Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Promenada w Dziwnowie

Promenada w Dziwnowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.8

Promenada nadmorska w Dziwnowie to miejsce, które mnie zachwyciło. Poprowadzona jest ona wzdłuż plaży, starsza część wiedzie lasem, zaś nowsza szczytem wydm, z niską roślinnością, dzięki temu nic nie zasłania widoków. Jest ślicznie, spacer tutaj to prawdziwa przyjemność, nawet z wózkiem. Promenada idealnie nadaje się też na przejażdżkę rowerową. Na promenadzie czekają ławeczki na łaknących odpoczynku, a kolejne zejścia na plaże z promenady pozwalają rozłożyć się na piasku i cieszyć letnim wypoczynkiem. Naprawdę jest tu urokliwie.

Promenada w Dziwnowie
Promenada w Dziwnowie

 

Historia promenady w Dziwnowie

Początki promenady sięgają przełomu XIX i XX wieku, kiedy odkryto tu źródła solankowe i ruch turystów się wzmógł. W latach 30. XX stulecia ten spacerowy szlak jeszcze bardziej się rozrósł, ale dalszy rozwój przerwała wojna. Z czasem ten trakt zaczął się zacierać, ale w latach 2014-2018 doczekał się rewitalizacji i dziś prezentuje się świetnie, szczególnie najnowszy odcinek, tzw. Promenada Zachodnia, która w odróżnieniu od dotychczas istniejącej, biegnie szczytem wydmy i to właśnie ona jest najbardziej urzekająca.

Promenada w Dziwnowie
Promenada w Dziwnowie

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Promenada jest dostępna dla wózków
Promenada jest oświetlona wieczorami
Na Promenadzie są toalety

Promenada
ul. Promenada, Dziwnów

Noclegi w Dziwnowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(4.8 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.8 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Ranluv
Bardzo ładna okolica na miłe i spokojne spacery.
Serwal
Dziwnów jest najładniejszy
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Cudny trakt spacerowy, piękne widoki, przyjemnie się idzie i jedzie wózkiem, są ławeczki i toalety
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024