Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Opis Trzęsacza

Trzęsacz to popularna miejscowość nadbałtycka położona w województwie zachodniopomorskim, na pięknym klifowym wybrzeżu rewalskim, kilka km na zachód od Rewala, dokładnie na południku 15 stopni.Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Trzęsacz słynie w całej Polsce za sprawą ruin gotyckiego kościoła, którego południowa ściana stoi jeszcze dumnie, choć nie wiadomo jak długo, na wysokim klifie i dzielnie opiera się niszczącej działalności morza.

Trzęsacz
Trzęsacz

Atrakcje w Trzęsaczu

Co jeszcze może zaoferować ta malutka miejscowość? Ano kilka ciekawych atrakcji. Z pewnością turystów przyciągają wspaniałe piaszczyste plaże, które wraz z urwiskami klifowymi tworzą tu niezwykle malowniczy widok, szczególnie o zachodzie słońca. Dla tych krajobrazów, bezkresnego morza i ożywczej bryzy warto tu przyjechać. Na plażę można zejść po schodach platformy widokowej, z której pięknie widać bezkresne morze.

Ciekawe jest także w Trzęsaczu Multimedialne Muzeum na Klifie - nowoczesna placówka, która w innowacyjny sposób przedstawia m.in. historię walki o kościół na klifie, ale też przypomina o nietypowym położeniu Trzęsacza na 15 południku.

Trzęsacz
Trzęsacz
Trzęsacz


Miejsce to doceniają również miłośnicy sportu, którzy w Trzęsaczu nie będą się z pewnością nudzić, a to za sprawą stadniny koni oraz niezwykle aktywnego paralotniarstwa. Latem na plaży w Trzęsaczu i okolicznych miejscowościach odbywają się niezliczone imprezy plenerowe, zarówno sportowe, muzyczne, jak i taneczne. Na brak towarzystwa nie można wówczas narzekać.
 

Trzęsacz Trzęsacz Trzęsacz Trzęsacz Trzęsacz Trzęsacz Trzęsacz

Trzęsacz noclegi

Trzęsacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Trzęsaczu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Lucy i Tom Krajtroter 21318 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-04-13 na

Zwiedzałam kilkakrotnie podczas pobytu na koloniach nad morzem. Piękne miejsce :)

Ostatnio edytowany: 2014-04-08 08:03

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-05-24 na

Piękne miejsce, urokliwe klify, niesamowita legenda ...

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020