Piaskowa Góra

Piaskowa Góra koło Wapnicy

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Piaskowa Góra w Wapnicy leżąca niedaleko Wolina to piękny punkt widokowy Wolińskiego Parku Narodowego, o wysokości 53 m n.p.m. Zbocza góry opadają stromo do Jeziora Turkusowego, na który rozciąga się tu cudowny widok. Widać również zabudowania Wapnicy, a schodząc na dół można posiedzieć nad jeziorkiem, w drewnianej wiacie. Z góry widać też Dolinę Trzciągowską oraz Zalew Szczeciński i Jezioro Wicko Wielkie.

Piaskowa Góra
Piaskowa Góra
Piaskowa Góra koło Wapnicy, Magdalena
Piaskowa Góra koło Wapnicy, Magdalena

Dotrzeć tutaj możemy z parkingu, albo podążając niebieskim szlakiem z Wapnicy albo z Lubina mijając Wzgórze Zielonka - kolejny punkt widokowy WPN-u. Pozostałe punkty widokowe Parku to Góra Gosań i Kawcza Góra - klify w Międzyzdrojach, ale w pobliżu Piaskowej Góry warto też wstąpić do Grodziska Lubin Tarasy Widokowe, to trochę poza granicami Parku, ale widoki stąd są cudowne (wstęp płatny, parking bezpłatny).Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny pod samym punktem widokowym

Adres

Piaskowa Góra
ul. Jodłowa, Wapnica

GPS: 53°52'43N, 14°26'26E

Wolin noclegi

Wolin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Piaskowa Góra
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023