Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Malinowska Skała, Wojtek

Malinowska Skała w Beskidzie Śląskim

(4.9 głosów: 26)

Malinowska Skała (1152 m n.p.m.) to szczyt wznoszący się w głównym grzbiecie Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Z tej kulminacji odchodzą grzbiety: przez Malinów ku Przełęczy Salmopolskiej, grzbiet ku Baraniej Górze, grzbiet ku Skrzycznemu oraz krótki grzbiet Kościelca.Malinowska Skała, podobnie jak Malinów i Przełęcz Salmopolska, zbudowana jest z tzw. zlepieńców z Malinowskiej Skały. Trudno szukać tych skał w innych Beskidach. Są to zlepieńce kwarcowe zawierające okruchy łupków mikowych i granitów. Nieco na północ od szczytu zlepieniec ten buduje sporą wychodnię skalną w kształcie ambony o długości 13 m i wysokości około 5 m.

Malinowska Skała w Beskidzie Śląskim, Wojtek
Malinowska Skała w Beskidzie Śląskim, Wojtek

Wychodnia na Malinowskiej Skale to jeden z symboli Beskidu Śląskiego, widoczny na wielu zdjęciach i widokówkach. Stanowi ona pomnik przyrody nieożywionej. Ciekawostką jest tu również naturalny, niewielki staw o średnicy około 10 m.Szlaki na Malinowską Skałę

- szlak czerwony z Przełęczy Salmopolskiej, 1 h 30 minut

Malinowska Skała, Wojtek
Malinowska Skała, Wojtek

- szlak zielony ze Skrzycznego, 1 h 15 minut- szlak zielony z Baraniej Góry, 1 h 50 minut

Malinowska Skała, Wojtek
Malinowska Skała, Wojtek

Szczyrk noclegi

Szczyrk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Szczyrk Beskid Śląski
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szczyty
49°38'60N, 19°0'21E
02 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

raffikk
23 lipiec 2020 13:53
obowiązkowo na szlaku od Skrzycznego przepiękny pejzaż
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację