Park Iluminacji Zamek Topacz
Ślęza ul. Główna 12, Kobierzyce
tel. 71/ 771-99-99 wew 7, 885-535-559
www.zamektopacz.pl

51°2'5" N, 16°59'20" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn-czw 16.00-21.00, pt-nd 16.00-22.00
Bilety: pt-nd normalny 29 zł, ulgowy 24 zł, rodzinny 95 zł
pn-czw normalny 24 zł, ulgowy 19 zł, rodzinny 75 zł, 
dzieci do lat 3 - 1 zł
Bilety można kupić na miejscu lub on-line: https://bilety.topacz.pl
Parking: bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków (miejscami przy opadach jest błoto)
Obiekt dostępny dla psów na smyczy
Obejście całego Parku zajmuje około 1-1,5 godziny

Park Iluminacji na Zamku Topacz w Ślęzy pod samym Wrocławiem to czarowne i niezwykle kreatywne miejsce, które przeniesie Cię w bajecznie kolorowy świat baśni, rozświetlonej setkami tysięcy światełek. Całość robi niemałe wrażenie i choć może Ci się wydawać, że gdy stoisz pod zamkiem, to widzisz już wszystko, to faktycznie, tylko Ci się wydaje. Tutaj trzeba wejść do środka i zajrzeć do każdej "króliczej nory", przejść każdą ścieżką, przeżyć burzę czy wkroczyć do krainy czarów Alicji...Park Iluminacji w liczbach

  • ponad 450.000 migocących punktów świetlnych
  • ponad 20 km świetlnego łańcucha
  • a wszystko to kolorowe ledy, energooszczędne
Park Iluminacji na Zamku Topacz
Park Iluminacji na Zamku Topacz
Park Iluminacji na Zamku Topacz
Park Iluminacji na Zamku Topacz

Trasa w Parku Iluminacji

Park Iluminacji pod Wrocławiem przechodzi się ścieżką wokół stawu, głównie wybrukowaną, ale miejscami tworzy się błoto, jeśli pada. Właściwie ścieżka jest jednokierunkowa, jeśli Park odwiedza się w dni wolne, bo wtedy jest sporo chętnych i trudno poruszać się pod prąd. Warto niespiesznie pokonywać ścieżkę i czerpać radość przy każdej instalacji świetlnej. Cała trasa zabiera około godzinkę, bez dłuższych zatrzymań. Spokojnie można w Parku spędzić więcej czasu.

Park Iluminacji na Zamku Topacz
Park Iluminacji na Zamku Topacz

Park dla każdego, dzieci będą zachwycone!

Park Iluminacji na Zamku Topacz na pewno każdemu przypadnie do gustu, bo wprowadza w bajkowy klimat, bezstresowy i piękny! Nam wszystkim się bardzo podobał, a dziewczyny były zachwycone, łącznie z naszą najstarszą 14-latką, tym bardziej, że uwielbia śnieg, a tego nam nie zabrakło 🙂 

Ścieżka jest dostępna dla wózków, więc zarówno małe dzieci, jak i osoby niepełnosprawne mogą cieszyć się urokami Parku Iluminacji. Ponadto nawet psy na smyczy są tutaj mile widziane 🙂Park Iluminacji na Zamku Topacz
Park Iluminacji na Zamku Topacz
Park Iluminacji na Zamku Topacz
Park Iluminacji na Zamku Topacz

Zamek Topacz

Sam zamek i jego otoczenie jest równie interesujący. Powstał tu luksusowy hotel ze Spa, Restauracja oraz ciekawe Muzeum Motoryzacji. To piękne miejsce na spacer lub pobyt w stylu slow travel.

Park Iluminacji na Zamku Topacz
Park Iluminacji na Zamku Topacz
Park Iluminacji na Zamku Topacz Park Iluminacji na Zamku Topacz Park Iluminacji na Zamku Topacz Park Iluminacji na Zamku Topacz

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
Art Hotel ****

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Łukasz Piernikarczyk Uzależniony od podróży 1660 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2021-01-21 na
Bardzo fajne miejsce. Największe wrażenie robi staw i odbijające się od wody światło. W parku jest bardzo dużo zróżnicowanych elementów - polecam!
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2021-01-07 na
Cudowne miejsce, rozświetlone, kolorowe, bajkowe i pozwalające się oderwać od rzeczywistości :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021