Plaża w Łebie

Łeba

(4.4 głosów: 165)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Łeba to jedna z największych, najpiękniejszych i najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu, leży w województwie pomorskim, przy ujściu rzeki Łeby do morza, pomiędzy Jeziorami Łebsko i Gardno. To bardzo atrakcyjna miejscówka na lato dla turystów. Swą renomę Łeba zawdzięcza wspaniałym walorom naturalnym, mikroklimatycznym i bogatej infrastrukturze turystycznej. Łeba jest idealnym miejscem do uprawiania sportów, szczególnie windsurfingu, żeglarstwa morskiego i śródlądowego, wędkarstwa czy jazdy konnej.

Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy

Ruchome wydmy koło Łeby

Okolice Łeby słyną ze wspaniałych wydm ruchomych, które stanowią atrakcję na skalę europejską. Leżą one na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, nieco na zachód od Łeby i ciągną się na długości 5 km i szerokości 1 km, pomiędzy Jeziorem Łebsko i morzem.SPN
SPN

Inne atrakcje Łeby

Atrakcji w Łebie nie brakuje, podobnie jak letników, poznaj najciekawsze miejsca w Łebie!

Plaże w Łebie

Plaże w Łebie są szerokie i piękne, z wyjątkowo miękkim i czystym piaskiem, zjeżdżalniami wodnymi, trampolinami i gastronomią. Są też ratownicy i radiowęzeł. Co cenne, występuje tu specyficzny mikroklimat o podwyższonej zawartości soli i jodu działających leczniczo.Łeba
Łeba

Deptak w Łebie

Ulica Kościuszki jest obecnie ładnym deptakiem, którym chętnie spacerują mieszkańcy i liczni turyści. Stanęła tu niedawno ławeczka z pieskiem, a także powstała Aleja Prezydentów - pierwsza w Polsce!

Łeba centrum
Łeba centrum

Parki rozrywki w Łebie

Będąc w Łebie z dziećmi, koniecznie odwiedź popularne parki rozrywki, w których maluchy z pewnością będą zachwycone i nie będą się nudzić. W samej Łebie powstał Łeba Park z dinozaurami w stylu Flinstonów, zaś w pobliskim Sarbsku istnieje Sea Park Sarbsk z Fokarium i Oceanarium Prehistorycznym z wodnymi stworzeniami. Warto tez zajrzeć na Farmę Alexa w pobliskim Charbrowie. To pierwszy w Polsce rolniczy park rozrywki.Łeba Park Jurajski, Danusia
Łeba Park Jurajski, Danusia
Farma Alexa
Farma Alexa
Łeba, Danusia
Łeba, Danusia

Rejsy Wycieczkowe

Dodatkową atrakcją w Łebie są rejsy wycieczkowe po ogromnym Jeziorze Łebsko, w ten sposób można się np. dostać do ciekawego Skansenu w Klukach czy do Muzeum Wyrzutni Rakiet. Popularne są także rejsy wycieczkowe kutrami i statkami pasażerskimi po morzu. Łeba to ciekawe miejsce zarówno dla dzieci, ludzi lubiących rozrywkę, jak i przyrodę, stąd region ten latem zwykle bywa zatłoczony i tętniący życiem przez cały dzień i noc.

Bajkowa Kolejka

W Łebie kursuje Bajkowa Kolejka którą można zwiedzić całe miasto - ulubiona atrakcja dzieci. Liczne kawiarenki, lodziarnie, smażalnie ryb zapraszają na swoje przysmaki. Organizowane są różne imprezy sportowe, festyny i koncerty. Ponadto Łeba od 1998 roku zmieniła ustrój polityczny i oficjalnie została Księstwem.

Uzdrowisko

Poza sezonem letnim miasto oferuje pobyt w nowoczesnych ośrodkach rehabilitacyjnych z programem odnowy biologicznej. Niezwykłe walory lecznicze Łeby znane są od dawna, można tu leczyć głównie schorzenia przewlekłe, związane z obniżoną odpornością organizmu.

Łeba, Wojtek
Łeba, Wojtek

Mapa Łeby z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Łebie. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Łebie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Plaża w Łebie na ternie Parku Narodowego
Łeba port
Łeba
Wydma Łącka
Słowiński Park Narodowy - droga na wydmę
Ławeczka z pieskami
Łeba
W drodze do Łeby, Marcin_Henioo
Deptak w Łebie, Marcin_Henioo
Słowiński Park Narodowy
Łeba, Marcin_Henioo
Łeba, Marcin_Henioo
Ławeczka w Łebie, Marcin_Henioo
Jeden z obelisków w Łebie, Marcin_Henioo
Dworzec w Łebie, Marcin_Henioo
plaża w Łebie, toja1358
Łeba, toja1358
Łeba, toja1358
Słowiński Park Narodowy, Marcin_Henioo
SPN - zasypana tablica, Marcin_Henioo
Łeba, toja1358
Łeba, Hotel Neptun, toja1358
Słowiński Park Narodowy - Łeba, toja1358
Słowiński Park Narodowy, toja1358
Ruchome wydmy koło Łeby, toja1358
Łeba, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny , toja1358
Łeba,Nowęcin,Park Jurajski , Danusia
ŁebaPark, Danusia
, Danusia
Łeba Park, Danusia
Łeba, Danusia
Łeba Park, Danusia
Łeba, dom
Łeba, toja1358
Łeba - przy deptaku są odbite dłonie wszystkich Prezydentów RP, toja1358
Łeba, toja1358
Łeba, toja1358
Łeba, Hotel Jantar, toja1358
Ruchome wydmy, toja1358
 Muzeum Wyrzutnia Rakiet , toja1358
Muzeum Wyrzutnia Rakiet , toja1358
 Muzeum Wyrzutnia Rakiet , toja1358
 Muzeum Wyrzutnia Rakiet , toja1358
Ruchome wydmy , toja1358
Ruchome wydmy łeba, toja1358
Łeba, Wojtek
54°45'28N, 17°33'26E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Justyna Ewa Woźniak
Łeba, jak do tej pory, moje ulubione nadmorskie miasto. Bardzo często tu jestem, teraz praktycznie raz w roku, kiedyś nawet dwa razy w roku. Jedno z moich ulubionych miejsc to Ruchome Wydmy. W tym roku jednak bardzo się rozczarowałam. Jak zwykle całą grupą wynajęliśmy rowerki żeby pojechać na wydmy i tam sobie posiedzieć ( widok bezcenny ). Jednak rozczarowanie wielkie, po dojeżdzie do wydm okazało się że za zaparkowanie rowerów mamy zapłacić po 10 złotych od sztuki bo parking bezpłatny jest już zajęty, a zaparkować przy stojaku nie można, bo rower musi być zaparkowany w stojaku. Nawet podjechał pan i poinformował nas że jak zaparkujemy z boku to rowery zostaną wywiezione. Dodam jeszcze że informacji o tym że parking dla rowerów jest płatny jest bardzo mało, nie ma ich nawet na stronie Słowińskiego Parku Narodowego. O tym że trzeba zapłacić za parking dowiecie się dopiero na miejscu jak dojedziecie i nie będzie miejsca na parkingu bezpłatnym, który oczywiście do dużych nie należy. Rozczarowanie wielkie, a już w ogóle dla większej rodziny, kiedyś tak nie było. Dodam jeszcze tylko że bilet wstępu na wydmy to 7 złotych normalny a 3,5 ulgowy a parking 10 złotych od roweru.
Frelka
Moje ulubione nadmorskie miasto. Uwielbiam za wydmy. Za wszystko.
db1308

ekstra

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021