Góra Gosań

Góra Gosań w Międzyzdrojach

(4.7 głosów: 12)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Góra Gosań znajduje się 4 km na wschód od Międzyzdrojów, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, w koronie wysokiego klifu. To najwyższe wzniesienie całego polskiego wybrzeża, o wysokości 93 m n.p.m. i zarazem świetny punkt widokowy na Międzyzdroje, Świnoujście i niemiecki Alhbeck, no i oczywiście na morze i nadmorski klif.  Wejście na punkt widokowy znajduje się przy szosie nr 102 prowadzącej z Międzyzdrojów do Kołobrzegu. Z bezpłatnego parkingu trzeba podejść pieszo około 400 metrów pod górę, przez piękną buczynę pomorską. Na szczycie stoi drewniana wiata z nazwą punktu widokowego, podobnie, jak w pozostałych punktach widokowych Wolińskiego Parku Narodowego.Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań

W pobliżu warto też odwiedzić inny punkt widokowy Wolińskiego Parku Narodowego - Kawczą Górę - to również klif, ze słynnymi schodami. Pozostałe punkty WPN-u to Piaskowa Góra z Jeziorem Turkusowym i Wzgórze Zielonka z rozlewiskami Świny.

Góra Gosań
Góra Gosań
Góra Gosań

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny, stąd około 400 metrów w górę na szczyt klifu

Adres

Góra Gosań
Międzyzdroje

GPS: 53°57'12N, 14°29'10E

Międzyzdroje noclegi

Międzyzdroje to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°57'12N, 14°29'10E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Góra Gosań w Międzyzdrojach na blogu

Najpiękniejsze punkty widokowe Wolińskiego Parku Narodowego!

Jeszcze będąc w domu i planując nasze wakacje rodzinne w Międzyzdrojach wypisałam sobie 4 punkty widokowe w Wolińskim Parku Narodowym, które chcieliśmy odwiedzić. Nie było to konieczne, bo w wielu miejscach WPN-u spotkaliśmy tablice, a na nich właśnie zachętę do odwiedzenia owych punktów. Plan zrealizowaliśmy w 100 procentach, a nawet bardziej, bo odkryliśmy jeszcze jeden dodatkowy - Grodzisko Lubin, już poza parkiem narodowym, ale blisko jego granic, właściwie najbardziej magiczny

28 lipiec 2021 13:38
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021