Latarnia Morska w Niechorzu

Latarnia w Niechorzu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Piękna latarnia w Niechorzu uznawana jest za najładniejszą na polskim wybrzeżu. Ze względu na swój wiek, ponad 140 lat, piękno architektury i zachowane otoczenie, stanowi zabytek kultury narodowej. Latarnia stojąca dumnie na klifowym wybrzeżu jest symbolem wybrzeża rewalskiego i sporą atrakcją okolicy.

Po raz pierwszy światło w Latarni w Niechorzu zapalono w 1866 roku, używając do tego celu lampę olejową. Latarnia ma 45 m wysokości, a jej światło można dostrzec z odległości 20 mil morskich czyli ponad 36 kilometrów.

Latarnia w Niechorzu
Latarnia w Niechorzu

Największą atrakcją latarni jest taras widokowy, z którego można podziwiać wspaniałe widoki - Niechorze, Rewal, malownicze jezioro Liwia Łuża, plaże i otwarte morze. Wokół latarni latem odbywają się liczne imprezy, a ponadto koło latarni istnieje skansen rybacki.

Niedaleko Latarni w Niechorzu powstał Park Miniatur Latarni Morskich, gdzie zobaczyć można prócz latarni w Niechorzu, modele wszystkich innych latarni z polskiego wybrzeża. Biegnie tu czerwony Szlak Nadmorski.

Latarnia Niechorze
Latarnia Niechorze

Latarnia Morska
ul. Polna 30, Niechorze
tel. 91/ 386-34-74

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Noclegi w Niechorzu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Latarnia morska w Niechorzu
Jezioro Liwia Łuża
niechorze
Niechorze
(4.4 głosów: 56)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 56)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Karolina
Karolina

Super widok na niemal całą okolicę, tani bilet wstępu, ale niestety długo trzeba czekać na wejście, duże kolejki w sezonie ( lipiec ) . Polecam pięknie oświetlona w nocy 🙂

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024