Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe

Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Grodzisko Lubin znajduje się w niewielkiej miejscowości Lubin na wyspie Wolin, 6 km na południe od Międzyzdrojów, na najwyższym klifie nad Zalewem Szczecińskim. Do dziś z tego wczesnośredniowiecznego grodu obronnego nie zachowało się zbyt wiele, bo funkcjonowało ono pomiędzy X a XII wiekiem, ale miejsce to skrywa nadal wiele tajemnic. Prowadzone na tym terenie badania archeologiczne ujawniły jedną z nich - fundamenty romańskiej świątyni - najstarszego kościoła na Pomorzu. Podczas dalszych badań zostały również odnalezione fundamenty średniowiecznej baszty mieszkalnej.

Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin

Tarasy Widokowe

Ale, ale, prócz tajemniczej historii, Grodzisko w Lubinie posiada też spektakularny punkt widokowy (płatny ale tani). Miejsce jest po prostu magiczne! Z drewnianych tarasów, jakie tutaj powstały dla turystów, rozpościera się niesamowity widok na Zalew Szczeciński, archipelag 44 jego wysp, rozlewiska wstecznej delty rzeki Świny i jezioro Wicko Wielkie. Tarasy widokowe umiejscowione są w najwyższym punkcie klifu nad Zalewem Szczecińskim, ponad 50 m n.p.m. Na tarasach zamocowane są lunety widokowe, które umożliwiają dokładniejszą obserwację szerokiej okolicy. Z klifu widoczny jest tor wodny Szczecin-Świnoujście i poruszające się po nim liczne statki. Obserwować tu można również dzikie ptactwo, w tym dumnie krążącego nad grodziskiem bielika - symbol Wolińskiego Parku Narodowego, choć sam punkt widokowy leży już poza granicami Parku, ale blisko stąd do dwóch innych punktów widokowych na terenie WPN-u - Wzgórza Zielonka i Piaskowej Góry z Jeziorem Turkusowym.

Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe
Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe
Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe
Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe
Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin

Informacje praktyczne

V, VI, IX 10.00-18.00
VII- VIII 10.00-20.00
X-IV tylko po uzgodnieniu telefonicznym
Bilety: normalny 5 zł, ulgowy 4 zł
Dzieci do lat 5 bezpłatnie
Parking: bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków i rowerów
Można zwiedzać z psem
Na miejscu kawiarnia i bezpłatne toalety

Grodzisko
ul. Główna, naprzeciw kościoła, Lubin
tel. 662-126-571, 693-543-268
www.grodziskolubin.pl

Noclegi w Międzyzdrojach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Grodzisko Lubin
Grodzisko Lubin
Lubin - grodzisko z X - XII w.
(4.6 głosów: 15)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 15)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Michał
To trzeba zobaczyć! 😉
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Cudny widok, warty przyjazdu z Międzyzdrojów, jest tutaj magicznie, polecam wieczorem, kiedy słońce się chyli 🙂
Avatar użytkownika Łukasz Piernikarczyk
Łukasz Piernikarczyk
Jeden z najładniejszych punktów widokowych. Serdecznie polecam. Można nawet kupić kawę czy lody i rozkoszować się widokami.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024