Akwarium Gdyńskie
al. Jana Pawła II 1, Gdynia
tel. 587-326-601
www.akwarium.gdynia.pl

54°31'6" N, 18°33'29" E

Oceanarium w Gdyni to niewątpliwie jedna z najciekawszych atrakcji w Gdyni i okolicy. Akwarium Gdyńskie, bo taka jest właściwa nazwa, oferuje niesamowitą egzotykę, spotykaną jedynie w filmach. Tu nigdy chętnych na zwiedzanie nie brakuje, dlatego czasem trudno się wcisnąć przed szybę, bo nie wszystkie akwaria są wystarczająco duże. Pewnym problemem jest też przemieszczanie się po piętrach obiektu, to z pewnością kłopot dla osób z małymi dziećmi.Akwarium Gdyńskie

Oceanarium to polskie muzeum Morskiego Instytutu Rybackiego posiadające status ogrodu zoologicznego. Mieści się ono na Molo Południowym w Gdyni, w modernistycznym, efektownym budynku, niedaleko żaglowców "Dar Pomorza" i "Dar Młodzieży". Tym sposobem bardzo łatwo tu trafić, nawet nie znając Gdyni.

W Oceanarium
W Oceanarium

Podwodny świat

Kolorowe ryby o wielorakich kształtach, żarłoczne piranie, wielkie żółwie, piękne koralowce i cudne muszle... wszystko to na wyciągnięcie dłoni. Naprawdę warto zajrzeć do gdyńskiego Oceanarium! Gatunki podzielone są na akwaria słodkowodne i morskie, stale też dba się tutaj o nowe okazy, przybyłe z najodleglejszych zakątków globu. Na trzech piętrach Oceanarium podziwiać można aż 1500 żywych osobników, a największe akwaria liczą nawet 10.000 litrów!

Oceanarium Gdynia - wakacyjne atrakcje

Podczas wakacji na turystów czekają dodatkowe atrakcje dostępne w cenie biletu:
- Możliwość uczestnictwa w wakacyjnych spotkaniach z nauką, które umożliwią całym rodzinom wspólną zabawę z mikroskopem. Zajęcia odbywają się w dni powszednie w wyznaczonych godzinach
- Bliskie spotkania z ostrymi jak brzytwa zębami czy szorstką jak papier ścierny skórą rekina.  Co ważne, treści przedstawiane na zajęciach są przystosowane do osób w każdym wieku.
- Wakacyjne Kino Akwarium - seanse filmowe dotyczące tematyki przyrodniczej odbywają się co godzinę w Sali Kinowej, na parterze budynku Akwarium Gdyńskiego we wszystkie dni tygodnia

W Oceanarium
Oceanarium w Gdyni
W Oceanarium


Akwarium Gdyńskie W Oceanarium W Oceanarium W Oceanarium W Oceanarium festyn przed budynkiem Akwarium

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Adam204 Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-03-06 na
Naprawde miejwce godne jak najbardziej polecenia i odwiedzania gdyż jest tego warte a dzieciaki bedą miały dużo frajdy jak i zaspokojona zostaniecich ciekawość .
Avatar użytkownika
Katarzyna Wojtanowska Domator 10 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-06-27 na

Potwierdzam! Bardzo mi się podobało i warto było stać w kolejce

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-08-11 na

Wspaniała atrakcja dla dzieci i nie tylko.  Warto zobaczyć .

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-05-09 na

Byliśmy w 2011 roku.

Fajnie było, polecam.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-10-05 na

Widzę, że dziś się tym samym zajmowaliśmy :)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021