Zdjęcia Niechorza (14)

Niechorze to popularny kurort nadbałtycki, położony w województwie zachodniopomorskim, na słynnym Wybrzeżu Rewalskim, nieco na wschód od Rewala, nad Jeziorem Liwia Łuża.Atrakcje w Niechorzu

Niechorze słynie z jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu latarni morskiej, w pobliżu której warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa. Dowiemy się tu wielu ciekawostek na temat odwiecznego zajęcia mieszkańców Niechorza.

Stosunkowo nową atrakcją Niechorza jest Park Miniatur Latarni Morskich, w którym zobaczyć można modele wszystkich latarni z polskiego wybrzeża. To taka wyprawa po polskich plażach w pigułce.

No ale Niechorze to również wspaniałe, złociste plaże, skupiające turystów molo oraz deptak, przy którym świetnie się zabawisz, dobrze zjesz i kupisz pamiątkę. Przy odrobinie szczęścia w Niechorzu spotkać można foczkę Depkę, która umiłowała sobie tutejsze plaże i czasem rozkłada się na słońcu obok leżakowiczów :)Blisko stąd również do pięknego Jeziora Liwia Łuża, będącego rezerwatem ornitologicznym oraz innych ciekawych miejscowości Wybrzeża Rewalskiego, które jest wspaniałym miejscem na wypoczynek, po którym turystów obwozi turystyczna kolejka o wdzięcznej nazwie Ciuchcia Retro.

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2015-10-19 11:14:52

Miejscowość całkiem ładna i z pewnością ciekawa,natomiast jeżeli szukamy ciszy i spokoju,to polecam koniecznie wybrać się także do nas,do pięnego i słonecznego Darłówka,gdzie w pensjonacie Róża Wiatrów,każdy znajdzie coś dla siebie,łącznie z komfortowym i przytulnym noclegiem:)

2015-09-28 16:47:04

Byłam dawno, dawno temu, aby zobaczyć latarnię. Wspominam Niechorze jako urokliwe miejsce :)

2015-07-21 21:32:32

Fajne tereny ale poza sezonem. 

2012-02-01 17:21:37

W mojej ocenie Niechorze straciło na uroku ostatnimi laty. Pobudowało się tu sporo nowych budynków, a teraz jeszcze rosną bloki wokół latarni. Robi się z tego miasto, w którym w centrum wciąż stoją zagrody i choduje się kury. 

2011-12-02 11:39:58

Według mnie Niechorze to najpiękniejsza miejscowość Wybrzeża Rewalskiego. Szczególnie urokliwa jest zachodnia część kurortu połozona na wzgórzu, z kolorowymi domkami i wąskimi uliczkami. Zupełnie inny klimat niż w tradycyjnym polskim miasteczku nadmorskim. Dwa lata temu udało mi się zarezerwować fantastyczne noclegi w Niechorzu właśnie w tej części i do tego na trzecim piętrze. Początkowo miałem obawy o wychodzenie po schodach, jednak kiedy wyszedłem na balkon i zobaczyłem widok na morze, to nogi się pode mną ugięły. Polecić można również charakterystyczny w Niechorzu mały pensjonacik zlokalizowany tuż nad samą plażą co rzadko sie w polskich realiach zdarza. Praktycznie bezpośrednio z pensjonatu wychodzimy na piasek. 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: