Zdjęcia Trzęsacza (12)

Trzęsacz to popularna miejscowość nadbałtycka położona w województwie zachodniopomorskim, na pięknym klifowym wybrzeżu rewalskim, kilka km na zachód od Rewala, dokładnie na południku 15 stopni.Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Trzęsacz słynie w całej Polsce za sprawą ruin gotyckiego kościoła, którego południowa ściana stoi jeszcze dumnie, choć nie wiadomo jak długo, na wysokim klifie i dzielnie opiera się niszczącej działalności morza.

Atrakcje w Trzęsaczu

Co jeszcze może zaoferować ta malutka miejscowość? Ano kilka ciekawych atrakcji. Z pewnością turystów przyciągają wspaniałe piaszczyste plaże, które wraz z urwiskami klifowymi tworzą tu niezwykle malowniczy widok, szczególnie o zachodzie słońca. Dla tych krajobrazów, bezkresnego morza i ożywczej bryzy warto tu przyjechać. Na plażę można zejść po schodach platformy widokowej, z której pięknie widać bezkresne morze.

Ciekawe jest także w Trzęsaczu Multimedialne Muzeum na Klifie - nowoczesna placówka, która w innowacyjny sposób przedstawia m.in. historię walki o kościół na klifie, ale też przypomina o nietypowym położeniu Trzęsacza na 15 południku.Miejsce to doceniają również miłośnicy sportu, którzy w Trzęsaczu nie będą się z pewnością nudzić, a to za sprawą stadniny koni oraz niezwykle aktywnego paralotniarstwa. Latem na plaży w Trzęsaczu i okolicznych miejscowościach odbywają się niezliczone imprezy plenerowe, zarówno sportowe, muzyczne, jak i taneczne. Na brak towarzystwa nie można wówczas narzekać.
 

Czy wiesz, że?

Istnieje legenda o rybaku imieniem Kaźko i jego ukochanej Ewce. Kaźko zginął na wojnie z Brandenburczykami, a jego życiowa miłość z tęsknoty po nim. Ewka została pochowana przy kościele, a Kaźko obecny w falach Bałtyku, próbuje się do niej dostać i tak przez lata niszczy klif, na którym osadzony jest kościół. W momencie gdy runie ostatnia ściana kościoła kochankowie znów będą razem.

Ciekawostkę przesłał(a) Łukasz Piernikarczyk

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2014-04-08 08:03:03

Zwiedzałam kilkakrotnie podczas pobytu na koloniach nad morzem. Piękne miejsce :)

Ostatnio edytowany: 2014-04-08 08:03

2013-05-24 16:35:55

Piękne miejsce, urokliwe klify, niesamowita legenda ...

2011-12-23 13:11:38

Trzęsacz jest OK ale przyjechać na chwilę zobaczyć to co jest do zobaczenia i wracać do innego kurortu. Wolę Rewal lub Pobierowo, tam coś się dzieje, życie tętni od rana do póxnego wieczora. Jak dla mnie Trzęsacz jest za mały.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: