Malinowska Skała, Wojtek

Malinowska Skała w Beskidzie Śląskim

(4.9 głosów: 27)

Malinowska Skała (1152 m n.p.m.) to szczyt wznoszący się w głównym grzbiecie Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Z tej kulminacji odchodzą grzbiety: przez Malinów ku Przełęczy Salmopolskiej, grzbiet ku Baraniej Górze, grzbiet ku Skrzycznemu oraz krótki grzbiet Kościelca.Malinowska Skała, podobnie jak Malinów i Przełęcz Salmopolska, zbudowana jest z tzw. zlepieńców z Malinowskiej Skały. Trudno szukać tych skał w innych Beskidach. Są to zlepieńce kwarcowe zawierające okruchy łupków mikowych i granitów. Nieco na północ od szczytu zlepieniec ten buduje sporą wychodnię skalną w kształcie ambony o długości 13 m i wysokości około 5 m.

Malinowska Skała, Wojtek
Malinowska Skała, Wojtek

Wychodnia na Malinowskiej Skale to jeden z symboli Beskidu Śląskiego, widoczny na wielu zdjęciach i widokówkach. Stanowi ona pomnik przyrody nieożywionej. Ciekawostką jest tu również naturalny, niewielki staw o średnicy około 10 m.Szlaki na Malinowską Skałę

- szlak czerwony z Przełęczy Salmopolskiej, 1 h 30 minut

Malinowska Skała w Beskidzie Śląskim, Wojtek
Malinowska Skała w Beskidzie Śląskim, Wojtek

- szlak zielony ze Skrzycznego, 1 h 15 minut- szlak zielony z Baraniej Góry, 1 h 50 minut

Malinowska Skała, Wojtek
Malinowska Skała, Wojtek
Malinowska Skała, Wojtek

Szczyrk noclegi

Szczyrk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Szczyrk Beskid Śląski
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szczyty
49°38'60N, 19°0'21E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

raffikk
obowiązkowo na szlaku od Skrzycznego przepiękny pejzaż
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021