Hydropolis
ul. Na Grobli 17, Wrocław
tel. 71/ 340-95-15
http://hydropolis.pl

51°6'14" N, 17°3'27" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn-pt 9.00-18.00
sb-nd 10.00-20.00
Bilety: normalny 27 zł, ulgowy 18 zł, rodzinny 2+2 72 zł
Parking: na miejscu bezpłatny dla grup i osób niepełnosprawnych
Kawiarnia na miejscu
Dostępność dla wózków: obiekt dostępny

Hydropolis to multimedialne, i bardzo nowoczesne w swej formie, a przy tym niezwykle atrakcyjne centrum wiedzy o wodzie, stworzone na terenie zabytkowego, XIX-wiecznego zbiornika wody czystej we Wrocławiu. Powierzchnia Hydropolis liczy ponad 4 tysiące metrów kwadratowych, na których znajduje się blisko 70 interaktywnych i multimedialnych instalacji rozlokowanych w ramach ośmiu stref tematycznych. To wielka ciekawostka nie tylko dla dzieci, bo informacje tutaj przedstawiane w interesujący sposób bardzo dobrze uzupełniają też wiedzę dorosłych. Sprawdziliśmy na sobie 🙂Atrakcje w Hydropolis

Odwiedzający Hydropolis mogą m.in. zobaczyć projekcję na ekranie 360 stopni dotyczącą powstania naszej planety i narodzin wody, zajrzeć do repliki batyskafu Trieste, który w 1960 roku dotarł do najgłębszego miejsca na Ziemi albo dzięki multimedialnym katalogom poznać bliżej organizmy głębinowe oraz zobaczyć z bliska najbardziej znane wraki statków i okrętów. 

Osobne strefy zostały poświęcone życiu tętniącemu w oceanach, znaczeniu wody dla człowieka w sensie fizycznym i metafizycznym, historii inżynierii wodnej, współczesnym systemom zarządzania wodą, a także jej stanom skupienia. Na gości czeka m.in. interaktywny plan miasta, działające wynalazki starożytne, a także rzeźba kinetyczna, dzięki której można wywołać efekty towarzyszące burzy.

Hydropolis
Hydropolis

Nowy cud Polski

Hydropolis to połączenie edukacji ekologicznej i zabawy, jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z niewielu w Europie. W głosowaniu internetowym National Geographic Polska Hydropolis zostało wybrane jednym z 7 nowych cudów Polski.

Niezwykle cenna woda

Trudno się dziwić, treść, jak i jej sposób przedstawienia nie pozostaje bez echa i na długo zapada w pamięć. Warto tu wejść na dłużej i na spokojnie przyjrzeć się wszystkim wystawom, poczytać cenne treści z wielu dziedzin nauki - hydrologii, geografii czy ekologii. Zdasz sobie tutaj sprawę, jak ważna jest woda i jak wielu dziedzin naszego życia dotyczy!

Hydropolis
Hydropolis
Hydropolis


Hydropolis Hydropolis Hydropolis Hydropolis Hydropolis Hydropolis Hydropolis Hydropolis Hydropolis Hydropolis Hydropolis Hydropolis

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
Art Hotel ****

Wasze opinie

turystka Wędrowiec 148 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-14 na
Wart oglądnięcia i zwiedzenia,wycieczka edukacyjna dla dzieci
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021