Jastrzębia Góra. Atrakcje, które warto zwiedzić

Jastrzębia Góra i plaża
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Jastrzębia Góra to popularna nadbałtycka miejscowość, leżąca w województwie pomorskim, na wybrzeżu wschodnim, w pobliżu Mierzei Helskiej, koło Rozewia.

Swą nazwę Jastrzębia Góra zawdzięcza wysokiemu klifowi, osiągającemu na Kępie Swarzewskiej prawie 70 m n.p.m. i krążącym nad nim drapieżnym ptakom. To piękne, klifowe wybrzeże nadaje miejscowości niesamowitego uroku i choć plaże nie są tu tak szerokie jak w innych częściach wybrzeża bałtyckiego, widoki rozpościerające się z klifu są fantastyczne.

Fontanna na Promenadzie
Fontanna na Promenadzie

Gwiazda Północy

Jastrzębia Góra słynie też w całej Polsce z faktu, że jest to najdalej na północ wysunięta miejscowość Polski, o czym informuje obelisk zwany Gwiazdą Północy. Dawniej błędnie uważano, że jest to Rozewie.

Atrakcje w Jastrzębiej Górze

Na ulicy Królewskiej stoją dwa słynne jastrzębskie zabytki - piękne, drewniane wille stojące obok siebie, z których starsza nosi nazwę Kaszubka.

Gwiazda Północy
Gwiazda Północy

Latem w Jastrzębiej Górze najgwarniej jest, prócz plaży oczywiście, na Promenadzie Światowida - popularnym deptaku z placem zabaw dla dzieci, dmuchanymi zjeżdżalniami, kolejką elektryczną i innymi atrakcjami dla milusińskich. Ale i dorośli znajdą tu coś dla siebie - kafejki, pamiątki i jak przystało na morze - smażalnie ryb. 

Jastrzębia Góra i plaża
Widok klifu w kierunku wschodnim
Klify w jastrzębiej Górze

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Jastrzębia Góra i plaża
Dom Whisky w Jastrzębiej Górze
Okolice Promenady
Początek Promenady Światowida
Jastrzębia Góra i plaża
Klify w jastrzębiej Górze
Jastrzębia Góra i kamienista plaża
Jastrzębia Góra i kamienista plaża
Jastrzębia Góra i plaża
W Lisim Jarze
W Lisim Jarze
Kaszubskie Nuty
Obelisk u skraju Lisiego Jaru
Tablica na obelisku
Klif w Jastrzębiej Górze
Klif Jastrzębia Góra
Jastrzębia Góra
Jastrzębia Góra
Krzywy domek w Jastrzębiej Górze
(4.4 głosów: 148)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 148)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Ewa
Ewa
W Jastrzębiej Górze byłam ponad dwadzieścia lat temu na obozie harcerskim .Po latach już z mężem wróciłam tam żeby zobaczyć jak to miejsce się zmieniło. I cóż nadal jest pięknie ale klimat lat 80tych już nie wróci. Jedyny plus ,że schodki które prowadzą na plaże są .Piszę, że są bo kiedyś zejście na plażę to było jak skok na bungee.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024