Zdjęcia Rewala (14)

Rewal to dawna osada rybacka położona w województwie zachodniopomorskim, na samym wybrzeżu bałtyckim, na zachód od Dziwnowa, przy trasie nr 102. Dziś jest to jeden z większych i bardziej znanych kurortów na zachodnim wybrzeżu Bałtyku.Mimo to Rewal sprawia wrażenie małej, przyjemnej i czystej wioski. Zachwycają tutejsze zadbane zieleńce i oświetlenie ulic. Spędzanie tutaj letniego wypoczynku należy do prawdziwych przyjemności.

Atrakcje w Rewalu

- Plaża w Rewalu, ul. Sikorskiego, piękna, szeroka piaszczysta plaża, na którą prowadzi zejście z platformą widokową

- Latarnia Morska w Niechorzu, zabytek, pierwszy raz światło zapalono w niej w 1866 roku, w sezonie letnim dla turystów otwarta w godzinach: 10.00-20.00, poza sezonem: 10.00-18.00- Jezioro Liwia Łuża

- Rybacka zabudowa na rynku w Niechorzu

- Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu, czynny codziennie 10.00-19.00

- Ruiny kościoła w Trzęsaczu - to jest właśnie to miejsce, w którym morze porywa kościół, ostała się jedyna ściana gotyckiej świątyni, stojąca na skraju klifu

- Platforma widokowa w Trzęsaczu, ul. Klifowa - konstrukcja wznosząca się ponad plażą, z której można podziwiać ruiny kościola lub malownicze zachody słońca

- Kolej wąskotorowa - zabytkowa kolejka jeżdżąca turystycznie pomiędzy Pogorzelicą a Trzęsaczem

- Stanowisko archeologiczne w Śliwinie

- Replika Krzyża z Giewontu w Pustkowie

Rybacy w Rewalu

Dodatkowego klimatu dodają rybacy podąrzający wczesnym rankiem ku swoim kolorowym kutrom, by wypłynąć w morze. Wieczorkiem natomiast można kupić u nich świeżą rybkę i przyrządzić wedle życzeń. Polecam też smażalnie, w których serwuje się gotowe do spożycia, fantastyczne rybki, które nigdzie nie smakują tak, jak nad polskim morzem. W pobliskim Niechorzu jest natomiast ciekawe Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Imprezy w Rewalu

Rewal zapewnia też typowo letnią rozrywkę, przez całe lato amfiteatr aż huczy od muzyki, występują tu popularne gwiazdy polskiej estrady. Ale największą popularność zyskał sobie ogólnopolski finał Miss Bałtyku, który co roku odbywa się w drugiej połowie lipca. Do tego dochodzi jeszcze nowoczesna hala sportowa. No i jasne już jest, dlaczego Rewal jest tak chętnie oblegany przez turystów.

Oficjalna strona Rewala

Czy wiesz, że?

Istnieje legenda o rybaku imieniem Kaźko i jego ukochanej Ewce. Kaźko zginął na wojnie z Brandenburczykami, a jego życiowa miłość z tęsknoty po nim. Ewka została pochowana przy kościele, a Kaźko obecny w falach Bałtyku, próbuje się do niej dostać i tak przez lata niszczy klif, na którym osadzony jest kościół. W momencie gdy runie ostatnia ściana kościoła kochankowie znów będą razem.

Ciekawostkę przesłał(a) Łukasz Piernikarczyk

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2013-12-12 10:28:58

To fakt,Rewal jest wyjątkowym miejscem nad morzem do którego zawsze chce się wracac,nie mam cienia wątpliwości i polecam. Bliskośc morza,fal powoduje że jest tam po prostu pięknie i bardzo kliamtycznie:)

Michał
2013-12-09 12:43:37

Tutaj można sobie pdfa z mapką atrakcji wydrukować http://bit.ly/ILGdiO

Michał
2013-11-29 09:04:20

Rewal piękny także zimą. ZObaczcie tylko na to oświetlenie: http://www.rewal.net.pl/#panoramy

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: