Park Iluminacji Zamek Topacz
Ślęza ul. Główna 12, Kobierzyce
tel. 71/ 771-99-99 wew 7, 885-535-559
www.zamektopacz.pl

51°2'5" N, 16°59'24" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Hotel przez cały rok całą dobę
Na miejscu Restauracja, SPA, Muzeum Motoryzacji
Zimą Park Iluminacji
Parking: bezpłatny

Zamek Topacz to pięknie odremontowany historyczny kompleks pałacowo-parkowy, znajdujący się 3 km na południe od Wrocławia, w miejscowości Ślęza. Dzisiaj zamek Topacz to luksusowy hotel z restauracją, ale ponadto świetne miejsce rekreacji. Można tu pospacerować po rozległych, ogrodzonych zielonych terenach, ze ścieżkami rowerowymi i rolkowymi, stawem, pomostami i piaszczystą plażą. Są też korty tenisowe, trasy kajakowe oraz oświetlona strzelnica golfowa.staw
staw

Muzeum Motoryzacji

Dla miłośników motoryzacji w dawnej Powozowni stojącej naprzeciw zamku, pięknie odremontowanej, urządzono Muzeum Motoryzacji z prawdziwymi kolekcjonerskimi perełkami, a co roku w sierpniu organizowany jest tutaj Zlot Miłośników Starych Samochodów.

Zamek Topacz Muzeum Motoryzacji
Zamek Topacz Muzeum Motoryzacji
muzeum
muzeum

Park Iluminacji

Zimą natomiast w malowniczym parku pałacowym, wokół stawu powstał magiczny Park Iluminacji, niezwykle kreatywny i bajkowy w zimowej scenerii. Setki tysięcy lampek tworzą wspaniały klimat, a przeróżne świetlne instalacje przenoszą do krainy wyobraźni.

Park Iluminacji
Park Iluminacji

Historia zamku Topacz

Nie jest znana dokładna data budowy pierwszej budowli, wiadomo natomiast, że był to początek XIV wieku, kiedy stanęła tu dwupiętrowa wieża obronno-mieszkalna, zbudowana przez templariuszy. Powstała na planie prostokąta z nawodnioną fosą. Na początku XVI wieku do wieży dobudowano kolejną kondygnację z tarasem widokowym na szczycie.Pod koniec XVI stulecia majątek należał do Heinricha von Vogt, a jego następca w 1618 roku dobudował tu renesansowy budynek. Kolejna rozbudowa miała miejsce w XIX wieku, kiedy do bryły dworu dostawiono kolejny budynek, a wieżę ponownie podwyższono o jedną kondygnację.

W 1870 roku hrabia von Köningsdorf sprzedał posiadłość właścicielowi spółki cukrowniczej Rath Schöller&Skene i to ona zarządzała majątkiem aż do II wojny światowej. Na szczęście zamek wojnę przetrwał w bardzo dobrym stanie, ale lata powojenne już nie były tak łaskawe i budowla zatraciła nieco swój dawny blask. Funkcjonował tu wówczas zakład wychowawczy, działały ośrodki rolnicze. Pierwszy prywatny właściciel nie wykazał się inicjatywą, dopiero rok 2002 to nowy rozdział w historii obiektu.zamek
zamek

Zamek zakupiony przez Państwa Kurzewskich został wyremontowany i przygotowany jako ekskluzywny obiekt hotelowo-konferencyjny. Pierwsi goście zostali przyjęci w Hotelu Zamek Topacz w 2011 roku.

Zamek Topacz
Zamek Topacz
zamek topacz zamek Topacz Zamkowy krasnal zamek Topacz Topacz bus

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2021-01-12 na
Zamek Topacz to przyjemne miejsce na spacery, a jeśli lubisz luksus, to również na wyjątkowy pobyt w miejscowym hotelu, zimą zamkowi sławy przydaje magiczny Park Iluminacji, warto go zobaczyć, choć lepiej w tygodniu niż w tłumny weekend.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021