Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Malinowska Skała w Beskidzie Śląskim

Malinowska Skała w Beskidzie Śląskim

Malinowska Skała (1152 m n.p.m.) to szczyt wznoszący się w głównym grzbiecie Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Z tej kulminacji odchodzą grzbiety: przez Malinów ku Przełęczy Salmopolskiej, grzbiet ku Baraniej Górze, grzbiet ku Skrzycznemu oraz krótki grzbiet Kościelca.Malinowska Skała, podobnie jak Malinów i Przełęcz Salmopolska, zbudowana jest z tzw. zlepieńców z Malinowskiej Skały. Trudno szukać tych skał w innych Beskidach. Są to zlepieńce kwarcowe zawierające okruchy łupków mikowych i granitów. Nieco na północ od szczytu zlepieniec ten buduje sporą wychodnię skalną w kształcie ambony o długości 13 m i wysokości około 5 m.

Malinowska Skała
Malinowska Skała

Wychodnia na Malinowskiej Skale to jeden z symboli Beskidu Śląskiego, widoczny na wielu zdjęciach i widokówkach. Stanowi ona pomnik przyrody nieożywionej. Ciekawostką jest tu również naturalny, niewielki staw o średnicy około 10 m.

Szlaki na Malinowską Skałę

- szlak czerwony z Przełęczy Salmopolskiej, 1 h 30 minut

Malinowska Skała w Beskidzie Śląskim
Malinowska Skała
Malinowska Skała


- szlak zielony ze Skrzycznego, 1 h 15 minut

- szlak zielony z Baraniej Góry, 1 h 50 minutSzczyrk noclegi

Szczyrk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

raffikk Domator 14 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-07-23 na
obowiązkowo na szlaku od Skrzycznego przepiękny pejzaż
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020