Piaskowa Góra

Piaskowa Góra koło Wapnicy

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Piaskowa Góra w Wapnicy leżąca niedaleko Wolina to piękny punkt widokowy Wolińskiego Parku Narodowego, o wysokości 53 m n.p.m. Zbocza góry opadają stromo do Jeziora Turkusowego, na który rozciąga się tu cudowny widok. Widać również zabudowania Wapnicy, a schodząc na dół można posiedzieć nad jeziorkiem, w drewnianej wiacie. Z góry widać też Dolinę Trzciągowską oraz Zalew Szczeciński i Jezioro Wicko Wielkie.Piaskowa Góra
Piaskowa Góra
Piaskowa Góra koło Wapnicy, Magdalena
Piaskowa Góra koło Wapnicy, Magdalena

Dotrzeć tutaj możemy z parkingu, albo podążając niebieskim szlakiem z Wapnicy albo z Lubina mijając Wzgórze Zielonka - kolejny punkt widokowy WPN-u. Pozostałe punkty widokowe Parku to Góra Gosań i Kawcza Góra - klify w Międzyzdrojach, ale w pobliżu Piaskowej Góry warto też wstąpić do Grodziska Lubin Tarasy Widokowe, to trochę poza granicami Parku, ale widoki stąd są cudowne (wstęp płatny, parking bezpłatny).

Piaskowa Góra

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny pod samym punktem widokowym

Adres

Piaskowa Góra
ul. Jodłowa, Wapnica

GPS: 53°52'43N, 14°26'26E

Wolin noclegi

Wolin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wapnica Wolin
Szczyty i punkty widokowe
Ważna
punkty widokowe wzgórza
53°52'43N, 14°26'26E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Piaskowa Góra koło Wapnicy na blogu

Najpiękniejsze punkty widokowe Wolińskiego Parku Narodowego!

Jeszcze będąc w domu i planując nasze wakacje rodzinne w Międzyzdrojach wypisałam sobie 4 punkty widokowe w Wolińskim Parku Narodowym, które chcieliśmy odwiedzić. Nie było to konieczne, bo w wielu miejscach WPN-u spotkaliśmy tablice, a na nich właśnie zachętę do odwiedzenia owych punktów. Plan zrealizowaliśmy w 100 procentach, a nawet bardziej, bo odkryliśmy jeszcze jeden dodatkowy - Grodzisko Lubin, już poza parkiem narodowym, ale blisko jego granic, właściwie najbardziej magiczny

28 lipiec 2021 13:38
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021