Ołomuniec atrakcje. Dawna stolica Moraw. Jakie zabytki warto zobaczyć w Ołomuńcu?

Aktualizacja: 2024-06-12
Ołomuniec
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5
 • Ołomuniec to dawna stolica Moraw i jedno z najpiękniejszych czeskich miast
 • Łatwo dojedziesz tu samochodem polską autostradą A1, która płynnie przechodzi w autostradę nr 1 w Czechach, za Ostrawą droga nr 35 doprowadzi Cię do Ołomuńca. Z Górnego Śląska zajechaliśmy tu w 2 godziny
 • Wygodnie dojedziesz pociągiem, czeskimi liniami Leo express, z Katowic lub Krakowa
 • Na Starym Mieście czeka unikalna kolumna Trójcy Św. wpisana na Listę UNESCO!
 • Koniecznie odwiedź katedrę z najwyższą wieżą kościelną na Morawach. Liczy ponad 100 metrów wysokości
 • Na rodziny z dziećmi czeka Zoo
 • To bardzo zadbane miasto, pełne zabytków i urokliwych miejsc, na każdym kroku spotkasz fontannę!

Ołomuniec to miasto cudowne, jedno z piękniejszych czeskich miast. Przez niektórych uważane nawet za najpiękniejsze miasto w całej Republice Czeskiej. Ołomuniec znajduje się we wschodniej jej części, w samym sercu Moraw. Niegdyś stanowiło jego stolicę, dziś ten zaszczyt przypadł w udziale miastu Brno. Ołomuniec to po Pradze drugi co do wielkości zespół zabytków w kraju, nieustępujący jej urodą. Zresztą miasto bywa nazywane Małą Pragą!

Ołomuniec
Ołomuniec

Atrakcje turystyczne, czyli co warto zobaczyć w Ołomuńcu? Przewodnik po atrakcjach i zabytkach

Spędziliśmy w Ołomuńcu cały weekend, toteż mieliśmy sporo czasu, by poznać najważniejsze zabytki i atrakcje, jakie wznoszą się w tym mieście. Przy okazji nacieszyliśmy się jego klimatem, a także skosztowaliśmy czeskiej kuchni. Tak naprawdę centrum poznaliśmy już pierwszego dnia, a na niedzielę zaplanowaliśmy spacer do atrakcji oddalonych od Starówki. Efektem naszej wyprawy jest ten przewodnik , pokazujący najciekawsze atrakcje turystyczne w Ołomuńcu. Wśród nich koniecznie musisz poznać Kolumnę wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco, fascynującą katedrę i kilka niezwykle efektownych fontann!

Ołomuniec
Ołomuniec

Kolumna Trójcy Świętej na Starym mieście w Ołomuńcu

Słynna i okazała kolumna stoi na Rynku Górnym i stanowi główną ozdobę Starego Miasta. Od 2000 roku wpisana jest na Listę UNESCO. Rzeźba wysoka na 32 metry jest największą barokową rzeźbą grupową w Europie Środkowej. W jej dolnej części mieści się kaplica, która jest czynna sezonowo.

Kolumna Trójcy Przenajświętszej robi spore wrażenie, odnajdziesz tu 18 posągów Świętych, 12 figur Niosących Światło oraz 6 reliefów Apostołów. Dumą mieszkańców miasta jest fakt, że wszyscy twórcy, którzy wznieśli monument, wraz z głównym - Wacławem Renderem, byli obywatelami miasta.

Ołomuniec, Rynek Górny
Ołomuniec, Rynek Górny
Ołomuniec, Kolumna UNESCO
Ołomuniec, Kolumna UNESCO
Ołomuniec
Ołomuniec

Zegar astronomiczny w Ołomuńcu

Na północnej fasadzie ratusza na Rynku Górnym zobaczysz słynny zegar astronomiczny. Sięga on korzeniami XV wieku, a pierwsza pewna wzmianka o nim pochodzi z 1519 roku. Był swego czasu gotycki, renesansowy, barokowy, a obecny wygląd jest efektem zmian w dobie socrealizmu.

Ołomuniec, Ratusz i zegar astronomiczny
Ołomuniec, Ratusz i zegar astronomiczny

Ratusz na Górnym Rynku, nie pomiń przy zwiedzaniu Ołomuńca

Okazała budowla stojąca pośrodku placu. Ciekawostką jest, że służy ona od ponad 600 lat swojemu pierwotnemu przeznaczeniu, czyli jest siedzibą władz miasta, dawnej stolicy Moraw. Tak, pierwszy ratusz stanął tu w XIV wieku, a dziś to czteroskrzydłowa budowla, z wewnętrznym dziedzińcem. Jej cennym elementem jest wykusz gotyckiej kaplicy Św. Hieronima.

Ołomuniec Ratusz
Ołomuniec Ratusz

Fontanna Cezara w Ołomuńcu

Wodotrysków w Ołomuńcu jest sporo, ale ten uchodzi za najcenniejszy artystycznie. Jest też jedną z najbardziej popularnych. Przedstawia mitycznego założyciela miasta - cesarza Gajusza Juliusza Cezara. Stoi przed Ratuszem, na głównym placu miasta.

Ołomuniec
Ołomuniec

Katedra Św. Wacława, najważniejsza atrakcja turystyczna w Ołomuńcu

Okazała i imponująca zabytkowa katedra szczyci się najwyższą wieżą kościelną na Morawach i drugą co do wysokości w całych Czechach. Liczy nieco ponad 100 metrów. To trzecia iglica, bo ponadto podziwiać można tu dwuwieżową fasadę. Budowla stanowi jeden z ważniejszych symboli miasta i nieodłączny element jego panoramy. To miejsce naprawdę warto odwiedzić!

Bazylika pierwotnie była romańska i powstała jeszcze w XII wieku. W kolejnych stuleciach była rozbudowywana. Na ołtarzu głównym widoczny jest relikwiarz ze szczątkami Św. Jana Sarkandra, którego kanonizował w Ołomuńcu w 1995 roku papież Jan Paweł II. Pod koniec XIX stulecia katedra Św. Wacława przeszła neogotycką przebudowę wg projektu Gustava Meretty. Przy katedrze stoi kaplica Św. Anny, w której niegdyś wybierano biskupów i arcybiskupów ołomunieckich.
Adres: Vaclavske nam.

Ołomuniec, katedra Św. Wacława
Ołomuniec, katedra Św. Wacława
Ołomuniec, katedra Św. Wacława
Ołomuniec, katedra Św. Wacława
Ołomuniec, katedra Św. Wacława
Ołomuniec, katedra Św. Wacława
Ołomuniec, katedra Św. Wacława
Ołomuniec, katedra Św. Wacława

Zamek w Ołomuńcu

Na tym samym wzgórzu Św. Wacława, na którym dziś dumnie góruje katedra, zachwycał niegdyś Zamek Przemyślidów. Dziś można tu jedynie podziwiać resztki twierdzy. W dawnym Domu Kapituły odwiedzić można obecnie Muzeum Archidiecezjalne.
Adres: Vaclavske nam.

Ołomuniec
Ołomuniec

Kościół Św. Maurycego w Ołomuńcu

Jeśli chcesz spojrzeć na miasto z góry, a nie masz drona, to polecam gotycką świątynię Św. Maurycego w centrum miasta. Oferuje ona taras widokowy na jednej z dwóch wież. Obie wyglądają zupełnie inaczej.

Sam obiekt sakralny pochodzi z początku XV wieku, a pod koniec XVI stulecia dobudowo zdobny, renesansowy grobowiec szlacheckiej rodziny Edelmannów. W dobie baroku natomiast powstały w świątyni ogromne organy należące do największych w Europie Środkowej. Posłuchać ich najlepiej podczas corocznego Międzynarodowego Festiwalu Organowego.
Adres: ul. 8 kvetna

Ołomuniec, kościół św. Maurycego
Ołomuniec, kościół św. Maurycego
Ołomuniec, widok z wieży kościoła
Ołomuniec, widok z wieży kościoła

Kolumna Mariacka na Dolnym Rynku

Jest mniejsza niż ta na placu głównym, ale również imponująca. Powstała w latach 1713-15, po epidemii dżumy. Zdobią ją figury Najświętszej Marii Panny na szczycie i ośmiu Świętych poniżej. Wśród nich jest Św. Paulina - patronka miasta.

Ołomuniec, kolumna Maryjna
Ołomuniec, kolumna Maryjna

Fontanna Neptuna

Ten ciekawy, zabytkowy obiekt pochodzi z 1683 roku. Przedstawia rzymskiego boga mórz, który trzyma trójząb skierowany w dół, by chronić miasto. 
Adres: Dolny Rynek

Ulica Pańska

Wiele uliczek w Ołomuńcu jest urokliwych, a jedną z tych najładniejszych jest Ulica Pańska. Odchodzi ona z rynku dolnego. Ładne kamienice z ciekawymi witrynami sprawiają, że spacer tutaj to przyjemność. To właśnie takie uliczki łączące cenne zabytki decydują o tym, że Ołomuniec to jedno z najpiękniejszych czeskich miast. Piękny widok i ciekawe, instagramowe miejsce na zdjęcia oferuje skrzyżowanie ulic: Pańska i Skolni.

Ołomuniec, ulica Pańska
Ołomuniec, ulica Pańska
Ołomuniec, ulica Pańska
Ołomuniec, ulica Pańska
Ołomuniec
Ołomuniec

Kościół Św. Michała, zachwycająca świątynia

Wczesnobarkowa świątynia z lat 1676-1702 stanęła w miejscu średniowiecznej budowli. Zachwycające jest barokowe wnętrze tej świątyni. Koniecznie zajrzyj tutaj do środka, bo zdecydowanie warto! Ciekawostką jest fakt, że jest to pierwsza morawska kopulasta budowla, zwieńczona trzema kopułami, z których największa ma 35 metrów wysokości.
Adres: ul. Na Hrade

Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec, kościół Św. Michała
Ołomuniec, kościół Św. Michała

Kaplica Św. Jana Sarkandra

Powstała w miejscu dawnego aresztu miejskiego, w którym torturowano Jana Sarkandra - katolickiego księdza.
Adres: ul. Mahlerova

Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec, kaplica Św. Jana Sarkandra
Ołomuniec, kaplica Św. Jana Sarkandra

Kościół Marii Panny Śnieżnej w Ołomuńcu

Spacerując spod katedry na starówkę natrafiamy na ciekawy obiekt sakralny, zbudowany przez jezuitów w latach 1712-1719. Wcześniej stał tutaj klasztor franciszkanów. Na początku świątynia pełniła funkcję kościoła uniwersyteckiego, potem garnizonowego. Od 1952 roku jest to świątynia parafialna. Jej wnętrze powstałe w dobie baroku odznacza się dużym przepychem.
Adres: ul. Denisova

Ołomuniec, kościół MB Śnieżnej
Ołomuniec, kościół MB Śnieżnej
Ołomuniec, kościół MB Śnieżnej
Ołomuniec, kościół MB Śnieżnej

Park Bezrucovy sady i Ogród Botaniczny

Nad Młyńskim Potokiem, nieco na wschód od ścisłego centrum miasta, odwiedzić warto zieloną strefę Ołomuńca, gdzie czeka Park Bezrucovy sady, Ogród Botaniczny i Rosarium, a między nimi liczne ścieżki spacerowe, umocnienia w postaci murów obronnych oraz spory wodospad. Atrakcje te są bezpłatne, ale niektóre strefy czynne są tylko w wyznaczonych godzinach, od rana do popołudnia.
Adres: ul: 17. listopadu

Ołomuniec, Ogród Botaniczny
Ołomuniec, Ogród Botaniczny
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec

 

Klasztor Hradisko w Ołomuńcu

Hradisko to okazały, barokowy klasztor, który obecnie pełni funkcję szpitala wojskowego. Dlatego jego wnętrza nie są dostępne do zwiedzania, ale można wejść na dziedzińce i podziwiać ten zacny gmach. Klasztor został założony już w 1078 roku dla benedyktynów, a w 1150 roku osiedli tu norbertanie aż do roku 1784. W czasie wojny trzydziestoletniej klasztor został zniszczony przez wojska szwedzkie, toteż nowe zabudowania klasztorne powstały już w stylu barokowym. 

Obiekt odznacza się czterema skrzydłami, ozdobionymi czterema wieża narożnymi i jedną centralną oraz trzema dziedzińcami. Hradisko znajdziesz około 2 km na północ od centrum Ołomuńca, to przyjemny spacer ul. Sokolovską, nad rzeką Morawą.
Adres: ul. Susilovo namesti 5

Ołomuniec, Hradisko
Ołomuniec, Hradisko

Sanktuarium Kopecek w Ołomuńcu, barokowa bazylika

Sanktuarium w dzielnicy Svaty Kopecek to bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Ołomuńcu, położona bardzo malowniczo na wzgórzu, około 8 km od starego miasta. Wnętrze świątyni jest śliczne, barokowe, bogato zdobione. Okazała bazylika znajduje się na terenie norbertańskiego klasztoru, w którym urządzono też odpłatne muzeum. Sama świątynia dostępna jest bezpłatnie.

My doszliśmy do tego miejsca pieszo spod Hradiska (6 km), ale wracaliśmy już autobusem w okolice dworca kolejowego. Kursuje tu linia nr 11, a jazda zajęła nam około 20 mnut.
Adres: ul. nam. Sadove 1

Ołomuniec, Kopecek
Ołomuniec, Kopecek
Ołomuniec, Svaty Kopecek
Ołomuniec, Svaty Kopecek
Ołomuniec, Svaty Kopecek
Ołomuniec, Svaty Kopecek
Ołomuniec, Kopecek
Ołomuniec, Kopecek
Ołomuniec, Kopecek
Ołomuniec, Kopecek
Ołomuniec, Kopecek
Ołomuniec, Kopecek

Ołomuniecki Ogród Zoologiczny

Za Świętym Kopeckiem, wśród zieleni, ulokowało się ołomunieckie Zoo czyli atrakcyjny ogród zoologiczny. My niestety nie zdążyliśmy go zwiedzić, ale widzieliśmy je z drona, oczami naszego Ziemka. W Zoo żyje około 300 gatunków zwierząt, a na szczególną uwagę zasługują tu żyrafy, afrykańskie ssaki kopytne i morskie akwaria. Fascynujące jest tutaj ogromne akwarium rekinów, a także safari wśród zwierząt. Nad całością dominuje wieża widokowa o wysokości 32 metrów.
Adres: ul. Darwinova 222/29

Inne zabytki Ołomuńca

 • Fontanna Merkurego (ul. 8 kvetna) - najcenniejsza artystycznie fontanna miasta, barokowa z XVIII wieku, a dokładniej z 1727 roku 
 • Fontanna Herkulesa (Górny Rynek) - ciekawa rzeźba z 1687 roku, przedstawia mitycznego herosa, trzymającego orlicę w szachownicę - symbol miasta
 • Fontanna Ariona (Górny Rynek) - to nowoczesny twór, pochodzący z 2002 roku, ilustruje antyczny mit o Arionie i uzupełnia zespół rzeźb z doby baroku o tematyce antycznej
 • Fontanna Neptuna (Dolny Rynek) - pochodzi z 1683 roku i przedstawia rzymskiego boga mórz, który trzyma trójząb skierowany w dół, by chronić miasto
 • Fontanna Jowisza (Rynek Dolny) - najmłodsza z barokowych wodotrysków w Ołomuńcu, pochodzi z 1735 roku
 • Fontanna Trytonów (Plac Republiki) - piękna rzeźba z muszlą, zbudowana na początku XVIII wieku, w 1709 roku, na wzór rzymskiej fontanny "del Tritone" z Piazza Barberini
 • Uniwersytet Palackiego (ul. Krizkovskeho) - ołomuniecki uniwersytet, najstarszy na Morawach i drugi pod względem wieku w całych Czechach
 • Pałac Arcybiskupi (ul. Wurmowa) - efektowny pałac stojący koło Uniwersytetu, zachwyca wnętrzami, które są dostępne do zwiedzania
 • Konwikt Uniwersytetu Palackiego (ul. Univerzitni) - jedna z najstarszych części Uniwersytetu Palackiego i tym samym jedno z najpiękniejszych miejsc w Ołomuńcu, gorąco polecam wejść na dziedziniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec, Rynek Górny
Ołomuniec, Rynek Górny
Ołomuniec
Ołomuniec

Mapa atrakcji Ołomuńca na Morawach

Poniżej przedstawiamy mapę miasta, z zaznaczonymi atrakcjami oraz restauracjami, które sami wypróbowaliśmy. Znajdziesz też na niej Hotel, w którym spaliśmy.

Ołomuniec - miasto fontann

Ołomuniec zachwycił nas śliczną architekturą i fantastyczną pogodą. Szybko określiliśmy go mianem miasta fontann, bo jest ich tutaj naprawdę wiele! Miasto mnie zauroczyło i niezmiernie przyjemnie się po nim spacerowało. Tutaj każda uliczka jest urokliwa, każda kamienica piękna!

Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec, fontanna Cezara
Ołomuniec, fontanna Cezara

Co i gdzie zjeść czyli restauracje w Ołomuńcu

Przez weekend w tym mieście zdążyliśmy poznać kilka fajnych knajpek i posmakować czeskiej kuchni, ze smażonym serem na czele. Nie zabrakło też miejscowego piwa. Od razu przyznam się, że nie przepadam za słynnymi knedlikami, więc tylko Łukasz je zamówił, a ja jedynie ich skosztowałam. Za to smażony ser pierwsza klasa. 

Ołomunieckie twarożki

Jadłam też placki ziemniaczane ze słynnym twarożkiem ołomunieckim. To nie taki biały twarożek, jaki znamy z Polski, a miękki ser dojrzewający, o żółtej barwie i swoistym zapachu. Jest produkowany bez użycia konserwantów, jedynie z solą i należy do dań dietetycznych, bo, co ciekawe,  ma bardzo niską zawartość tłuszczu, jedynie 1%. No i będąc w Czechach, koniecznie trzeba skosztować kofoli. To taka swoista, lokalna cola.

A jakie restauracje polecamy Ci w Ołomuńcu? Nam spodobało się w Hanackiej Hospodzie na Dolnym Rynku, która serwuje dobrą, lokalną kuchnię i jest pięknie położona. Bardzo smaczna i niezbyt droga okazała się też Snyt Mikulda, przy ulicy 28 rijna, zaraz obok głównego placu miasta. To tutaj skosztowałam właśnie owych twarożków. Na górnym rynku natomiast możemy polecić Pizzerię Operę. Te miejscówki nie zrujnują Ci portfela.

Ołomuniec, Hanacka Hospoda
Ołomuniec, Hanacka Hospoda
Ołomuniec, Snyt Mikulda
Ołomuniec, Snyt Mikulda
Ołomuniec, Snyt Mikulda
Ołomuniec, Snyt Mikulda
Ołomuniec, Snyt Mikulda
Ołomuniec, Snyt Mikulda
Ołomuniec
Ołomuniec

Noclegi w Ołomuńcu

Spędzając weekend w tym pięknym mieście, spaliśmy w Clarion Congress Hotel i możemy Wam go szczerze polecić. Jego dużym atutem jest fakt, że znajduje się przy samym dworcu kolejowym. A jako, że podróżowaliśmy pociągiem i z 4-letnią Amelią, było to dla nas ogromne udogodnienie. Pokój oferował wszystko, co potrzebne, łącznie z czajnikiem elektrycznym i zestawem herbat oraz kaw. Okno oferowało widok na stare miasto. W łazience był prysznic. Hotel jest czysty, z bardzo bogatymi śniadaniami w formie bufetu. Ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 
Ołomuniec
Ołomuniec

