Akwarium Gdyńskie, Anna Piernikarczyk

Oceanarium w Gdyni to niewątpliwie jedna z najciekawszych atrakcji w Gdyni i okolicy, a nawet w całej Polsce. Akwarium Gdyńskie, bo taka jest właściwa nazwa, oferuje niesamowitą egzotykę, spotykaną jedynie w filmach. Tu nigdy chętnych na zwiedzanie nie brakuje.

Akwarium Gdyńskie

Oceanarium to polskie muzeum Morskiego Instytutu Rybackiego posiadające status ogrodu zoologicznego. Mieści się ono na Molo Południowym w Gdyni, w modernistycznym, efektownym budynku, niedaleko żaglowców "Dar Pomorza" i "Dar Młodzieży".

Akwarium Gdyńskie

Podwodny świat

Kolorowe ryby o wielorakich kształtach, żarłoczne piranie, wielkie żółwie, piękne koralowce i cudne muszle... wszystko to na wyciągnięcie dłoni. Naprawdę warto zajrzeć do gdyńskiego Oceanarium! Gatunki podzielone są na akwaria słodkowodne i morskie, stale też dba się tutaj o nowe okazy, przybyłe z najodleglejszych zakątków globu. Na trzech piętrach Oceanarium podziwiać można aż 1500 żywych osobników, a największe akwaria liczą nawet 10.000 litrów!

Akwarium Gdyńskie
al. Jana Pawła II 1, Gdynia
tel. 587-326-601
akwarium@mir.gdynia.pl
www.akwarium.gdynia.pl
Godziny zwiedzania: codziennie 9.00-19.00 (w wakacje do 21.00), zimą w pn nieczynne
Bilety: normalny 24 zł, ulgowy 16 zł, dzieci do lat 4 gratis
W lipcu i sierpniu dostępne są happy hours - tańsze o 20% wszystkie bilety po 18.00 w kasie Akwarium.
Oprócz tego w wakacje czekają na odwiedzających dodatkowe atrakcie dostępne w cenie biletu:
- możliwość uczestnictwa w wakacyjnych spotkaniach z nauką, które umożliwią całym rodzinom wspólną zabawę z mikroskopem. Zajęcia będą odbywać się w dni powszednie w godzinach 11:30, 12:30, 13:30
- bliskie spotkania z ostrymi jak brzytwa zębami czy szorstką jak papier ścierny skórą rekina.  Co ważne, treści przedstawiane na zajęciach są przystosowane do osób w każdym wieku.
- Wakacyjne Kinio Akwarium - seanse filmowe dotyczące tematyki przyrodniczej będą odbywać się  co godzinę w Sali Kinowej, na parterze budynku Akwarium Gdyńskiego od 11.00 do 18.00 we wszystkie dni tygodnia

 

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-06-27 na

Potwierdzam! Bardzo mi się podobało i warto było stać w kolejce

Krajtroter ocenił to miejsce 2015-08-11 na

Wspaniała atrakcja dla dzieci i nie tylko.  Warto zobaczyć .

Krajtroter ocenił to miejsce 2014-05-09 na

Byliśmy w 2011 roku.

Fajnie było, polecam.

Krajtroter ocenił to miejsce 2013-10-05 na

Widzę, że dziś się tym samym zajmowaliśmy :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: