Jurata, Zbyszek Mat

Jurata

(4.2 głosów: 53)

Jurata to słynne letnisko w województwie pomorskim, leżące we wschodniej części Jastarni, na Mierzei Helskiej, nad Bałtykiem. Juratę założono w 1928 roku i od razu stała się miejscem wakacyjnych wojaży artystów.To tutaj Wojciech Kossak namalował swe dzieła "Zaślubiny Polski z morzem" i "Na straży polskiego morza". W tym samym domu mieszkały i tworzyły jego córki - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec. W tym czasie powstało w Juracie wiele hoteli i pensjonatów. Do dziś Jurata zachowała swój klimat.

 Jurata, Zbyszek Mat
Jurata, Zbyszek Mat

Nazwa Jurata

Skąd wywodzi się nazwa Jurata? Ano od żmudzkiej bogini i jak głosi legenda, zakochała się ona, wbrew woli swego ojca - boga Gorka, w ubogim rybaku. Za tę zakazaną miłość spotkała ją kara, jej przepiękny podwodny bursztynowy pałac został roztrzaskany na kawałki, a jego okruchy do dziś wypływają na brzeg morza.Atrakcje w Juracie

- Molo w Juracie, ul. Międzymorze - drewniane molo o długości ponad 300 m

..legenda o Juracie, Królowej Bałtyku.., Zbyszek Mat
Na Półwyspie Helskim – Jurata - na molo, Zbyszek Mat
Jurata, mokunka

- Deptak w Juracie, ul. Międzymorze- Fontanna z Juratą, ul. Międzymorze - fontanna z boginką, od której nazwa wzięła Jurata

 .... Międzymorze - Jurata, Zbyszek Mat
.... Międzymorze - Jurata, Zbyszek Mat

- Pomnik Wojciecha Kossaka w Juracie, ul. Międzymorze

- Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Juracie, ul. ks. Gołębiowskiego 1

Na Półwyspie Helskim – Z Juraty do Kużnicy - Jurata deptak Międzymorze.., Zbyszek Mat
Na Półwyspie Helskim – Z Juraty do Kużnicy - Jurata deptak Międzymorze.., Zbyszek Mat
Jurata, Zbyszek Mat
Na Półwyspie Helskim – Z Juraty do Kużnicy - Kościół w Juracie.., Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
, mokunka
Deptak w Juracie, mokunka

Jurata noclegi

Jurata to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Juracie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°41'0N, 18°42'53E
02 styczeń 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Michał
10 lipiec 2016 00:57

Wszechobecna warszafka i ceny z kosmosu.

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację