Plaża w Łebie

Łeba to jedna z największych, najpiękniejszych i najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu, leży w województwie pomorskim, przy ujściu rzeki Łeby do morza, pomiędzy Jeziorami Łebsko i Gardno. To bardzo atrakcyjna miejscówka na lato dla turystów.Aktywny wypoczynek

Swą renomę Łeba zawdzięcza wspaniałym walorom naturalnym, mikroklimatycznym i bogatej infrastrukturze turystycznej. Łeba jest idealnym miejscem do uprawiania sportów, szczególnie windsurfingu, żeglarstwa morskiego i śródlądowego, wędkarstwa czy jazdy konnej.

Plaża w Łebie na ternie Parku Narodowego
Plaża w Łebie na ternie Parku Narodowego

Ruchome wydmy

Okolice Łeby słyną ze wspaniałych wydm ruchomych, które stanowią atrakcję na skalę europejską. Leżą one na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, nieco na zachód od Łeby i ciągną się na długości 5 km i szerokości 1 km, pomiędzy Jeziorem Łebsko i morzem.Łeba to również szerokie, piękne plaże z wyjątkowo miękkim i czystym piaskiem, zjeżdżalniami wodnymi, trampolinami i gastronomią. Są też ratownicy i radiowęzeł. Co cenne, występuje tu specyficzny mikroklimat o podwyższonej zawartości soli i jodu działających leczniczo.

Łeba
Łeba port
Łeba

Uzdrowisko

Poza sezonem letnim miasto oferuje pobyt w nowoczesnych ośrodkach rehabilitacyjnych z programem odnowy biologicznej. Niezwykłe walory lecznicze Łeby znane są od dawna, można tu leczyć głównie schorzenia przewlekłe, związane z obniżoną odpornością organizmu.Rejsy Wycieczkowe

Dodatkową atrakcją w Łebie są rejsy wycieczkowe po ogromnym Jeziorze Łebsko, w ten sposób można się np. dostać do ciekawego Skansenu w Klukach czy do Muzeum Wyrzutni Rakiet.

Wydma Łącka
Wydma Łącka

Popularne są także rejsy wycieczkowe kutrami i statkami pasażerskimi po morzu. Łeba to ciekawe miejsce zarówno dla dzieci, ludzi lubiących rozrywkę, jak i przyrodę, stąd region ten latem zwykle bywa zatłoczony i tętniący życiem przez cały dzień i noc.

Bajkowa Kolejka

W Łebie kursuje Bajkowa Kolejka którą można zwiedzić całe miasto - ulubiona atrakcja dzieci. Liczne kawiarenki, lodziarnie, smażalnie ryb zapraszają na swoje przysmaki. Organizowane są różne imprezy sportowe, festyny i koncerty. Ponadto Łeba od 1998 roku zmieniła ustrój polityczny i oficjalnie została Księstwem.

Słowiński Park Narodowy - droga na wydmę
Słowiński Park Narodowy - droga na wydmę

Deptak w Łebie

Ulica Kościuszki jest obecnie ładnym deptakiem, którym chętnie spacerują mieszkańcy i liczni turyści. Stanęła tu niedawno ławeczka z pieskiem, a także powstała Aleja Prezydentów - pierwsza w Polsce!

Parki rozrywki w Łebie

Będąc w Łebie z dziećmi, koniecznie odwiedź popularne parki rozrywki, w których maluchy z pewnością będą zachwycone i nie będą się nudzić. W samej Łebie powstał Łeba Park z dinozaurami w stylu Flinstonów, zaś w pobliskim Sarbsku istnieje Sea Park Sarbsk z Fokarium i Oceanarium Prehistorycznym z wodnymi stworzeniami.

Słowiński Park Narodowy
Łeba centrum
Ławeczka z pieskami
Łeba
W drodze do Łeby, Marcin_Henioo
Deptak w Łebie, Marcin_Henioo
Słowiński Park Narodowy
SPN
Łeba, Marcin_Henioo
Łeba, Marcin_Henioo
Ławeczka w Łebie, Marcin_Henioo
Jeden z obelisków w Łebie, Marcin_Henioo
Dworzec w Łebie, Marcin_Henioo
plaża w Łebie, toja1358
Łeba, toja1358
Łeba, toja1358
Słowiński Park Narodowy, Marcin_Henioo
SPN - zasypana tablica, Marcin_Henioo
Łeba, toja1358
Łeba, Hotel Neptun, toja1358
Słowiński Park Narodowy - Łeba, toja1358
Słowiński Park Narodowy, toja1358
Ruchome wydmy koło Łeby, toja1358
Łeba, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny , toja1358
Łeba Park Jurajski, Danusia
Łeba,Nowęcin,Park Jurajski , Danusia
ŁebaPark, Danusia
, Danusia
Łeba Park, Danusia
Łeba, Danusia
Łeba, Danusia
Łeba Park, Danusia
Łeba, dom
Łeba, toja1358
Łeba - przy deptaku są odbite dłonie wszystkich Prezydentów RP, toja1358
Łeba, toja1358
Łeba, toja1358
Łeba, Hotel Jantar, toja1358
Ruchome wydmy, toja1358
 Muzeum Wyrzutnia Rakiet , toja1358
Muzeum Wyrzutnia Rakiet , toja1358
 Muzeum Wyrzutnia Rakiet , toja1358
 Muzeum Wyrzutnia Rakiet , toja1358
Ruchome wydmy , toja1358
Ruchome wydmy łeba, toja1358
Łeba, Wojtek
Łeba - Park Jurajski, Wojtek
Łeba - Park Jurajski, Wojtek
Łeba - Park Jurajski, Wojtek
Łeba, Wojtek
Łeba - wydmy, Wojtek
Łeba, Wojtek
Łeba - w oczekiwaniu na zachód słońca, Wojtek
Łeba, Wojtek

Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Łebie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
54°45'28N, 17°33'26E
02 sierpień 2017
22 czerwiec 2020

Wasze opinie

Frelka
04 październik 2020 17:47
Moje ulubione nadmorskie miasto. Uwielbiam za wydmy. Za wszystko.
db1308
11 maj 2016 13:47

ekstra

Łeba na blogu

Łeba dla łazików

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia pięknej Łeby, choć to zaludniony kawałek polskiego wybrzeża, to jednak okolica jest tak wspaniała, że warto się tutaj wybrać, tym bardziej, że są i zaciszne zakątki, wolne od tłumów typowych plażowiczów. Koniecznie odwiedzić trzeba Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach czy Wyrzutnię Rakiet nad ogromnym …
02 styczeń 2015 10:39

Wasze podróże do Łeby

Pożegnanie lata-Łeba
26 wrzesień 2018 09:26
Chmielno
21 wrzesień 2018 10:54
Zamek w Kórniku
17 wrzesień 2018 10:30
Biskupin
13 wrzesień 2018 07:51
Muzeum Indian w Wymysłowie
12 wrzesień 2018 08:46
Zamek w Człuchowie
11 wrzesień 2018 10:29
Zamek w Bytowie
10 wrzesień 2018 07:34
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację