zamek topacz, Krzysztof Dorota

Zamek Topacz

(4.4 głosów: 37)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek Topacz to pięknie odremontowany historyczny kompleks pałacowo-parkowy, znajdujący się 3 km na południe od Wrocławia, w miejscowości Ślęza. Dzisiaj zamek Topacz to luksusowy hotel z restauracją, ale ponadto świetne miejsce rekreacji. Można tu pospacerować po rozległych, ogrodzonych zielonych terenach, ze ścieżkami rowerowymi i rolkowymi, stawem, pomostami i piaszczystą plażą. Są też korty tenisowe, trasy kajakowe oraz oświetlona strzelnica golfowa.staw, Krzysztof Dorota
staw, Krzysztof Dorota

Muzeum Motoryzacji

Dla miłośników motoryzacji w dawnej Powozowni stojącej naprzeciw zamku, pięknie odremontowanej, urządzono Muzeum Motoryzacji z prawdziwymi kolekcjonerskimi perełkami, a co roku w sierpniu organizowany jest tutaj Zlot Miłośników Starych Samochodów.

Zamek Topacz Muzeum Motoryzacji, Krzysztof Dorota
Zamek Topacz Muzeum Motoryzacji, Krzysztof Dorota
muzeum, Krzysztof Dorota
muzeum, Krzysztof Dorota

Park Iluminacji

Zimą natomiast w malowniczym parku pałacowym, wokół stawu powstał magiczny Park Iluminacji, niezwykle kreatywny i bajkowy w zimowej scenerii. Setki tysięcy lampek tworzą wspaniały klimat, a przeróżne świetlne instalacje przenoszą do krainy wyobraźni.Park Iluminacji
Park Iluminacji
Park Iluminacji
Park Iluminacji
Park Iluminacji
Park Iluminacji

Historia zamku Topacz

Nie jest znana dokładna data budowy pierwszej budowli, wiadomo natomiast, że był to początek XIV wieku, kiedy stanęła tu dwupiętrowa wieża obronno-mieszkalna, zbudowana przez templariuszy. Powstała na planie prostokąta z nawodnioną fosą. Na początku XVI wieku do wieży dobudowano kolejną kondygnację z tarasem widokowym na szczycie.

, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota

Pod koniec XVI stulecia majątek należał do Heinricha von Vogt, a jego następca w 1618 roku dobudował tu renesansowy budynek. Kolejna rozbudowa miała miejsce w XIX wieku, kiedy do bryły dworu dostawiono kolejny budynek, a wieżę ponownie podwyższono o jedną kondygnację.W 1870 roku hrabia von Köningsdorf sprzedał posiadłość właścicielowi spółki cukrowniczej Rath Schöller&Skene i to ona zarządzała majątkiem aż do II wojny światowej. Na szczęście zamek wojnę przetrwał w bardzo dobrym stanie, ale lata powojenne już nie były tak łaskawe i budowla zatraciła nieco swój dawny blask. Funkcjonował tu wówczas zakład wychowawczy, działały ośrodki rolnicze. Pierwszy prywatny właściciel nie wykazał się inicjatywą, dopiero rok 2002 to nowy rozdział w historii obiektu.

zamek, Krzysztof Dorota
zamek, Krzysztof Dorota

Zamek zakupiony przez Państwa Kurzewskich został wyremontowany i przygotowany jako ekskluzywny obiekt hotelowo-konferencyjny. Pierwsi goście zostali przyjęci w Hotelu Zamek Topacz w 2011 roku.

Zamek Topacz
Zamek Topacz

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Hotel przez cały rok całą dobę
Na miejscu Restauracja, SPA, Muzeum Motoryzacji
Zimą Park Iluminacji
Parking: bezpłatny

Adres

Park Iluminacji Zamek Topacz
Ślęza ul. Główna 12, Kobierzyce
tel. 71/ 771-99-99 wew 7, 885-535-559
www.zamektopacz.pl

GPS: 51°2'5N, 16°59'24E

Zamek Topacz na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Wrocławia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
zamek Topacz, Krzysztof Dorota
Zamkowy krasnal
zamek Topacz, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
Topacz bus, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
51°2'5N, 16°59'24E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Zamek Topacz to przyjemne miejsce na spacery, a jeśli lubisz luksus, to również na wyjątkowy pobyt w miejscowym hotelu, zimą zamkowi sławy przydaje magiczny Park Iluminacji, warto go zobaczyć, choć lepiej w tygodniu niż w tłumny weekend.

Zamek Topacz na blogu

Magia w Parku Iluminacji na Zamku Topacz

Czasem szaleństwo się opłaci! W Święto Trzech Króli, w dzień bardzo deszczowy wybraliśmy się w długą podróż pod Wrocław, żeby zachwycić się nowym Parkiem Iluminacji na Zamku Topacz. I nagle przestało padać, a kiedy wrota Parku się otwarły, zaczął sypać śnieg i było wręcz bajkowo. Zobacz naszą relację 🙂

07 styczeń 2021 12:04
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021