Hydropolis we Wrocławiu

Zdjęcia (4)

Hydropolis to nowoczesne i zarazem bardzo atrakcyjne centrum wiedzy o wodzie, stworzone w zabytkowym, XIX-wiecznym zbiorniku wody czystej we Wrocławiu. Powierzchnia Centrum liczy ponad 4 tysiące metrów kwadratowych, na których znajduje się blisko 70 interaktywnych i multimedialnych instalacji rozlokowanych w ramach ośmiu stref tematycznych.Atrakcje w Hydropolis

Odwiedzający mogą m.in. zobaczyć projekcję na ekranie 360 stopni dotyczącą powstania naszej planety i narodzin wody, zajrzeć do repliki batyskafu Trieste, który w 1960 roku dotarł do najgłębszego miejsca na Ziemi albo dzięki multimedialnym katalogom poznać bliżej organizmy głębinowe oraz zobaczyć z bliska najbardziej znane wraki statków i okrętów. 

Osobne strefy zostały poświęcone życiu tętniącemu w oceanach, znaczeniu wody dla człowieka w sensie fizycznym i metafizycznym, historii inżynierii wodnej, współczesnym systemom zarządzania wodą, a także jej stanom skupienia. Na gości czeka m.in. interaktywny plan miasta, działające wynalazki starożytne, a także rzeźba kinetyczna, dzięki której można wywołać efekty towarzyszące burzy.

Hydropolis to połączenie edukacji ekologicznej i zabawy, jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z niewielu w Europie. W głosowaniu internetowym National Geographic Polska Hydropolis zostało wybrane jednym z 7 nowych cudów Polski.

Hydropolis
ul. Na Grobli 17, Wrocław
tel. 71/ 340-95-15
http://hydropolis.pl
Zwiedzanie: pn-pt 9.00-18.00, sb-nd 10.00-20.00Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: