SPN

Łeba

(4.5 głosów: 167)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Łeba to jedna z największych, najpiękniejszych i najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu, leży w województwie pomorskim, przy ujściu rzeki Łeby do morza, pomiędzy Jeziorami Łebsko i Sarbsko. To bardzo atrakcyjna miejscówka na lato dla turystów. Swą renomę Łeba zawdzięcza wspaniałym walorom naturalnym, mikroklimatycznym i bogatej infrastrukturze turystycznej. Łeba jest idealnym miejscem do uprawiania sportów, szczególnie windsurfingu, żeglarstwa morskiego i śródlądowego, wędkarstwa czy jazdy konnej.

Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy

Ruchome wydmy koło Łeby

Okolice Łeby słyną ze wspaniałych wydm ruchomych, które stanowią atrakcję na skalę europejską. Leżą one na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, nieco na zachód od Łeby i ciągną się na długości 5 km i szerokości 1 km, pomiędzy Jeziorem Łebsko i morzem.Inne atrakcje Łeby

Atrakcji w Łebie nie brakuje, podobnie jak letników, poznaj najciekawsze miejsca w Łebie!

Plaże w Łebie

Plaże w Łebie są szerokie i piękne, z wyjątkowo miękkim i czystym piaskiem, zjeżdżalniami wodnymi, trampolinami i gastronomią. Są też ratownicy i radiowęzeł. Co cenne, występuje tu specyficzny mikroklimat o podwyższonej zawartości soli i jodu działających leczniczo.

Łeba
Łeba

Deptak w Łebie

Ulica Kościuszki jest obecnie ładnym deptakiem, którym chętnie spacerują mieszkańcy i liczni turyści. Stanęła tu niedawno ławeczka z pieskiem, a także powstała Aleja Prezydentów - pierwsza w Polsce!

Łeba centrum
Łeba centrum

Funlandia - Dmuchany Park Rozrywki w Łebie

Powstały w 2021 roku Dmuchany Park Rozrywki dla całej rodziny Funlandia w Łebie, to doskonałe miejsce na spędzenie rodzinnego popołudnia, szczególnie jeżeli poczujecie się znużeni kąpielami słonecznymi czy też tymi morskimi. W całym parku nie brakuje atrakcji dla całej rodziny, dzięki którym poczujecie się jak ninja! Czas więc na przedstawienie tego miejsca i pokazanie Wam, że warto odwiedzić je przy najbliższej okazji!Dmuchany Park Rozrywki Funlandia w Łebie to w sumie prawie 700 m2 atrakcji! Czeka na Was 400m2 placu zabaw pod zadaszeniem (dzięki czemu żaden deszcz nie zatrzyma zabawy) oraz potężny, jeden z najdłuższych w Polsce – 50-cio metrowy tor przeszkód na świeżym powietrzu. To najdłuższa atrakcja na miejscu, podczas której trzeba w jak najkrótszym czasie pokonać takie przeszkody jak: wielkie ścianki wspinaczkowe, długie zjeżdżalnie czy wąskie tunele. Zastrzyk adrenaliny gwarantowany! Na najodważniejszych czeka nowa atrakcja -ogromna, 8-mio metrowa skocznia w motywie dżungli.

W sezonie 2023 Funlandia otwiera się już 29 kwietnia! I będzie działać weekendowo przez cały maj, a od 8 czerwca będzie czynna codziennie, aż do końca wakacji.

 
Adres: Funlandia, Hala namiotowa przy ulicy Tysiąclecia 10, Łeba
Funlandia, autor Funlandia
Funlandia, autor Funlandia

Inne Parki rozrywki w Łebie

Będąc w Łebie z dziećmi, koniecznie odwiedź popularne parki rozrywki, w których maluchy z pewnością będą zachwycone i nie będą się nudzić. W samej Łebie powstał Łeba Park z dinozaurami w stylu Flinstonów, zaś w pobliskim Sarbsku istnieje Sea Park Sarbsk z Fokarium i Oceanarium Prehistorycznym z wodnymi stworzeniami. Warto tez zajrzeć na Farmę Alexa w pobliskim Charbrowie. To pierwszy w Polsce rolniczy park rozrywki.

