Piaskowa Góra koło Wapnicy

Piaskowa Góra
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Piaskowa Góra w Wapnicy leżąca niedaleko Wolina to piękny punkt widokowy Wolińskiego Parku Narodowego, o wysokości 53 m n.p.m. Zbocza góry opadają stromo do Jeziora Turkusowego, na który rozciąga się tu cudowny widok. Widać również zabudowania Wapnicy, a schodząc na dół można posiedzieć nad jeziorkiem, w drewnianej wiacie. Z góry widać też Dolinę Trzciągowską oraz Zalew Szczeciński i Jezioro Wicko Wielkie.

Piaskowa Góra
Piaskowa Góra
Piaskowa Góra koło Wapnicy
Piaskowa Góra koło Wapnicy

Dotrzeć tutaj możemy z parkingu, albo podążając niebieskim szlakiem z Wapnicy albo z Lubina mijając Wzgórze Zielonka - kolejny punkt widokowy WPN-u. Pozostałe punkty widokowe Parku to Góra Gosań i Kawcza Góra - klify w Międzyzdrojach, ale w pobliżu Piaskowej Góry warto też wstąpić do Grodziska Lubin Tarasy Widokowe, to trochę poza granicami Parku, ale widoki stąd są cudowne (wstęp płatny, parking bezpłatny).Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny pod samym punktem widokowym

Piaskowa Góra
ul. Jodłowa, Wapnica

Noclegi w Wolinie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Piaskowa Góra
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 3)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024