Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Aktualizacja: 2024-05-13
Bałtycki Park Miniatur
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.8

Bałtycki Park Miniatur to bardzo ciekawa i pomysłowa atrakcja turystyczna, znajdująca się przy wjeździe do popularnych Międzyzdrojów, na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. To nietypowe miejsce, inne niż wszystkie parki miniatur w Polsce!

Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur

Atrakcje w Parku

Na terenie Bałtyckiego Parku Miniatur podziwiać można zabytki 9 państw nadbałtyckich - m.in. Polski, Rosji, Litwy, Łotwy, Szwecji i Niemiec. W Parku zobaczyć też można miniaturowy Bałtyk, na którego brzegach zgodnie z ich rzeczywistym położeniem rozmieszczono atrakcje. Stanęły tutaj latarnie morskie, zamki czy kościoły. Można też przejść po miniaturze najdłuższego mostu, który łączy dwa kraje - Danię i Szwecję. Miniatury zabytków w Bałtyckim Parku Miniatur są wykonane w skali 1:25. Park zwiedza się z przewodnikiem, który opowiada o każdej budowli. Całość zwiedzania zajmuje około 45 minut. Na terenie Parku znajduje się też punkt gastronomiczny.

Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur

Informacje praktyczne

Wakacje 9.00-20.00
Pozostałe miesiące 10.00 - 15.00-19.00 (zależnie od miesiąca)
Bilety: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, rodzinny 80 zł
Dzieci do lat 3 bezpłatnie
Parking: bezpłatnie

Bałtycki Park Miniatur
ul. Nowomyśliwska 98, Międzyzdroje
tel. 609-038-580
www.baltyckiparkminiatur.pl

Noclegi w Międzyzdrojach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
(4.8 głosów: 16)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.8 głosów: 16)
Twoja ocena jest dla nas ważna
codziennie odmienna
najpierw parking.... duży tuz przy kasie, która jest przed wejściem i przemiły pan proponujący przewodnika człowieka lub e-przewodnika. Żeby przejść do Bałtyckiego Parku Miniatur, trzeba wejść do budynku ...z pamiątkami i z niego wyjść na zewnątrz. Teren nie za duży, ale mimo padającego śniegu/marzec 2023/wszystko super widoczne. Miniatury budynków ładnie odnowione, i co najważniejsze...ułożone w planie zwiedzania w postaci NASZEGO MORZA BAŁTYCKIEGO. Skierowaliśmy się na tamtejszy plac zabaw, ale wtedy podszedł do nas PRZEWODNIK i powiedział, że poopowiada nam trochę. Podziękowaliśmy, bo nie wykupiliśmy takiej opcji, a na to, że dziś dla SUPER zwiedzających gratis, ...no i opowiadał, nawet spoko, trochę też zaczepiał rozmową, a do skąd jesteśmy?, a jak ich znaleźliśmy?... Fajnie było ...aha, na terenie darmowe toalety,...To już któryś nasz TAKI OBIEKT MINIATUROWY, daję mu 10/10
Avatar użytkownika Łukasz Piernikarczyk
Łukasz Piernikarczyk
Jeden z lepszych parków miniatur. Super pomysł z Bałtykiem, a odwzorowanie budowli jest rewelacyjne.
Avatar użytkownika Turystikon Katalog Stron Turystycznych
Turystikon Katalog Stron Turystycznych

Miejsce godne polecenia.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024