Hydropolis Wrocław. O czym opowiada i jakie atrakcje?

Aktualizacja: 2024-05-08
Hydropolis
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Hydropolis we Wrocławiu to multimedialne, i bardzo nowoczesne w swej formie, a przy tym niezwykle atrakcyjne centrum wiedzy o wodzie, stworzone na terenie zabytkowego, XIX-wiecznego zbiornika wody czystej we Wrocławiu. Powierzchnia Hydropolis liczy ponad 4 tysiące metrów kwadratowych, na których znajduje się blisko 70 interaktywnych i multimedialnych instalacji rozlokowanych w ramach ośmiu stref tematycznych. To wielka ciekawostka nie tylko dla dzieci, bo informacje tutaj przedstawiane w interesujący sposób bardzo dobrze uzupełniają też wiedzę dorosłych. Sprawdziliśmy na sobie 🙂

Hydropolis

Atrakcje we wrocławskim Hydropolis

Odwiedzający Hydropolis mogą m.in. zobaczyć projekcję na ekranie 360 stopni dotyczącą powstania naszej planety i narodzin wody, zajrzeć do repliki batyskafu Trieste, który w 1960 roku dotarł do najgłębszego miejsca na Ziemi albo dzięki multimedialnym katalogom poznać bliżej organizmy głębinowe oraz zobaczyć z bliska najbardziej znane wraki statków i okrętów

Hydropolis


 

Hydropolis


Osobne strefy zostały poświęcone życiu tętniącemu w oceanach, znaczeniu wody dla człowieka w sensie fizycznym i metafizycznym, historii inżynierii wodnej, współczesnym systemom zarządzania wodą, a także jej stanom skupienia. Na gości czeka m.in. interaktywny plan miasta Wrocławia, działające wynalazki starożytne, a także rzeźba kinetyczna, dzięki której można wywołać efekty towarzyszące burzy.

Hydropolis Wrocław - nowy cud Polski

Hydropolis to połączenie edukacji ekologicznej i zabawy, jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z niewielu w Europie. W głosowaniu internetowym National Geographic Polska Hydropolis zostało wybrane jednym z 7 nowych cudów Polski.

Hydropolis

Przesłanie Hydropolis - niezwykle cenna woda

Trudno się dziwić, treść, jak i jej sposób przedstawienia nie pozostaje bez echa i na długo zapada w pamięć. Warto tu wejść na dłużej i na spokojnie przyjrzeć się wszystkim wystawom, poczytać cenne treści z wielu dziedzin nauki - hydrologii, geografii czy ekologii. Zdasz sobie tutaj sprawę, jak ważna jest woda i jak wielu dziedzin naszego życia dotyczy!

Hydropolis

Informacje praktyczne

pn-pt 9.00-18.00
sb-nd 10.00-20.00
Bilety: normalny 27 zł, ulgowy 18 zł, rodzinny 2+2 72 zł
Parking: na miejscu bezpłatny dla grup i osób niepełnosprawnych
Kawiarnia na miejscu
Dostępność dla wózków: obiekt dostępny

Hydropolis
ul. Na Grobli 17, Wrocław
tel. 71/ 340-95-15
http://hydropolis.pl

Noclegi w Wrocławiu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Hydropolis
Hydropolis
Hydropolis
Hydropolis
Hydropolis
Hydropolis
Hydropolis
Hydropolis
Hydropolis
Hydropolis
Hydropolis
(4.3 głosów: 44)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 44)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika turystka
turystka
Wart oglądnięcia i zwiedzenia,wycieczka edukacyjna dla dzieci
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Hydropolis to ciekawe i przemawiające do wyobraźni miejsce, gdzie przekazywane są nie tylko treści bardzo ważne, ale i w wyjątkowy sposób, bardzo nowoczesny i pomysłowy. Warto przy poszczególnych instalacjach zatrzymać się na dłużej.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024