Zalew Kamieński - wodna atrakcja Kamienia Pomorskiego

Aktualizacja: 2024-04-29
Zalew Kamieński
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Zalew Kamieński to malownicze rozlewisko na rzece Dziwnie. Rozlewa się w Kamieniu Pomorskim - mieście portowym. Jest on połączony kanałem z Morzem Bałtyckim i Zalewem Szczecińskim. Powierzchnia Zalewu Kamieńskiego wraz z rzeką Dziwną wynosi ponad 12 tys. ha. 

Zalew Kamieński stanowi "morskie wody wewnętrzne" Polski. Akwen zalewu to prawdziwy raj dla miłośników wędkarstwa i sportów wodnych. Swoje siedliska mają tu rozmaite ptaki wodne, dlatego rejon zalewu objęty jest strefą specjalnej ochrony ptaków. Nie obowiązuje tu jednak strefa ciszy, po zalewie mogą więc pływać łodzie silnikowe. 

Na terenie zalewu znajduje się Wyspa Chrząszczewska. Trzecia co do wielkości wyspa w Polsce, po wyspach Uznam i Wolin. Ogranicza ona zalew od południa.

Zalew Kamieński
Zalew Kamieński

Nazwa Zalewu

Do 1945 roku na określenie zalewu stosowano niemiecką nazwę Camminer Bodden. Dopiero w 1949 roku urzędowo ustalono polską nazwę, która początkowo brzmiała Kamieński Zalew. Dopiero w 1991 roku utrwaliła się obecna nazwa - Zalew Kamieński.

Nad Zalewem położone są miejscowości: wspomniany Kamień Pomorski, Dziwnów, Dziwnówek, Wrzosowo oraz Międzywodzie.

Zalew Kamieński
Zalew Kamieński

Informacje praktyczne

Zalew Kamieński
ul. Bałtycka, Kamień Pomorski

Noclegi w Kamieniu Pomorskim

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.4 głosów: 9)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 9)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024