Łeba Park Jurajski, Danusia
Łeba Park Jurajski, Danusia
Farma Alexa
Farma Alexa
Łeba, Danusia
Łeba, Danusia

Rejsy Wycieczkowe

Dodatkową atrakcją w Łebie są rejsy wycieczkowe po ogromnym Jeziorze Łebsko, w ten sposób można się np. dostać do ciekawego Skansenu w Klukach czy do Muzeum Wyrzutni Rakiet. Popularne są także rejsy wycieczkowe kutrami i statkami pasażerskimi po morzu. Łeba to ciekawe miejsce zarówno dla dzieci, ludzi lubiących rozrywkę, jak i przyrodę, stąd region ten latem zwykle bywa zatłoczony i tętniący życiem przez cały dzień i noc.Bajkowa Kolejka

W Łebie kursuje Bajkowa Kolejka którą można zwiedzić całe miasto - ulubiona atrakcja dzieci. Liczne kawiarenki, lodziarnie, smażalnie ryb zapraszają na swoje przysmaki. Organizowane są różne imprezy sportowe, festyny i koncerty. Ponadto Łeba od 1998 roku zmieniła ustrój polityczny i oficjalnie została Księstwem.

Uzdrowisko

Poza sezonem letnim miasto oferuje pobyt w nowoczesnych ośrodkach rehabilitacyjnych z programem odnowy biologicznej. Niezwykłe walory lecznicze Łeby znane są od dawna, można tu leczyć głównie schorzenia przewlekłe, związane z obniżoną odpornością organizmu.

Łeba, toja1358
Łeba, toja1358

Noclegi w Łebie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Łeba - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Łeby

Turyści najczęściej odwiedzają: Słowiński Park Narodowy, a potem Jezioro Łebsko i Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.

Słowiński Park Narodowy - droga na wydmę
Plaża w Łebie
Słowiński Park Narodowy
Plaża w Łebie na ternie Parku Narodowego
Łeba port
Łeba
Wydma Łącka
Ławeczka z pieskami
Łeba
W drodze do Łeby, Marcin_Henioo
Deptak w Łebie, Marcin_Henioo
Łeba, Marcin_Henioo
Łeba, Marcin_Henioo
Ławeczka w Łebie, Marcin_Henioo
Jeden z obelisków w Łebie, Marcin_Henioo
Dworzec w Łebie, Marcin_Henioo
plaża w Łebie, toja1358
Łeba, toja1358
Łeba, toja1358
Słowiński Park Narodowy, Marcin_Henioo
Łeba, toja1358
Łeba, Hotel Neptun, toja1358
Słowiński Park Narodowy - Łeba, toja1358
Łeba, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny , toja1358
Łeba,Nowęcin,Park Jurajski , Danusia
ŁebaPark, Danusia
, Danusia
Łeba Park, Danusia
Łeba, dom
Łeba - przy deptaku są odbite dłonie wszystkich Prezydentów RP, toja1358
Łeba, toja1358
Łeba, Hotel Jantar, toja1358
 Muzeum Wyrzutnia Rakiet , toja1358
 Muzeum Wyrzutnia Rakiet , toja1358
 Muzeum Wyrzutnia Rakiet , toja1358
Łeba, Wojtek
Łeba - Park Jurajski, Wojtek
Łeba - Park Jurajski, Wojtek
Łeba - Park Jurajski, Wojtek
Łeba, Wojtek
Łeba, Wojtek
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Co warto zobaczyć w Łebie?

Poniżej jest lista najpopularniejszych atrakcji, wg oceny naszych użytkowników!

Wasze opinie

Justyna Ewa Woźniak
Łeba, jak do tej pory, moje ulubione nadmorskie miasto. Bardzo często tu jestem, teraz praktycznie raz w roku, kiedyś nawet dwa razy w roku. Jedno z moich ulubionych miejsc to Ruchome Wydmy. W tym roku jednak bardzo się rozczarowałam. Jak zwykle całą grupą wynajęliśmy rowerki żeby pojechać na wydmy i tam sobie posiedzieć ( widok bezcenny ). Jednak rozczarowanie wielkie, po dojeżdzie do wydm okazało się że za zaparkowanie rowerów mamy zapłacić po 10 złotych od sztuki bo parking bezpłatny jest już zajęty, a zaparkować przy stojaku nie można, bo rower musi być zaparkowany w stojaku. Nawet podjechał pan i poinformował nas że jak zaparkujemy z boku to rowery zostaną wywiezione. Dodam jeszcze że informacji o tym że parking dla rowerów jest płatny jest bardzo mało, nie ma ich nawet na stronie Słowińskiego Parku Narodowego. O tym że trzeba zapłacić za parking dowiecie się dopiero na miejscu jak dojedziecie i nie będzie miejsca na parkingu bezpłatnym, który oczywiście do dużych nie należy. Rozczarowanie wielkie, a już w ogóle dla większej rodziny, kiedyś tak nie było. Dodam jeszcze tylko że bilet wstępu na wydmy to 7 złotych normalny a 3,5 ulgowy a parking 10 złotych od roweru.
Frelka
Moje ulubione nadmorskie miasto. Uwielbiam za wydmy. Za wszystko.
db1308

ekstra

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023