54°36'1" N, 18°13'59" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-02-03 02:00

Opis Wejherowa

Wejherowo to kaszubskie miasto w województwie pomorskim, leżące na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego, nad rzeką Redą, nieco na zachód od Gdyni. Wejherowo stanowi element Małego Trójmiasta Kaszubskiego i uważane jest za stolicę Kaszub.Ostatnimi czasy Wejherowo znacznie wypiękniało, dlatego warto tu przyjechać i poznać tutejsze zabytki oraz ciekawe atrakcje turystyczne.

Wejherowo - kościół św. Trójcy
Wejherowo - kościół św. Trójcy

Zabytki w Wejherowie

- Pałac w Wejherowie, ul. Zamkowa 2

- Ratusz w Wejherowie, pl. Wejhera 8 (Rynek)

Wejherowo - deptak
Wejherowo - kościół św. Trójcy
Wejherowo - pomnik założyciela miasta na Rynku


- Kolegiata w Wejherowie, ul. Kościelna

- Kalwaria Wejherowska, ul. Klasztorna

Wejherowo - deptak
Wejherowo - deptak


Atrakcje w Wejherowie

- Rynek w Wejherowie - inaczej Plac Wejhera, to serce miasta

- Park Miejski, ul. Parkowa

Wejherowo - deptak
Wejherowo - deptak

- Szlak Abecadła, Rynek, ul. Wałowa

- Amfiteatr, ul. Wybickiego, Park Miejski

Rynek
Wejherowo - mural
Wejherowo - Rynek

- Trasy Nordic Walking

Wejherowo - pomnik Remusa Wejherowo - Pałac Przebendowskich i Keyserlingków Wejherowo - Pałac Przebendowskich i Keyserlingków Wejherowo - Pałac Przebendowskich i Keyserlingków Wejherowo - Park Miejski Wejherowo - pomnik Kaszuba z akordeonem w parku Wejherowo - Park Miejski Rynek Park Majkowskiego Staw w parku Ratusz Pałac Przebendowskich Kolegiata wnętrze kolegiaty Zaułek przy kolegiacie Kościół Klasztorny oo. Franciszkanów pw. Św. Anny Domek dla kaczek na stawie w parku Kalwaria Wejherowska Kalwaria Wejherowska Kalwaria Wejherowska Szlak Abecadła Kaszubskiego w Wejherowie Amfiteatr w Wejherowie

Wejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Wejherowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021