Promenada w Dziwnowie

Promenada w Dziwnowie

(4.7 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Promenada nadmorska w Dziwnowie to miejsce, które mnie zachwyciło. Poprowadzona jest ona wzdłuż plaży, starsza część wiedzie lasem, zaś nowsza szczytem wydm, z niską roślinnością, dzięki temu nic nie zasłania widoków. Jest ślicznie, spacer tutaj to prawdziwa przyjemność, nawet z wózkiem. Promenada idealnie nadaje się też na przejażdżkę rowerową. Na promenadzie czekają ławeczki na łaknących odpoczynku, a kolejne zejścia na plaże z promenady pozwalają rozłożyć się na piasku i cieszyć letnim wypoczynkiem. Naprawdę jest tu urokliwie.

Promenada w Dziwnowie
Promenada w Dziwnowie

 Historia promenady w Dziwnowie

Początki promenady sięgają przełomu XIX i XX wieku, kiedy odkryto tu źródła solankowe i ruch turystów się wzmógł. W latach 30. XX stulecia ten spacerowy szlak jeszcze bardziej się rozrósł, ale dalszy rozwój przerwała wojna. Z czasem ten trakt zaczął się zacierać, ale w latach 2014-2018 doczekał się rewitalizacji i dziś prezentuje się świetnie, szczególnie najnowszy odcinek, tzw. Promenada Zachodnia, która w odróżnieniu od dotychczas istniejącej, biegnie szczytem wydmy i to właśnie ona jest najbardziej urzekająca.

Promenada w Dziwnowie
Promenada w Dziwnowie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Promenada jest dostępna dla wózków
Promenada jest oświetlona wieczorami
Na Promenadzie są toalety

Adres

Promenada
ul. Promenada, Dziwnów

GPS: 54°1'28N, 14°44'15E

Dziwnów noclegi

Dziwnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Dziwnów
Ważna
czynne cały rok dla rodziny dla dzieci wstęp bezpłatny dostępne dla wózków
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Serwal
Dziwnów jest najładniejszy
Anna Piernikarczyk
Cudny trakt spacerowy, piękne widoki, przyjemnie się idzie i jedzie wózkiem, są ławeczki i toalety
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023