Jastrzębia Góra i plaża, Marcin_Henioo

Jastrzębia Góra

(4.4 głosów: 146)

Jastrzębia Góra to popularna nadbałtycka miejscowość, leżąca w województwie pomorskim, na wybrzeżu wschodnim, w pobliżu Mierzei Helskiej, koło Rozewia.Swą nazwę Jastrzębia Góra zawdzięcza wysokiemu klifowi, osiągającemu na Kępie Swarzewskiej prawie 70 m n.p.m. i krążącym nad nim drapieżnym ptakom. To piękne, klifowe wybrzeże nadaje miejscowości niesamowitego uroku i choć plaże nie są tu tak szerokie jak w innych częściach wybrzeża bałtyckiego, widoki rozpościerające się z klifu są fantastyczne.

Gwiazda Północy, Marcin_Henioo
Gwiazda Północy, Marcin_Henioo

Gwiazda Północy

Jastrzębia Góra słynie też w całej Polsce z faktu, że jest to najdalej na północ wysunięta miejscowość Polski, o czym informuje obelisk zwany Gwiazdą Północy. Dawniej błędnie uważano, że jest to Rozewie.Atrakcje w Jastrzębiej Górze

Na ulicy Królewskiej stoją dwa słynne jastrzębskie zabytki - piękne, drewniane wille stojące obok siebie, z których starsza nosi nazwę Kaszubka.

Jastrzębia Góra i plaża, Marcin_Henioo
Widok klifu w kierunku wschodnim, Tomek
Klify w jastrzębiej Górze, Marcin_Henioo

Latem w Jastrzębiej Górze najgwarniej jest, prócz plaży oczywiście, na Promenadzie Światowida - popularnym deptaku z placem zabaw dla dzieci, dmuchanymi zjeżdżalniami, kolejką elektryczną i innymi atrakcjami dla milusińskich. Ale i dorośli znajdą tu coś dla siebie - kafejki, pamiątki i jak przystało na morze - smażalnie ryb.

 

Jastrzębia Góra i plaża, Marcin_Henioo
Jastrzębia Góra i plaża, Marcin_Henioo
Dom Whisky w Jastrzębiej Górze, Marcin_Henioo
Okolice Promenady, Marcin_Henioo
Początek Promenady Światowida, Marcin_Henioo
Jastrzębia Góra i plaża, Marcin_Henioo
Klify w jastrzębiej Górze, Marcin_Henioo
Jastrzębia Góra i kamienista plaża, Marcin_Henioo
Jastrzębia Góra i kamienista plaża, Marcin_Henioo
Jastrzębia Góra i plaża, Marcin_Henioo
W Lisim Jarze, Marcin_Henioo
W Lisim Jarze, Marcin_Henioo
Kaszubskie Nuty, Tomek
Obelisk u skraju Lisiego Jaru, Tomek
Tablica na obelisku , Tomek
Klif w Jastrzębiej Górze, Tomek
Klif Jastrzębia Góra, Edward Kutko
Jastrzębia Góra, Wojtek
Jastrzębia Góra, Wojtek
Krzywy domek w Jastrzębiej Górze, Marcin_Henioo

Jastrzębia Góra noclegi

Jastrzębia Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Jastrzębiej Górze. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°50'2N, 18°17'56E
02 styczeń 2017
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację