Kołobrzeg, Paweł Gąsiorek

Ratusz w Kołobrzegu

(4.3 głosów: 45)

Neogotycki Ratusz stojący przy ul. Ratuszowej w Kołobrzegu to od wieków zamek mieszczan i wizytówka miasta. Powstał on w latach 1829-32 w miejscu dawnego ratusza, według projektu znanego architekta Karola Fryderyka Schinkla. Ta neogotycka budowla zaprojektowana została zgodnie z XIX-wiecznym uwielbieniem romantyzmu i średniowiecza.Ratusz wyglądem przypomina średniowieczny zamek - wieże i blanki strzelnicze mogłyby świadczyć o jego obronnym charakterze, ale projektant zaakcentował tylko w ten sposób militarną historię miasta. Z wieży zegarowej ozdobionej herbami miejskimi rozbrzmiewa dźwięk kuranta.

W Ratuszu w Kołobrzegu czynna jest Galeria Sztuki Współczesnej, a w podziemiach z gotyckimi sklepieniami mieści się kawiarnia. Przed Ratuszem natomiast znajduje się ciekawa fontanna w kształcie kuli ziemskiej, którą można obracać na wodzie.Nowa Starówka

Na zachód od Ratusza, aż do rzeki Parsęty rozciąga się Nowa Starówka - ciekawy zespół budynków, stojących przy zabytkowym układzie ulic, natomiast architektura jedynie udaje starą zabudowę. Nie przeszkadza to, by poczuć się tu jak na prawdziwej Starówce. Ładne kamieniczki i kilka faktycznie zabytkowych obiektów, np. gotycka baszta Prochowa czy klasycystyczna Akademia Rycerska, stwarzają niepowtarzalny klimat i świetne miejsce na spacery. Dlatego nigdy nie brakuje tu turystów.

Ratusz
ul. Ratuszowa, KołobrzegKołobrzeg noclegi

Kołobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°10'34N, 15°34'35E
05 grudzień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację