Świnoujście

Zdjęcia Świnoujścia (25)

Świnoujście to niezwykle atrakcyjny kurort nadbałtycki leżący w województwie zachodniopomorskim, pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Szczecińsim, nad rzeką Świną, tuż przy granicy z Niemcami.Miasto na wyspach

Świnoujście to ważny port leżący na wyspach (jako jedyne miasto w Polsce), między którymi kursują promy. Największe z nich to Wolin, Uznam i Karsibór. Odbywają się stąd kursy do Niemiec, Danii, Szwecji i Norwegii.

Historyczne centrum miasta stanowią plac Wolności (Mały Rynek) i plac Słowiański (Wielki Rynek) wytyczone na planie trójkąta. Dawniej odbywały się tutaj targi rybne, dzisiaj skupia się życie mieszkańców i turystów.

Oczywiście turyści lgną również do innego miejsca w Świnoujściu. W pobliżu głównej promenady, którą ją tutaj ulica Żeromskiego, rozciąga się piękna piaszczysta plaża, miejscami szeroka nawet na 100 m. Ponadto miasto jest rajem dla żeglarzy, ornitologów i wędkarzy, a także miłośników natury, która jest tu bardzo urozmaicona i piękna. 

Atracje w Świnoujściu

- Wiatrak Stawa Młyny, ul. Uzdrowiskowa - najbardziej charakterystyczna budowla Świnoujścia - wizytówka miasta- Forty twierdzy Świnoujście, nad rzeką Świną, zwiedzać można tu m.in. Fort Anioła, Fort Gerharda czy Fort Zachodni, w którym mieści się Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście

- Park Zdrojowy w Świnoujściu

Latarnia Morska Świnoujście, ul. Bunkrowa - 500 m od morza, niedaleko Fortu Zachodniego

Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Plac Rybaka - muzeum w dawnym Ratuszu

- Dawna stocznia

- Chata rybacka, ul. Wierzbowa 7 - ładny dom szachulcowy

- Woliński Park Narodowy

Czy wiesz, że?

Pomorzanie bardzo długo opierali się chrystianizacji. Podczas jednej z misji chrystianizacji miasta Wolin biskup Otton z Bambergu został przez mieszkańców obrzucony kamieniami.

Ciekawostkę przesłał(a) Łukasz Piernikarczyk

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2015-07-25 23:06:06

Fajne miejsce, duże szerokie plaże. Problematyczna może być przeprawa promowa żeby się dostac lub wydostać ze Świnoujscia - czasami trzeba sporo czekać. 

2015-06-18 13:33:58

Słynie przede wszytskim z portu,natomiast gdybym miał polecać konkretną miejscowość do wypoczynku na dmorzem,to z pewnoscią byloby to piękne i słoneczne Darłowo:)

2015-05-16 09:57:22

Fantastyczne miejsce

2010-08-06 22:39:14
W tym mieście się urodziłem,a zamieszkałem na Śląsku
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: