Mielno

Zdjęcia Mielna (7)

Mielno to wspaniała miejscowość nadbałtycka, leżąca w województwie zachodniopomorskim, na środkowym wybrzeżu, 12 km od Koszalina, nad Jeziorem Jamno.Atrakcje w Mielnie

Niewątpliwie największą atrakcją Mielna jest czysta, strzeżona plaża, wokół której ulokowały się kawiarenki, smażalnie ryb, kramiki itp. Istnieje tu również przystań. Wzdłuż plaży ciągnie się, jak w przypadku wielu polskich miejscowości nadmorskich, atrakcyjna promenada spacerowa, latem gwarna i kolorowa, na której uwagę zwraca pomnik morsa.

W Mielnie na turystów czeka wiele atrakcji - skoki na bangy, wesołe miasteczko czy uliczne zwierzyńce, w których można podziwiać np. słonia. Na trasie z ulicy Kościelnej do morza napotkamy średniowieczny gródek strażniczy otoczony fosą. Gdy zaś mamy coś do powiedzenia światu, możemy udać się do położonego w centrum Hyde Parku wzorowanego na londyńskim słynnym "głośnym" parku.Przez Mielno prowadzi wiele ścieżek rowerowych, warto też przejść się piękną aleją lipową z Mielna do Mielenka. Z kolei Unieście i Łazy, należące administracyjnie do Mielna, leżą nad Jeziorem Jamno, po którym latem kursuje statek spacerowy.

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2012-05-10 16:25:43

Mielno to zdecydowanie miasteczko nad naszym Bałtykiem, do którego warto sięwybrać by poimprezować i odpocząć od codzienności i problemów.

 

Pozdrawiam.

2012-02-22 22:42:14

Mielno to miasteczko kontrastów - jednocześnie młodzieżowe, pełne dyskotek i klubów, z drugiej strony raj dla emerytów w wielkich ośrodkach z zapleczem rehabilitacyjnym. O tyle ile emeryci pewnie młodzieży specjalnie nie przeszkadzają, to hałaśliwa młodzież może przeszkadzać emerytom. Samo miasteczko bardzo ładne i zadbane. Będąc młodym warto pojechać tam latem, zaś ne emeryturę jesienią :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: