°40'60E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021