Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim

Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim

Jezioro Bystrzyckie
ul. Spacerowa, ul. Wodna, Zagórze Śląskie

50°45'7" N, 16°25'11" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę przez cały rok
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny od strony ul. Spacerowej
Na miejscu plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego, park linowy
Noclegi: hotel i domki

Nad wodą na Dolnym Śląsku

Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim to bardzo pięknie położony zbiornik wodny wśród malowniczych szczytów i cennej przyrody, u stóp słynnego, gotyckiego Zamku Grodno. To wspaniałe miejsce na rodzinną rekreację, z możliwością nie tylko plażowania i odpoczynku, ale również aktywnego spędzania czasu na wodzie czy spacerowania po ładnej okolicy.Kiedy powstało jezioro?

W 1917 roku w Zagórzu Śląskim na Dolnym Śląsku, na wodach rzeki Bystrzycy utworzono zaporowe Jezioro Bystrzyckie o powierzchni około 50 ha. Jako, że niedaleko znajduje się miejscowość Lubachów, jezioro bywa nazywane Lubachowskim. Na wodach jeziora utworzono Zaporę Lubachowską.

Jezioro Bystrzyckie
Jezioro Bystrzyckie


Jezioro Bystrzyckie to jedno z najpiękniejszych jezior zaporowych w Sudetach, bardzo malowniczo położone w dolinie pomiędzy Górami Sowimi i Pogórzem Wałbrzyskim. Zbiornik ciągnie się na długości ponad 3 km, a wąska i kręta dolina rzeki tworzy urozmaiconą linię brzegu zalewu, wzbogaconą zatokami. To wspaniałe miejsce na rodzinną rekreację!

Jezioro Bystrzyckie
Jezioro Bystrzyckie
Jezioro Bystrzyckie

Atrakcje Jeziora Bystrzyckiego

Brzegi jeziora Bystrzyckiego są strome, naszpikowane skałkami gnejsowymi o ciekawych kształtach. W Zagórzu Śląskim powstała ciekawa infrastruktura turystyczna nad brzegiem zbiornika, prócz piaszczystej plaży i kąpieliska można skorzystać tu z wypożyczalni sprzętu wodnego. Stoi też tutaj luksusowy hotel i domki na wynajem.Ponad jeziorem natomiast prowadzi nowy wiszący most, którym zastąpiono dawny most. Jeśli posiedzisz tu chwilę, to poza cudownymi widokami dotrą do Ciebie odgłosy ptaków, bowiem most jest multimedialny 🙂

Jezioro Bystrzyckie
Jezioro Bystrzyckie

Zamek Grodno

Ale to nie wszystkie atrakcje okolicy, bowiem największa znajduje się na samej Górze Choina, ponad jeziorem. To piękny i zarazem tajemniczy Zamek Grodno, który jest udostępniony dla turystów przez cały rok. Wiedzie do niego za mostem ścieżka w lewo. To wszystko sprawia, że zdecydowanie warto wybrać się tutaj przynajmniej na weekendową wycieczkę.

Informacje dla rodziców z małymi dziećmi

Plaża w Zagórzu Śląskim nad Jeziorem Bystrzyckim jest świetnym miejscem na wypoczynek rodzinny, nawet z z małymi dziećmi. Na miejscu znajduje się bezpłatny parking (bywa na nim tłoczno). Przez jezioro wiedzie dostępny dla wózków most, a wzdłuż plaży ścieżka jest asfaltowa. Jeśli chcesz zwiedzić zamek, to polecam już nosidło albo chustę.

Jezioro Bystrzyckie
Jezioro Bystrzyckie
Jezioro Bystrzyckie Jezioro Bystrzyckie zapora tama jez. bystrzyckie

Zagórze Śląskie noclegi

Zagórze Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125691 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-08-06 na

Fajne miejsce na rodzinny wypoczynek 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020