Krasnal z upominkiem, Anna Piernikarczyk

We Wrocławiu od jakiegoś już czasu w różnych dziwnych miejscach pojawiają się krasnale. Przechadzają się po ulicach, chodnikach, wchodzą nawet na latarnie, leżą nad brzegiem Odry, a jest ich coraz więcej :) Wrocławskie krasnale to już nieodzowny symbol miasta, znany w całej Polsce!

Krasnale we Wrocławiu zobaczyć można np. na ul. Oławskiej, Świdnickiej, na Rynku, przed Teatrem Lalek i w innych zakątkach wrocławskiej Starówki. Część tego uroczego bractwa zrobiona jest z mosiądzu, część z żywicy.

wrocławskie krasnale przy Ratuszu

Te małe skrzaty na stałe zadomowiły się na tutejszych uliczkach i w sercach mieszkańców Wrocławia stając się symbolem tego miejsca. Nowe krasnale powstają dzięki absolwentowi wrocławskiej ASP - Michałowi Osuchowi. Obecnie jest już ich we Wrocławiu ponad 100. Powstała nawet specjalna trasa ułatwiająca spotkanie wrocławskich krasnali, jej plan można kupić w Informacji Turystycznej na Rynku, przed którą również stoi krasnal - Turysta, z aparatem i mapą w ręku.

Wrocławskie krasnale
Rynek, ul Oławska, ul. Świdnicka i inne, Wrocław

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2017-04-10 na

We Wrocławiu byłem tylko raz, ale w krasnalach nie widzę żadnej atrakcji. Jeśli komuś się bardzo nudzi może sobiue szukać krasnali, ale dla mnie jest 100 innych lepszych rzeczy do roboty niż ganianie po mieście w poszukiwaniu figórek. Może to coś dla dzieci.

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-06-17 na

Tylko Wrocław ma taką atrakcję. Ja bardzo lubię szukać nowych mieszkańców naszego miasta. 

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: