Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Ogród Bajek przy Chacie Grabowej. Atrakcja Brennej

Aktualizacja: 2024-04-19
Ogród Bajek w Brennej
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Ogród Bajek w Brennej to cudne miejsce, które znajdziesz przy Chacie Grabowej. To jest na czarnym szlaku, biegnącym z Brennej na Grabową, na stoku szczytu Grabowa właśnie, w Beskidzie Śląskim. Ogród roztacza się na terenie schroniska Chata Grabowa i jest niezwykle piękny oraz zadbany. A skąd wziął swoją nazwę? W Ogrodzie stoją tu i ówdzie drewniane rzeźby rodem z baśni. Prezentują postaci z dawnych legend przekazywanych ustnie na tych terenach.

Ogród Bajek w Brennej
Ogród Bajek w Brennej

Ogród został podzielony na cztery żywioły: ognia, powietrza, wody i ziemi. Do każdego z nich przypisane zostały poszczególne postaci z demonologi słowiańskiej takie jak: Swaróg, Raróg, Radogost, Światowid, Dziewanna, Kupała, Południca, Domowoj, Dworowoj, Skarbnik, Utopiec, 3 rusałki i Płanetnik. Na miejscu czeka też plac zabaw dla dzieci.

Ogród Bajek w Brennej
Ogród Bajek w Brennej

A to wszystko pod tarasem ślicznie położonej Chaty Grabowej, skąd roztacza się wspaniała panorama beskidzka. W Chacie zjesz i wypijesz kawę. Ogród Bajek dostępny jest bezpłatnie. W samej chacie natomiast nie jest bardzo tanio, ale jest to miejsce wyjątkowe i naprawdę warto wstąpić. W pobliżu warto odwiedzić też Stary Groń z wieżą widokową i bacówką oraz malowniczą Halę Jaworową.

Ogród Bajek w Brennej
Ogród Bajek w Brennej

Informacje praktyczne

Poniedziałek - zamknięte
Wt-nd 9.00-17.00
Wstęp bezpłatny

Ogród Bajek - Chata Grabowa
ul. Grabowa 52, Brenna

Noclegi w Brennej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(4.4 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024