Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe

Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe

(4.5 głosów: 11)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Grodzisko Lubin znajduje się w niewielkiej miejscowości Lubin na wyspie Wolin, 6 km na południe od Międzyzdrojów, na najwyższym klifie nad Zalewem Szczecińskim. Do dziś z tego wczesnośredniowiecznego grodu obronnego nie zachowało się zbyt wiele, bo funkcjonowało ono pomiędzy X a XII wiekiem, ale miejsce to skrywa nadal wiele tajemnic. Prowadzone na tym terenie badania archeologiczne ujawniły jedną z nich - fundamenty romańskiej świątyni - najstarszego kościoła na Pomorzu. Podczas dalszych badań zostały również odnalezione fundamenty średniowiecznej baszty mieszkalnej.Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin

Tarasy Widokowe

Ale, ale, prócz tajemniczej historii, Grodzisko w Lubinie posiada też spektakularny punkt widokowy (płatny ale tani). Miejsce jest po prostu magiczne! Z drewnianych tarasów, jakie tutaj powstały dla turystów, rozpościera się niesamowity widok na Zalew Szczeciński, archipelag 44 jego wysp, rozlewiska wstecznej delty rzeki Świny i jezioro Wicko Wielkie. Tarasy widokowe umiejscowione są w najwyższym punkcie klifu nad Zalewem Szczecińskim, ponad 50 m n.p.m. Na tarasach zamocowane są lunety widokowe, które umożliwiają dokładniejszą obserwację szerokiej okolicy. Z klifu widoczny jest tor wodny Szczecin-Świnoujście i poruszające się po nim liczne statki. Obserwować tu można również dzikie ptactwo, w tym dumnie krążącego nad grodziskiem bielika - symbol Wolińskiego Parku Narodowego, choć sam punkt widokowy leży już poza granicami Parku, ale blisko stąd do dwóch innych punktów widokowych na terenie WPN-u - Wzgórza Zielonka i Piaskowej Góry z Jeziorem Turkusowym.

Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe
Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe
Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe
Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe
Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin
Lubin - grodzisko z X - XII w., Wojtek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

V, VI, IX 10.00-18.00
VII- VIII 10.00-20.00
X-IV tylko po uzgodnieniu telefonicznym
Bilety: normalny 5 zł, ulgowy 4 zł
Dzieci do lat 5 bezpłatnie
Parking: bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków i rowerów
Można zwiedzać z psem
Na miejscu kawiarnia i bezpłatne toalety

Adres

Grodzisko
ul. Główna, naprzeciw kościoła, Lubin
tel. 662-126-571, 693-543-268
www.grodziskolubin.pl

GPS: 53°51'54N, 14°25'48E

Międzyzdroje noclegi

Międzyzdroje to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°51'54N, 14°25'48E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Cudny widok, warty przyjazdu z Międzyzdrojów, jest tutaj magicznie, polecam wieczorem, kiedy słońce się chyli 🙂
Łukasz Piernikarczyk
Jeden z najładniejszych punktów widokowych. Serdecznie polecam. Można nawet kupić kawę czy lody i rozkoszować się widokami.

Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe na blogu

Najpiękniejsze punkty widokowe Wolińskiego Parku Narodowego!

Jeszcze będąc w domu i planując nasze wakacje rodzinne w Międzyzdrojach wypisałam sobie 4 punkty widokowe w Wolińskim Parku Narodowym, które chcieliśmy odwiedzić. Nie było to konieczne, bo w wielu miejscach WPN-u spotkaliśmy tablice, a na nich właśnie zachętę do odwiedzenia owych punktów. Plan zrealizowaliśmy w 100 procentach, a nawet bardziej, bo odkryliśmy jeszcze jeden dodatkowy - Grodzisko Lubin, już poza parkiem narodowym, ale blisko jego granic, właściwie najbardziej magiczny

28 lipiec 2021 13:38
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021