Opera Leśna w Sopocie

54°26'41" N
18°32'41" E
Pomorskie
2014-12-18 09:54:49
86m npm
Ważna
Zdjęcia (11)

Opera Leśna podobnie jak molo i Hotel Grand stanowi symbol Sopotu. Ten amfiteatr słynny jest w całej Polsce za sprawą corocznego Sopot Festival. Wtęp na teren Opery jest płatny, a zimą trwa przerwa, podczas której obiekt jest zamknięty dla turystów.Opera Leśna ma ponad 100 lat, jako teatr na wolnym powietrzu zbudowana została już w 1909 roku z inicjatywy gdańskiego kapelmistrza, Paula Waltera Schäffera.

Festiwal w Sopocie

Od roku 1964 każdego lata odbywał się tutaj Międzynarodowy Festiwal Piosenki. Nie każdy wie, że 3 lata wcześniej Irena Dziedzic otwierała pierwszy Międzynarodowy Festiwal Piosenki, który miał miejsce w hali gdańskiej Stoczni. Po 3 latach na stałe przeniósł się on do Opery Leśnej w Sopocie.Festiwal przechodził różne koleje losu, obecnie nosi nazwę Sopot Festival, na którym zjawiają się estradowe sławy, również zza granicy. Dodatkowe atrakcje mają wtedy miejsce również na molo i na deptaku sopockim. Od lat Festiwal pokazywany jest w Telewizji Polskiej. Od kilku lat komercyjne telewizje urządzają tu swoje ogólnopolskie imprezy, jak chociażby Top Trendy.

Modernizacja Opery Leśnej

Po 100 latach działalności, w roku 2010 rozpoczęto gruntowną modernizację Opery Leśnej, by po 2 latach, około sierpnia 2012 roku ją zakończyć. Nowoczesny obecnie amfiteatr ma praktycznie nową widownię, która może pomieścić ponad 5 tys. widzów, a dodatkowo znajduje się tu również sala koncertowa z widownią mogącą pomieścić 300 osób, w której odbywać mogą się koncerty i wydarzenia poza sezonem.

Gwiazdy w Operze Leśnej

W Operze Leśnej w Sopocie wystąpili m.in: Zakopower, Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Kayah, Anna Maria Jopek, Czesław Mozil, Edyta Górniak, Maria Peszek, a z zagranicznych gwiazd: Helena Vondrackowa, Elton John, Animals, Vanessa Mae, Annie Lenox, The Kelly Family, Chris Rea, ERA, Katie Melua, Norah Jones, Boney M, Paul Anka, Lionel Richie czy Whitney Houston.

Opera Leśna
Al. Stanisława Moniuszki 12, Sopot
tel. 58/ 555-84-00
operalesna@bart.sopot.pl
operalesna.sopot.pl

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

2019-04-17 12:33:01

Opera leśna to moje ulubione miejsce w Sopocie :) Warto pójść na jakiś koncert, żeby docenić akustykę lasu. Ja w ogóle preferuję miejsca z dala od centrum, np. Skansen Grodzisko, szlaki spacerowe w lesie itp. Ostatnio przyjaciółka przed urlopem strafiła na fajny informator. Na stronie są wszystkie informacje o atrakcjach turystycznych w Sopocie- tych znanych i mniej znanych, o tym gdzie warto zjeść, gdzie spać itp. https://esopot.pl/pl/  Może komuś się przyda przed majówką/ urlopem.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: