Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Oceanarium w Gdyni

Akwarium Gdyńskie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Oceanarium w Gdyni to niewątpliwie jedna z najciekawszych atrakcji w Gdyni i okolicy. Akwarium Gdyńskie, bo taka jest właściwa nazwa, oferuje niesamowitą egzotykę, spotykaną jedynie w filmach. Tu nigdy chętnych na zwiedzanie nie brakuje, dlatego czasem trudno się wcisnąć przed szybę, bo nie wszystkie akwaria są wystarczająco duże. Pewnym problemem jest też przemieszczanie się po piętrach obiektu, to z pewnością kłopot dla osób z małymi dziećmi.

Akwarium Gdyńskie

Oceanarium to polskie muzeum Morskiego Instytutu Rybackiego posiadające status ogrodu zoologicznego. Mieści się ono na Molo Południowym w Gdyni, w modernistycznym, efektownym budynku, niedaleko żaglowców "Dar Pomorza" i "Dar Młodzieży". Tym sposobem bardzo łatwo tu trafić, nawet nie znając Gdyni.

W Oceanarium
W Oceanarium

Podwodny świat

Kolorowe ryby o wielorakich kształtach, żarłoczne piranie, wielkie żółwie, piękne koralowce i cudne muszle... wszystko to na wyciągnięcie dłoni. Naprawdę warto zajrzeć do gdyńskiego Oceanarium! Gatunki podzielone są na akwaria słodkowodne i morskie, stale też dba się tutaj o nowe okazy, przybyłe z najodleglejszych zakątków globu. Na trzech piętrach Oceanarium podziwiać można aż 1500 żywych osobników, a największe akwaria liczą nawet 10.000 litrów!

Oceanarium Gdynia - wakacyjne atrakcje

Podczas wakacji na turystów czekają dodatkowe atrakcje dostępne w cenie biletu:
- Możliwość uczestnictwa w wakacyjnych spotkaniach z nauką, które umożliwią całym rodzinom wspólną zabawę z mikroskopem. Zajęcia odbywają się w dni powszednie w wyznaczonych godzinach
- Bliskie spotkania z ostrymi jak brzytwa zębami czy szorstką jak papier ścierny skórą rekina.  Co ważne, treści przedstawiane na zajęciach są przystosowane do osób w każdym wieku.
- Wakacyjne Kino Akwarium - seanse filmowe dotyczące tematyki przyrodniczej odbywają się co godzinę w Sali Kinowej, na parterze budynku Akwarium Gdyńskiego we wszystkie dni tygodnia

W Oceanarium
W Oceanarium

Informacje praktyczne

Akwarium Gdyńskie
al. Jana Pawła II 1, Gdynia
tel. 587-326-601
www.akwarium.gdynia.pl

Noclegi w Gdyni

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Oceanarium w Gdyni
W Oceanarium
Akwarium Gdyńskie
 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

W Oceanarium
W Oceanarium
W Oceanarium
W Oceanarium
festyn przed budynkiem Akwarium
(4.4 głosów: 153)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 153)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Ewela Goralska
Ewela Goralska
Można tu fajnie spędzić czas z dziećmi. Bilety kupione online. Myślałam że będą kolejki do kasy ale okazało się że nie było nikogo przy kasie.
Adam204
Naprawde miejwce godne jak najbardziej polecenia i odwiedzania gdyż jest tego warte a dzieciaki bedą miały dużo frajdy jak i zaspokojona zostaniecich ciekawość .
Avatar użytkownika Katarzyna Wojtanowska
Katarzyna Wojtanowska

Potwierdzam! Bardzo mi się podobało i warto było stać w kolejce

Marta

Wspaniała atrakcja dla dzieci i nie tylko.  Warto zobaczyć .

Avatar użytkownika Marcin_Henioo
Marcin_Henioo

Byliśmy w 2011 roku.

Fajnie było, polecam.

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk

Widzę, że dziś się tym samym zajmowaliśmy 🙂

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024