Park Miniatur i Kolejek Dziwnów, Anna Piernikarczyk

Park Miniatur i Kolejek to ciekawa atrakcja w Dziwnowie, leżąca niedaleko mostu zwodzonego, w której można zobaczyć miniatury wielu polskich latarń morskich. W jednym miejscu poznasz wygląd zabytków całego polskiego wybrzeża.Dodatkową atrakcją Parku są miniaturowe parowozy, lomotywy i wagony poruszający się pomiędzy latarniami, szczególnie ulubione przez dzieci. Lokomotywy mkną po szynach, wydają dźwięk, a nawet puszczają dym z komina. Na ich trasie zobaczysz mosty, semafory, zwrotnice oraz małe dworce kolejowe! Znajduje się tu również Kolejka Parkowa w miniaturze. Replika prawdziwego parowozu Px48 przewozi dzieci oraz dorosłych.

Park Miniatur i Kolejek Dziwnów

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to świetna alternatywa dla aktywnych turystów, którzy nie lubią całymi dniami wylegiwać się na plaży i przywieźć do domu bogatsze wspomnienia z wakacji.

W Parku Miniatur i Kolejek przygotowano też miejsce do zabawy dla maluchów, jest też kawiarnia oraz sklep z pamiątkami. A wszystko w ładnej i zielonej scenerii umilającej pobyt i odpoczynek w parku.

Park Miniatur i Kolejek
ul. Marynarki Wojennej, Dziwnów
tel. 502-284-588, 510-081-476
dziwnow@park-miniatur.pl
www.park-miniatur.pl

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

54°1'1" N, 14°44'41" E
Zachodniopomorskie
2017-03-13
2020-01-28 13:46

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2017-03-13 na

Ciekawe urozmaicenie pobytu nad morzem!