54°47'19" N, 18°5'4" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-02-03 02:01

Opis Żarnowca

Żarnowiec to atrakcyjna, letniskowa wieś kaszubska w województwie pomorskim, leżąca na zachód od Władysławowa i Krokowej, niedaleko północnego brzegu Jeziora Żarnowieckiego, w otulinie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wiedzie tędy Szlak Cysterski.Osadnictwo w okoliach dzisiejszego Żarnowca rozpoczęło się już 700 lat p.n.e., a wczesnośredniowieczny gród, który istniał na Górze Zamkowej, datuje się na VII-X wiek. Osada kaszubska w miejscu dzisiejszego Żarnowca powstała natomiast w XIII wieku i należała do cystersów z Oliwy.

Molo
Molo

Atrakcje w Żarnowcu

- Jezioro Żarnowieckie - malownicze jezioro na Kaszubach, z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, niedawno w południowej jego części powstało słynne Kaszubskie Oko - popularna wieża widokowa

- Molo na jeziorze Żarnowieckim

Jezioro Żarnowieckie
Jezioro Żarnowieckie na Pomorzu
Jezioro Żarnowieckie na Kaszubach


- Kościół Zwiastowania Pana - późnogotycki kościół z bogatym skarbcem i cennymi haftami liturgicznymi

- Klasztor w Żarnowcu - murowane, gotyckie opactwo cystersek pochodzi z przełomu XIV i XV wieku, obecnie jest to klasztor benedyktynek

. Klasztor w Żarnowcu
. Klasztor w Żarnowcu


. Klasztor w Żarnowcu . Klasztor w Żarnowcu . Klasztor w Żarnowcu . Klasztor w Żarnowcu Wieża Kaszubskie Oko

Żarnowiec noclegi

Żarnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Żarnowcu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Haga 2 by Renters

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021