Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Trzęsacz, Wojtek

Trzęsacz

(4.3 głosów: 110)
Oceń i napisz opinię

Trzęsacz to popularna miejscowość nadbałtycka położona w województwie zachodniopomorskim, na pięknym klifowym wybrzeżu rewalskim, kilka km na zachód od Rewala, dokładnie na południku 15 stopni.Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Trzęsacz słynie w całej Polsce za sprawą ruin gotyckiego kościoła, którego południowa ściana stoi jeszcze dumnie, choć nie wiadomo jak długo, na wysokim klifie i dzielnie opiera się niszczącej działalności morza.

Trzęsacz, Wojtek
Trzęsacz, Wojtek

Atrakcje w Trzęsaczu

Co jeszcze może zaoferować ta malutka miejscowość? Ano kilka ciekawych atrakcji. Z pewnością turystów przyciągają wspaniałe piaszczyste plaże, które wraz z urwiskami klifowymi tworzą tu niezwykle malowniczy widok, szczególnie o zachodzie słońca. Dla tych krajobrazów, bezkresnego morza i ożywczej bryzy warto tu przyjechać. Na plażę można zejść po schodach platformy widokowej, z której pięknie widać bezkresne morze.Ciekawe jest także w Trzęsaczu Multimedialne Muzeum na Klifie - nowoczesna placówka, która w innowacyjny sposób przedstawia m.in. historię walki o kościół na klifie, ale też przypomina o nietypowym położeniu Trzęsacza na 15 południku.

Trzęsacz, Wojtek
Trzęsacz, Wojtek
Trzęsacz, Wojtek

Miejsce to doceniają również miłośnicy sportu, którzy w Trzęsaczu nie będą się z pewnością nudzić, a to za sprawą stadniny koni oraz niezwykle aktywnego paralotniarstwa. Latem na plaży w Trzęsaczu i okolicznych miejscowościach odbywają się niezliczone imprezy plenerowe, zarówno sportowe, muzyczne, jak i taneczne. Na brak towarzystwa nie można wówczas narzekać.
 Trzęsacz, Wojtek
Trzęsacz, Wojtek
Trzęsacz, Wojtek
Trzęsacz, Wojtek
Trzęsacz, Wojtek
Trzęsacz, Wojtek

Trzęsacz noclegi

Trzęsacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Trzęsaczu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°4'38N, 14°59'34E
08 luty 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Lucy i Tom
13 kwiecień 2014 19:40

Zwiedzałam kilkakrotnie podczas pobytu na koloniach nad morzem. Piękne miejsce :)

Ostatnio edytowany: 2014-04-08 08:03

Danuta
24 maj 2013 16:34

Piękne miejsce, urokliwe klify, niesamowita legenda ...

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację