54°45'28" N, 17°33'26" E
Pomorskie
2017-08-02
2020-06-22 14:04

Opis Łeby

Łeba to jedna z największych, najpiękniejszych i najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu, leży w województwie pomorskim, przy ujściu rzeki Łeby do morza, pomiędzy Jeziorami Łebsko i Gardno. To bardzo atrakcyjna miejscówka na lato dla turystów.Aktywny wypoczynek

Swą renomę Łeba zawdzięcza wspaniałym walorom naturalnym, mikroklimatycznym i bogatej infrastrukturze turystycznej. Łeba jest idealnym miejscem do uprawiania sportów, szczególnie windsurfingu, żeglarstwa morskiego i śródlądowego, wędkarstwa czy jazdy konnej.

Ruchome wydmy

Okolice Łeby słyną ze wspaniałych wydm ruchomych, które stanowią atrakcję na skalę europejską. Leżą one na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, nieco na zachód od Łeby i ciągną się na długości 5 km i szerokości 1 km, pomiędzy Jeziorem Łebsko i morzem.

Łeba to również szerokie, piękne plaże z wyjątkowo miękkim i czystym piaskiem, zjeżdżalniami wodnymi, trampolinami i gastronomią. Są też ratownicy i radiowęzeł. Co cenne, występuje tu specyficzny mikroklimat o podwyższonej zawartości soli i jodu działających leczniczo.

Plaża w Łebie na ternie Parku Narodowego
Łeba
Łeba port


Uzdrowisko

Poza sezonem letnim miasto oferuje pobyt w nowoczesnych ośrodkach rehabilitacyjnych z programem odnowy biologicznej. Niezwykłe walory lecznicze Łeby znane są od dawna, można tu leczyć głównie schorzenia przewlekłe, związane z obniżoną odpornością organizmu.

Rejsy Wycieczkowe

Dodatkową atrakcją w Łebie są rejsy wycieczkowe po ogromnym Jeziorze Łebsko, w ten sposób można się np. dostać do ciekawego Skansenu w Klukach czy do Muzeum Wyrzutni Rakiet.

Łeba
Łeba


Popularne są także rejsy wycieczkowe kutrami i statkami pasażerskimi po morzu. Łeba to ciekawe miejsce zarówno dla dzieci, ludzi lubiących rozrywkę, jak i przyrodę, stąd region ten latem zwykle bywa zatłoczony i tętniący życiem przez cały dzień i noc.

Bajkowa Kolejka

W Łebie kursuje Bajkowa Kolejka którą można zwiedzić całe miasto - ulubiona atrakcja dzieci. Liczne kawiarenki, lodziarnie, smażalnie ryb zapraszają na swoje przysmaki. Organizowane są różne imprezy sportowe, festyny i koncerty. Ponadto Łeba od 1998 roku zmieniła ustrój polityczny i oficjalnie została Księstwem.

Wydma Łącka
Wydma Łącka

Deptak w Łebie

Ulica Kościuszki jest obecnie ładnym deptakiem, którym chętnie spacerują mieszkańcy i liczni turyści. Stanęła tu niedawno ławeczka z pieskiem, a także powstała Aleja Prezydentów - pierwsza w Polsce!

Parki rozrywki w Łebie

Będąc w Łebie z dziećmi, koniecznie odwiedź popularne parki rozrywki, w których maluchy z pewnością będą zachwycone i nie będą się nudzić. W samej Łebie powstał Łeba Park z dinozaurami w stylu Flinstonów, zaś w pobliskim Sarbsku istnieje Sea Park Sarbsk z Fokarium i Oceanarium Prehistorycznym z wodnymi stworzeniami.

Słowiński Park Narodowy - droga na wydmę
Słowiński Park Narodowy
Łeba centrum Ławeczka z pieskami Łeba W drodze do Łeby Deptak w Łebie Słowiński Park Narodowy SPN Łeba Łeba Ławeczka w Łebie Jeden z obelisków w Łebie Dworzec w Łebie plaża w Łebie Łeba Łeba Słowiński Park Narodowy SPN - zasypana tablica Łeba Łeba, Hotel Neptun Słowiński Park Narodowy - Łeba Słowiński Park Narodowy Ruchome wydmy koło Łeby Łeba, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Łeba Park Jurajski Łeba,Nowęcin,Park Jurajski ŁebaPark Łeba Park Łeba Łeba Łeba Park Łeba, dom Łeba Łeba - przy deptaku są odbite dłonie wszystkich Prezydentów RP Łeba Łeba Łeba, Hotel Jantar Ruchome wydmy  Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet  Muzeum Wyrzutnia Rakiet  Muzeum Wyrzutnia Rakiet Ruchome wydmy Ruchome wydmy łeba Łeba Łeba - Park Jurajski Łeba - Park Jurajski Łeba - Park Jurajski Łeba Łeba - wydmy Łeba Łeba - w oczekiwaniu na zachód słońca Łeba

Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Łebie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zdobyte wyróżnienia

Noclegi w okolicy

Łeba na blogu

Zdjęcie Łeba dla łazików
Łeba dla łazików
Już dziś zachęcamy do odwiedzenia pięknej Łeby, choć to zaludniony kawałek polskiego wybrzeża, to jednak okolica jest tak wspaniała, że warto się tutaj wybrać, tym bardziej, że są i zaciszne zakątki, wolne od tłumów typowych plażowiczów. Koniecznie odwiedzić trzeba Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach czy Wyrzutnię Rakiet nad ogromnym …
Wokół turystyki · 2015-01-02 10:39:30

Wasze opinie

Frelka Domator 16 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-10-04 na
Moje ulubione nadmorskie miasto. Uwielbiam za wydmy. Za wszystko.
db1308 Nowicjusz 3 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-11 na

ekstra

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021