Ołomuniec - ciekawostki

 • Miasto skrywa zabytek UNESCO - Kolumnę Trójcy Świętej
 • Za legendarnego założyciela miasta uznaje się Juliusza Cezara, stąd jego wizerunek na Rynku
 • Pierwsza wzmianka o Ołomuńcu pochodzi z 991 roku. Pojawił się w dokumencie Dagome iudex jako Alemure
 • Pod koniec X wieku Ołomuniec opanował polski książę Mieszko I
 • Ołomuniec i jego okolice to najcieplejszy rejon w całych Czechach
 • Przewodnik turystyczny Lonely Planet w swoim rankingu 50 europejskich miast uznanych za perełki umiejscowił Ołomuniec na pierwszym miejscu!
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec

Dojazd pociągiem do Ołomuńca

A wiecie, że do Ołomuńca jechaliśmy pociągiem? Czeskimi liniami Leo express. Klasą Economy plus, z warunkami tak przyjemnymi, że 3 godziny jazdy zleciało jak mgnienie oka. Komfort jazdy, czystość i obsługa na bardzo wysokim poziomie. W cenie biletu jest woda, kawa, a nawet drobny poczęstunek wybierany z Menu. Wyruszyliśmy rano z Katowic i stwierdziliśmy, że to bardzo fajny pomysł na takie szybkie city break'i, nawet jednodniowe. Tym samym pociągiem można wyruszyć już z Krakowa. A z dworca kolejowego w Ołomuńcu wystarczy zrobić sobie kilkunastominutowy spacerek, by znaleźć się na starym mieście w Ołomuńcu.

Pociąg leo express do Ołomuńca
Pociąg leo express do Ołomuńca
leo express
leo express

 

Jak dojechać do Ołomuńca samochodem?

Szybki i przyjemny jest również dojazd do Ołomuńca autem. W ten sposób w ciągu zaledwie 2 godzin znaleźliśmy się u bram miasta, jadąc na Istrię w Chorwacji. Z wygodnej autostrady A1 po stronie polskiej płynnie przejeżdża się przez granicę na autostradę nr 1 w Czechach i nią jedziemy koło Ostrawy dalej na południe, by następnie droga nr 35 doprowadziła nas do samego Ołomuńca.

W Ołomuńcu towarzyszył nam Przemek z bloga Antek w podróży, zobacz jego przewodnik po mieście.
Post powstał przy współpracy płatnej z Czeską Organizacją Turystyczną. Jeśli będziecie mieli wolny weekend, albo nawet tylko niedzielę, polecam Wam gorąco Ołomuniec, ale również inne okoliczne miasta. Zwiedzanie Ołomuńca najlepiej rozpocząć od Informacji Turystycznej w Ratuszu, gdzie czekają bezpłatne materiały ułatwiające zaplanowanie trasy po ciekawych miejscach miasta.

Ołomuniec , Svety Kopecek
Ołomuniec , Svety Kopecek
Ołomuniec, dworzec kolejowy
Ołomuniec, dworzec kolejowy

Film o Ołomuńcu

Zapraszamy Cię serdecznie na naszą filmową relację z podróży do tego pięknego miasta na Morawach!

Ołomuniec w naszych mediach społecznościowych

Miasto bardzo spodobało się naszym Czytelnikom na profilu Facebook i i Instagramie. Zobacz ich komentarze! Jeśli chcesz więcej info od nas, zaobserwuj nasze Profile na FB i IG !

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Rynek Górny
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec, kościół MB Śnieżnej
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec, kościół Św. Maurycego
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec, Rynek Dolny
Ołomuniec, Dolny Rynek
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec, kościół Św. Michała
Ołomuniec, kościół Św. Michała
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec, katedra Św. Wacława
Ołomuniec, kaplica Św. Anny
Ołomuniec, katedra Św. Wacława
Ołomuniec, katedra Św. Wacława
Ołomuniec, katedra Św. Wacława
Ołomuniec, katedra Św. Wacława
Ołomuniec
Ołomuniec, Park
Ołomuniec
Ołomuniec, mury obronne
Ołomuniec, Ogród Botaniczny
Ołomuniec, Ogród Botaniczny
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec, Hanacka Hospoda
Ołomuniec, Dolny Rynek
Ołomuniec
Ołomuniec, Rynek Górny
Ołomuniec
Ołomuniec
Ołomuniec
(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024