Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Góra Gosań w Międzyzdrojach

Góra Gosań
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Góra Gosań znajduje się 4 km na wschód od Międzyzdrojów, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, w koronie wysokiego klifu. To najwyższe wzniesienie całego polskiego wybrzeża, o wysokości 93 m n.p.m. i zarazem świetny punkt widokowy na Międzyzdroje, Świnoujście i niemiecki Alhbeck, no i oczywiście na morze i nadmorski klif.  Wejście na punkt widokowy znajduje się przy szosie nr 102 prowadzącej z Międzyzdrojów do Kołobrzegu. Z bezpłatnego parkingu trzeba podejść pieszo około 400 metrów pod górę, przez piękną buczynę pomorską. Na szczycie stoi drewniana wiata z nazwą punktu widokowego, podobnie, jak w pozostałych punktach widokowych Wolińskiego Parku Narodowego.

Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań

W pobliżu warto też odwiedzić inny punkt widokowy Wolińskiego Parku Narodowego - Kawczą Górę - to również klif, ze słynnymi schodami. Pozostałe punkty WPN-u to Piaskowa Góra z Jeziorem Turkusowym i Wzgórze Zielonka z rozlewiskami Świny.

Góra Gosań
Góra Gosań

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny, stąd około 400 metrów w górę na szczyt klifu

Góra Gosań
Międzyzdroje

Noclegi w Międzyzdrojach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Góra Gosań
(4.7 głosów: 14)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 14)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024