Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Piaskowa Góra koło Wapnicy, Magdalena

Piaskowa Góra koło Wapnicy

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Piaskowa Góra w Wapnicy niedaleko Wolina to punkt widokowy o wysokości 53 m n.p.m. Opadają stromymi zboczami do jeziora. Z niego możemy podziwiać cudowny widok na Jezioro Turkusowe w całej okazałości oraz na zabudowania Wapnicy, a schodząc na dół możemy nad jeziorkiem posiedzieć albo zajadając lody w kawiarni obok albo podziwiać krajobraz z drewnianej wiaty. Można stąd dostrzec również Dolinę Trzciągowską oraz Zalew Szczeciński i Jezioro Wicko Wielkie.Dotrzeć tutaj możemy niebieskim szlakiem albo z samej Wapnicy albo z Lubina mijając Wzgórze Zielonka. Trasa ta to mniej niż pół godziny drogi i warto zorganizować sobie spacer wolińskim lasem.

Piaskowa Góra
ul. Jodłowa, WapnicaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–17:00
  • wtorek: 08:00–17:00
  • środa: 08:00–17:00
  • czwartek: 08:00–17:00
  • piątek: 08:00–17:00
  • sobota: 08:00–17:00
  • niedziela: 08:00–17:00

Wolin noclegi

Wolin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wolin Wapnica
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
punkty widokowe wzgórza
53°52'32N, 14°26'19E
15 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację