Gdzie na Majówkę w Polsce? Majówka 2024. Wycieczki na 1 dzień i na weekend

Aktualizacja: 2024-05-10
Załęczański Park Krajobrazowy
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Gdzie na Majówkę? To pytanie zadaje sobie niemal każdy w kwietniu. Majówka 2024 to ten moment w roku, kiedy każdy chce gdzieś wyskoczyć, wyrwać się z miasta i zaznać trochę przygody w terenie. Polska stoi przed nami otworem. Zaprasza cudna przyroda budząca się do życia o tej porze, ale i inne atrakcje, również te pod dachem. 

Przygotowaliśmy kilkanaście ciekawych pomysłów na jednodniowe i weekendowe wycieczki w Polsce na weekend majowy, w różnych jej częściach. Mogą stać się dobrą inspiracją. Wśród naszych propozycji znajdziesz też miejscówki rodzinne, idealne dla dzieci. Sprawdź i już dziś zaplanuj Twoją Majówkę!

Gdzie jechać na majówkę jednodniową?

Poniżej przedstawiam pomysły, gdzie spędzić Majówkę w 1 dzień. Jeśli masz do tych miejsc daleko, to oczywiście mogą stać się pomysłami na weekend, a nawet na długi weekend. Pięknych miejsc w Polsce jest mnóstwo, my pokażemy kilka z nich, które warto wziąć pod uwagę, planując długi weekend w Polsce.

Załęczański Park Krajobrazowy (woj. łódzkie)

Załęczański Park Krajobrazowy to bardzo urokliwy zakątek, który na pewno okaże się ciekawym pomysłem na Majówkę. Rozciąga się na południowy wschód od Wielunia i nieco na zachód od Działoszyna. Cudny krajobraz tworzy tu przełom Warty. To najpiękniejszy fragment tej rzeki w całej Polsce, zwany Wielkim Łukiem Warty. Tu i ówdzie usiane są skałki jurajskie, a rzeka idealnie nadaje się na organizowane tu spływy kajakowe. Zwiedzanie można rozpocząć w miejscowości Stara Wieś i podążać ścieżką spod Resortu w prawo, wzdłuż Warty. Nie jest ona znakowana, ale bardzo malownicza i można nią utworzyć pętelkę zmierzając do Granatowych Źródeł.

 
Polecam rozpocząć w Starej Wsi, gdzie czekają zorganizowany parking przy Stara Wieś Resort&Odnowa (Załęcze Małe 103 a, Pątnów) i miejsca postojowe pod lasem
Na miejscu jest gastronomia z fast foodem na wynos
Załęczański Park Krajobrazowy
Załęczański Park Krajobrazowy
Załęczański Park Krajobrazowy
Załęczański Park Krajobrazowy

Stobrawski Park Krajobrazowy (woj. opolskie)

Stobrawski Park Krajobrazowy to wspaniały azyl przyrodniczy, polecam Wam szczególnie trasę wałem we wsi Nowe Kolnie (warto rowerem), gdzie zobaczycie piękne starorzecza czyli oczka wodne, nad którymi lubią przesiadywać ptaki, nawet czaple czy żurawie, również łabędzie. Wał prowadzi aż do zakola Odry, to bardzo malowniczy teren. Park w Pokoju natomiast ma inny charakter, to historyczny park z XVIII wieku, z licznymi rzeźbami, ruinami i stawami hodowlanymi. Ogród francuski przy wielkim rondzie od strony ul. Wolności jest bardziej ułożony i uporządkowany, zaś dzika część parku angielskiego pozwala cieszyć się nieokiełznaną przyrodą. Łatwiej ją zwiedzać z parkingu leśnego. Cały park jest duży, przydaje się rower albo dłuższy czas na spacerek.

 
Do starorzeczy najlepiej dojechać do wsi Nowe Kolnie pod wał (bezpłatny parking na poboczu) i ruszyć nim w prawo obok oczek wodnych i rozlewisk aż do Odry
Park w Pokoju
ul. Wolności, Pokój
parkingi bezpłatne: przy ul. Wolności lub leśny przy Elizjum
Park jest słabo oznakowany, warto korzystać z mapy.cz w komórce
Stobrawski Park Krajobrazowy
Stobrawski Park Krajobrazowy
Park w Pokoju
Park w Pokoju

Woliński Park Narodowy

A może chcesz w czasie Majówki odwiedzić największą polską wyspę? Wyspa Wolin w Wolińskim Parkiem Narodowym polecają się na zielone spacery z widokiem na wodę, tę wielką i mniejszą. Świetne punkty widokowe to: Wzgórze Gosań - najwyższy klif w Polsce, Kawcza Góra ze słynnymi schodami, Wzgórze Zielonka - oferuje widok na wyspy na Świnie, Piaskowa Góra z pięknym widokiem na Jezioro Turkusowe i Grodzisko Lubin Tarasy Widokowe - najpiękniejszy punkt widokowy, nieco poza granicami Parku. Jako jedyny dostępny odpłatnie, czynny od maja do września.

 
Woliński Park Narodowy
Międzyzdroje i miejscowości ościenne
Parkingi bezpłatne: Kwasowo niedaleko Zagrody Żubrów, przy Górze Gosań, Piaskowej Górze, Wzgórzu Zielonka i Grodzisku Lubin
Tarasy Widokowe Lubin
Tarasy Widokowe Lubin
Woliński Park Narodowy - Kawcza Góra
Woliński Park Narodowy - Kawcza Góra

Mapka z zaznaczonymi punktami widokowymi:

Park Mużakowski i Geościeżka Dawna Kopalnia Babina (woj. lubuskie)

Łuk Mużakowa jest nadal mało popularny, a to miejsce wyjątkowe, ujęte na Liście Unesco. Koniecznie trzeba tu zobaczyć piękny Park Mużakowski na granicy polsko-niemieckiej, ale ja polecam też gorąco Geościeżkę Dawna Kopalnia Babina, gdzie czekają śliczne, kolorowe jeziorka, mieniące się różnymi barwami. Trasa wśród nich dostępna jest dla rowerów i wózków, stoi tu również bezpłatna wieża widokowa, dająca panoramę okolicy i największego Jeziora Afryka. Fantastyczne miejsce!

 
Park Mużakowski
ul. Parkowa, ul. Hutnicza, Łęknica
Czynne całą dobę, wstęp i parking bezpłatny
Geopark Łuk Mużakowa
Łęknica, zjazd z ul. Leśnej
Nowe Czaple, zjazd z drogi nr 350
Czynne całą dobę, wstęp i parking bezpłatny
Park Mużakowski
Park Mużakowski
Geościeżka na Łuku Mużakowa
Geościeżka na Łuku Mużakowa
Park Mużakowski
Park Mużakowski

Góra Zborów na Jurze (woj. śląskie)

Na pięknej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, nieco na północ od Podlesic, znajduje się Góra Zborów - najciekawszy i najbardziej popularny fragment Skał Kroczyckich. To magiczne miejsce, które już samo w sobie tworzy cudowny obrazek, a przy okazji jest idealnym punktem widokowym na szeroką okolicę, warto więc wejść na skałki, oczywiście zachowując bezpieczeństwo. Niepotrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Przy parkingu powstało też Lapidarium czyli wystawa typowych skał budujących obszar Jury.

 
Góra Zborów - Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury
Podlesice 83, Kroczyce
Czynne całą dobę, parking bezpłatny przy Centrum lub przy zejściu na szlak czerwony
Góra Zborów
Góra Zborów

Jezioro Bystrzyckie i Zamek Grodno (woj. dolnośląskie)

Na Dolnym Śląsku polecę Ci na Majówkę urokliwy zakątek w Zagórzu Śląskim. Rozlewa się tu przepiękne Jezioro Bystrzyckie, ponad którym przerzucony jest multimedialny most - ścieżka, niedawno odnowiony, z ławeczkami i śpiewem ptaków. Bardzo urokliwa miejscówka, tym bardziej, że na brzegu jest piaszczysta plaża, wypożyczalnia sprzętu i ośrodek wypoczynkowy. Warto przejść się na Wzgórze Choina, gdzie czeka gotycki zamek Grodno, dostępny do zwiedzania. Na miejscu czeka karczma.

 
Jezioro Bystrzyckie
ul. Spacerowa, ul. Wodna, Zagórze Śląskie
Całą dobę przez cały rok
Parking od strony ul. Spacerowej bezpłatny
Zamek Grodno
Wzgórze Zamkowe
Parking bezpłatny we wsi
Jezioro Bystrzyckie
Jezioro Bystrzyckie
Zamek Grodno
Zamek Grodno

Wieża na Magurkach w Gorcach (woj. małopolskie)

Polskie góry to na pewno wyśmienity pomysł na dzień wolnego. Magurki to szczyt w Gorcach, wznoszący się ponad Ochotnicą Górną, na wysokość 1108 m n.p.m. To bardzo ładne i dość zaciszne miejsce, z rozległą polaną szczytową, na której w 2015 roku stanęła wieża widokowa. To już dobry powód, by tutaj przyjść i podziwiać szeroką panoramę na okoliczne góry z Tatrami w tle. Gorce to wspaniałe miejsce, nie dotknięte komercją. Jeśli właśnie takie lubisz, Magurki będą świetne dla Ciebie na Majówkę lub wakacje. Dość szybka trasa na Magurki prowadzi Szlakiem Kultury Wołoskiej z Ochotnicy Górnej. Do wieży na Magurkach można też dojść od strony Doliny Potoku Jaszcze, częściowo terenem Gorczańskiego Parku Narodowego. To dalszy spacer, ale mniej stromy, a po drodze mija się miejsce katastrofy amerykańskiego bombowca B-24 Liberator o imieniu "California Rocket".

 
Wieża na Magurkach
Szlak Kultury Wołoskiej - najkrótsza trasa, 2 km, około 40 minut
Ochotnica Górna, skręt w prawo za kościołem jadąc z Ochotnicy Dolnej
Wieża bezpłatna, parking bezpłatny w okolicy drewnianego domku za zabudową wsi, na rozstaju dróg
Kilkaset metrów dalej za rozstajem jest malutki, bezpłatny parking, a raczej miejsce, gdzie można zostawić samochód
Spod wieży można wrócić tą samą trasą lub zatoczyć pętlę Doliną Potoku Jaszcze (ok. 10 km)
Gorce - idziemy na wieżę
Gorce - idziemy na wieżę
Wieża na Magurkach
Wieża na Magurkach

Dolina Będkowska na Jurze (woj. małopolskie)

Dolina Będkowska to jedna z najpiękniejszych, ale przy tym i najpopularniejszych Krakowskich Dolinek, dlatego odradzam ją w niedzielę, bo bywa tłoczno. Warto natomiast zajrzeć w inny dzień tygodnia. To idealne miejsce na spacer w bardzo malowniczej scenerii, nawet dla rodzin z małymi dziećmi, bo główna droga wiodąca przez Dolinę jest asfaltowa. Od kilku lat można samochodem wjechać do serca Doliny, bezpłatny parking znajduje się pod Brandysówką.

Dolina ciągnie się na długości 7 km, spotkasz tu Wodospad Szum - najwyższy na Jurze i Sokolicę - ogromny ostaniec o wysokości niemal 100 metrów, który uwielbiają wspinacze. Są też inne skałki, piękne zielone tereny, pasące się konie i sporo miejsca na rodzinny piknik. W Brandysówce zjesz smaczny obiad albo ciacho 🙂

 
Dolina Będkowska
ul. Pod Sokolicą, Będkowice
Wstęp i parking: bezpłatny
Brandysówka - gastronomia
Dolina Będkowska
Dolina Będkowska
Dolina Będkowska
Dolina Będkowska

Majówka na weekend

Poniżej proponujemy inspiracje na długi weekend majowy. To wspaniałe miasta w Polsce, które sami mieliśmy okazję poznać podczas wypadów, niekoniecznie w Majówkę. To ciekawe miejsca idealne na wypoczynek.

Sandomierz (woj. świętokrzyskie)

Sandomierz nazywany Małym Rzymem to piękne, zabytkowe miasto ulokowane na wzgórzach. Spopularyzowane w ostatnich latach przez serial Ojciec Mateusz jest znane dziś niemal każdemu Polakowi. Warto wybrać się tutaj na weekend, żeby poznać najpiękniejsze atrakcje Sandomierza, z unikalnym, pochyłym rynkiem i cudownym Ratuszem, podziemną trasą, zamkiem, wąwozami lessowymi i malowniczą wstęgą Wisły. Nad nią powstała przystań, skąd można wybrać się w rejs. Znajdziesz tu winnice, słynny Szlak Jabłkowy, krzemień pasiasty i prastare Góry Pieprzowe z malowniczym widokiem na miasto. Nie zdołasz poznać wszystkich tych atrakcji w 1 dzień, toteż polecam Ci spędzić tu majówkowy weekend, a noclegi i restauracje znajdziesz pod linkiem powyżej (niebieska nazwa Sandomierz).

Sandomierz
Sandomierz
Winnica pod Sandomierzem
Winnica pod Sandomierzem
Sandomierz
Sandomierz

Pszczyna (woj. śląskie)

Równie piękna jest Pszczyna, mnie zawsze fascynuje to miasto, niewielkie a jednak cudowne. Zachwyca tu rozległy park, który kryje tyle atrakcji, że starczy ich na cały weekend. Najsłynniejszy jest zamek, koniecznie z zachwycającymi wnętrzami, ale polecam też Stajnie Książęce i Herbaciarnię na wyspie - magiczne miejsce zwłaszcza wieczorem. Na pewno warto też zajrzeć do niewielkiego, ale klimatycznego Skansenu, no i dzieciom na pewno spodoba się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Przy niej biegnie zaciszna Dzika Promenada, która nawet latem jest spokojna, kiedy Park Zamkowy się zapełnia. W okolicy warto zajechać też nad Śląskie Morze czyli Jezioro Goczałkowickie, np. na zachód słońca na zaporę. Noclegi i restauracje znajdziesz pod linkiem powyżej (niebieska nazwa Pszczyna).

Pszczyna
Pszczyna
Pszczyna
Pszczyna
Pszczyna
Pszczyna
Pszczyna
Pszczyna

Krynica Zdrój (woj. małopolskie)

Krynica-Zdrój to perła górskich uzdrowisk - niezmiernie ciekawa i piękna miejscowość, która urzeka klimatem i urokiem. Wspaniała na aktywny wypoczynek. Sporo tutaj atrakcji i szlaków turystycznych. Świetne trasy rowerowe, najlepiej wypożyczyć elektryka, bardzo przyjemny deptak, Muzeum Zabawek, kolejka terenowa na Górę Parkową i kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką. Tutaj już cudne widoki czekają z Tatrami w tle. Stąd polecam spacerek pod Bacówkę nad Wierchomlą - fantastyczne miejsce z pięknym widokiem. No i oczywiście gorąco polecam wieżę widokową ze ścieżką w koronach drzew. Bardzo fajne miejsce dla całej rodziny, więc jeśli nie wiesz, gdzie na majówkę, to już wiesz. Naprawdę warto sprawdzić. Noclegi i restauracje pod linkiem powyżej (niebieska nazwa Krynica Zdrój)

Wieża w Krynicy
Wieża w Krynicy
Jaworzyna Krynicka na Majówkę
Jaworzyna Krynicka na Majówkę
Atrakcje Krynicy
Atrakcje Krynicy
Bacówka nad Wierchomlą
Bacówka nad Wierchomlą

Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie)

Majówka w Spa? Kołobrzeg to wymarzony kierunek na niezapomnianą majówkę nad morzem, odpoczynek nie tylko latem, a może właśnie zwłaszcza nie latem. Bez tłumów, kiedy morze i przyroda jest tylko dla nas. Co czeka w Kołobrzegu? Molo, piękne plaże, fajne Mariany czyli rzeźby mew, latarnia morska, browar czy niecodzienna obrotowa kawiarnia. Polecam też rejs spod latarni, szczególnie statkiem Santa Maria stylizowanym na statek Krzysztofa Kolumba, którym odkrywał Amerykę. Zdjęcia tu robią się same 🙂 Atrakcji jest w Kołobrzegu dużo więcej, łącznie z zabytkami, bo to nie tylko nadmorskie, ale i historyczne miasto. A do tego czeka wyjątkowo bogata oferta Spa, w niezliczonych hotelach. Więcej o Kołobrzegu pod linkiem powyżej (niebieska nazwa Kołobrzeg).

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Mariany
Mariany

Wisła (woj. śląskie)

Wisła to perła Beskidu Śląskiego, leżąca nad królową rzek polskich, która tutaj bierze swój początek. Ogrom atrakcji czeka w Wiśle, toteż warto odwiedzić ją na majowy weekend. Wysoki wodospad, Jezioro Czerniańskie czy modne ostatnio ławeczki wiślańskie. Ale ja jednak polecam Ci tu szczególnie górskie szczyty. Majówka w górach to zawsze fantastyczny kierunek !Widokową Baranią Górę, na którą nie da się iść krótko, również widokowy Stożek czy Czantorię, na którą można wjechać kolejką, choć ta już wznosi się w Ustroniu. Fajne są też Skolnity w centrum Wisły z kolejką, gdzie na szczycie czeka mini zoo oraz trasy rowerowe. Dzieciom na pewno spodoba się Szlak Niedźwiadka z kamiennymi rzeźbami w kształcie misia. Noclegi i restauracje znajdziesz pod linkiem powyżej (niebieska nazwa Wisła).

Wisła Barania Góra
Wisła Barania Góra
Stożek w Wiśle
Stożek w Wiśle
Ławeczka na Krzakoskiej Skale w Wiśle
Ławeczka na Krzakoskiej Skale w Wiśle

Dolina Baryczy (woj. dolnośląskie)

Dolina Baryczy to nie miasto, a region na granicy Dolnego Śląska i Wielkopolski. To miejsce urzekło nas swym pięknem. Idealna miejscówka na Majówkę w Polsce, w stylu slow travel, bo nie jest tłumna, a zieleni tu mnóstwo w połączeniu z wodami stawów pełnych ptactwa. Wschody słońca są tu magiczne, podobnie, jak zachody. Jeździliśmy tu na rowerach i trzeba przyznać, że jeździ się wybornie, bo jest płasko i ładnie. Do tego można przemierzać tutejsze rzeki w kajaku - fajna przygoda, sprawdziliśmy 🙂 W Żmigrodzie czeka piękna baszta i ruiny pałacu, a w całej dolinie Kolorowy Szlak Karpia z malowanymi rzeźbami ryb. To właśnie z karpia dolina słynie, warto spróbować ryb w lokalnych restauracjach. Jakich? Zobaczysz pod linkiem powyżej (niebieska nazwa Dolina Baryczy).

Dolina Baryczy
Dolina Baryczy
Dolina Baryczy
Dolina Baryczy

Majówka dla rodzin z dziećmi

Pomysły idealne na rodzinną Majówkę dla osób nawet z małymi dziećmi. Poniższe miejsca przystosowane sa dla wózków.

Zoo Łódź z Orientarium (woj. łódzkie)

Zoo w Łodzi od lat przyciąga turystów, ale dopiero od 2 lat zapiera dech w piersi. A to dlatego, że wiosną 2022 otwarło się tutaj Orientarium - fantastyczne, bioróżnorodne wybiegi ze zwierzętami azjatyckimi. To wyniosło łódzkie zoo na światowy poziom, podobnie, jak stało się z Afrykarium we wrocławskim zoo. My już zajrzeliśmy do łódzkiego Orientarium kilka razy i zapewniam Cię, że jest świetne i warte Twojej uwagi. Słynne kąpiele słoni, orangutany, krokodyle gawialowe czy ptaki latające swobodnie po hali. To wszystko znajdziesz w nowoczesnym pawilonie pełnym zieleni, gdzie zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych.

 
Zoo Łódź
ul. Konstantynowska 8/10, Łódź
www.zoo.lodz.pl
Orientarium
Orientarium
Orientarium
Orientarium

Park Miniatur Olszowa (woj. opolskie)

Park Miniatur Olszowa to jedyny taki park na Opolszczyźnie, bardzo atrakcyjny i niedrogi. Wielkim atutem tego miejsca jest brak tłumów oraz śliczna sceneria parku z piękną roślinnością. Poza miniaturami najładniejszych bazylik i katedr w Polsce oraz na świecie znajdziesz tu sporo fantastycznych atrakcji rodzinnych, które pozwolą wspaniale spędzić czas z dziećmi. To m.in. park linowy, gry rodzinne czy labirynt. Po stawie można pływać łódkami. Na miejscu dostępna jest też osobno płatna sala zabaw pod dachem, restauracja oraz hotel.

 
Park Miniatur Olszowa
ul. Hodowlana 5, Olszowa, Ujazd
Parking bezpłatny
www.parkolszowa.pl
Park Olszowa
Park Olszowa
Park Olszowa
Park Olszowa

Bałtowski Kompleks Turystyczny (woj. świętokrzyskie)

Spędziliśmy w Bałtowie jakiś czas temu 2 dni i były to wspaniałe momenty rodzinne. Bardzo spodobał mi się ten kompleks, z dinozaurami, Sabathówką, mini zoo i innymi ciekawostkami, a już Górny Zwierzyniec zwiedzany z pokładu autobusu robi mega furorę. Polecam Wam serdecznie ten Park, dzieci na pewno będą zachwycone. Cały intensywny dzień wystarczy jedynie na poznanie najważniejszych atrakcji, myślę, że to wyśmienity pomysł, by wybrać się na długi weekend.

 
JuraPark Bałtów - Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtów 8a
Parking bezpłatny
https://juraparkbaltow.pl/
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny

Zoo w Opolu (woj. opolskie)

Zoo Opole znamy dość dobrze, bo odwiedzaliśmy je kilka razy. Znajduje się w malowniczym miejscu, na zielonej wyspie Bolko, jest nieduże, ale to atut, bo jest blisko do kolejnych zwierzątek, a wybiegi są tutaj bardzo pomysłowe. Polecam pokazy z uchatkami, bardzo ciekawe przeżycie, no i teraz dodatkowo można tu oglądać lwy i tygrysy. To nowość od kwietnia 2021. Sporo tu gepardów i pokaźna rodzina żyrafia.

 
Ogród Zoologiczny Opole
Wyspa Bolko, ul. Spacerowa 10, Opole
Parking bezpłatny
https://zoo.opole.pl/
Zoo Opole
Zoo Opole
Zoo Opole
Zoo Opole
Zoo Opole
Zoo Opole

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach (woj. śląskie)

Park Przygód i Atrakcji to miejsce wyjątkowej urody, znajdziesz tu kilka świetnych atrakcji rodzinnych, w tym całkiem rozległy zwierzyniec, bardzo fajny plac zabaw czy plażę nad stawem. Na miejscu działa gastronomia. Bardzo lubię ten park, bo jest śliczny i zadbany, widać tu rękę ogrodnika, bo ścieżki są ozdobione piękną roślinnością. Warto zajrzeć. Zwierzątka chętnie przybiegają do płotów, bo są przyzwyczajone do karmienia, na miejscu można kupić marchewki i ziarna.

 
Park Przygód i Atrakcji Alele
ul. Księżoleśna 1, Wilkowice
Parking: bezpłatny
http://www.parkwilkowice.pl/
Park w Wilkowicach
Park w Wilkowicach
Park w Wilkowicach
Park w Wilkowicach

Dolina Białej Wisełki w Wiśle (woj. śląskie)

Dolina Białej Wisełki jest dostępna bez biletów wstępu, jedynie parking jest płatny, ale tani. Czarowne to miejsce, droga biegnąca przez dolinkę wyściełana jest asfaltem. Jest więc wygodnie, a spacerowi towarzyszy cały czas szemrzący potok, z licznymi kaskadami. Jest pięknie, można tak spacerować kilka kilometrów, na końcu dolinki znajduje się największy wodospad - element Kaskad Rodła. Kilkaset metrów wcześniej kończy się asfalt i zaczyna szlak terenowy na Baranią Górę, już niedostępny dla wózków. Te okolice wymarzone są, by w nich spędzić weekend majowy.

 
Dolina Białej Wisełki
ul. Biała Wisełka, Wisła
Parking: płatny w sezonie
Dolina Białej Wisełki
Dolina Białej Wisełki
Dolina Białej Wisełki
Dolina Białej Wisełki

Mapa z atrakcjami 

Tutaj zlokalizujesz wszystkie wymienione atrakcje na mapie Polski. To znacznie ułatwi Ci planowanie. Kolorem niebieskim zostały zaznaczone atrakcje na jednodniówki, zielonym miejsca na wypady weekendowe, zaś czerwonym kolorem zaznaczone są miejscówki idealne na Majówkę z dziećmi, nawet tymi malutkimi w wózkach. 

A Ty gdzie się wybierzesz na Majówkę? Czy chcesz coś dodać do naszej listy? Chętnie poznamy Twoje plany. Niezależnie gdzie, warto wykorzystać ten wolny czas i wyjechać na majówkę, by oderwać się od codzienności.

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Majówka w Polsce
Kołobrzeg
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Garold Rafa
01 maj 2024 06:40

Bezpieczne i niezawodne - tak można opisać płatności za pośrednictwem bank transfer w kasynach online. Na naszej https://pl-slotsup.com/kasyno-online/bank-transfer platformie oferujemy prosty sposób dokonywania wpłat i wypłat za pomocą tej tradycyjnej metody płatności. Bez obaw o swoje pieniądze i dane osobowe, ciesz się grą w pełni komfortowych warunkach!

Iza La
19 czerwiec 2022 23:17

Nam się super udał spływ Piaśnicą do morza. Chłopak jeszcze wziął swoją kamerę  sportową i wszystko nagrał, więc fajnie sobie to możemy powspominać, ale na tym się nie skończyło, bo już kolejne  2 spływy zaliczone. Teraz też sobie kupiłam w9.1 lamaxa bo pływamy osobno a ja chce swoje nagrania tez mieć 🙂)

Anna Piernikarczyk
24 maj 2021 13:16

Polecam bo warto

Rotnik
24 maj 2021 12:38

Co prawda mam na Kaszuby spory kawałek, ale na pewno w najbliższym czasie je odwiedzę 🙂

Anna Piernikarczyk
30 kwiecień 2021 13:14

[cytuj autor='Joanna']Ja z kolei z Twoich propozycji znam osobiście tylko kilka. Cóż, inna część Polski 🙂[/cytuj]

Dobrze się uzupełniamy 😉

Joanna
30 kwiecień 2021 13:08

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk']Twoje propozycje wydają się świetne, a osobiście większości nie znam 🙂[/cytuj]

Ja z kolei z Twoich propozycji znam osobiście tylko kilka. Cóż, inna część Polski 🙂

Anna Piernikarczyk
30 kwiecień 2021 12:40

[cytuj autor='Joanna']Ciekawe propozycje. Dodałabym z lubelskiego Rezerwat Czartowe Pole albo Stawy Echo na Roztoczu, z zachodniopomorskiego Jezioro Turkusowe i Wsteczną Deltę Świny i z warmińsko-mazurskiego np. Leśniczówkę Pranie nad Jeziorem Nidzkim w połączeniu ze spacerem po Puszczy Piskiej. To tak bardzo subiektywnie i przyrodniczo.[/cytuj]

Twoje propozycje wydają się świetne, a osobiście większości nie znam 🙂

Joanna
30 kwiecień 2021 12:34

Ciekawe propozycje. Dodałabym z lubelskiego Rezerwat Czartowe Pole albo Stawy Echo na Roztoczu, z zachodniopomorskiego Jezioro Turkusowe i Wsteczną Deltę Świny i z warmińsko-mazurskiego np. Leśniczówkę Pranie nad Jeziorem Nidzkim w połączeniu ze spacerem po Puszczy Piskiej. To tak bardzo subiektywnie i przyrodniczo.

Anna Piernikarczyk
30 kwiecień 2021 08:08

[cytuj autor='mirosław']A ja na majówkę polecam jedniodniowy wypad do Myślenic.Albo wspinaczkę na Lubomir z Pcimia[/cytuj]

A my nigdy w Myślenicach nie byliśmy 🙂

mirosław
29 kwiecień 2021 18:26

A ja na majówkę polecam jedniodniowy wypad do Myślenic.Albo wspinaczkę na Lubomir z Pcimia

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024