Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Park Mużakowski Unesco

Park Mużakowski
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Park Mużakowski w województwie lubuskim to największy krajobrazowy park angielski w Polsce. Zajmuje on ponad 700 ha po obu stronach rzeki Nysy Łużyckiej, która stanowi granicę polsko-niemiecką. Polską bazą do zwiedzania parku jest Łęknica, zaś po stronie niemieckiej urocze miasteczko Bad Muskau. Większa powierzchnia Parku znajduje się w Polsce, jednak to w Niemczech stoi niekwestionowana perełka tego miejsca - zamek Bad Muskau

Na szczęście bez problemu można pieszo poruszać się po parkowych alejkach i bezpłatnie zwiedzać cały park również po niemieckiej stronie, na którą dostać można się poprzez mosty parkowe. Najlepszy ku temu jest Most Podwójny, z którego już rozlega się widok na zamek.

Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau

Park Mużakowski w Unesco

Cały XIX-wieczny zespół pałacowo-parkowy Mużakowa w 2004 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Ponadto Park Mużakowski leży na terenie Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa oraz Geoparku Łuk Mużakowa - pierwszego w Polsce geoparku z cudną geościeżką Dawna Kopalnia Babina, który dołączył do Światowej Sieci Geoparków. To "must be" każdego krajtrotera, gdyż miejsce to zachwyca.

Zobacz nasze zestawienie: Gdzie na Majówkę w Polsce? Pomysły na majowe wycieczki jednodniowe i weekendowe

Park Mużakowski
Park Mużakowski
Park Mużakowski
Park Mużakowski

Informacje praktyczne

Cały rok od świtu do zmierzchu
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków
Park jest dość rozległy, można zwiedzać go na rowerze, w Łęknicy są punkty, gdzie można rower wypożyczyć, np. w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Wojska Polskiego (rowery tradycyjne i elektryczne) czy w Hotelu Mużakowskim przy ul. 1 Maja.

Park Mużakowski
ul. Parkowa, ul. Hutnicza, Łęknica

Noclegi w Łęknicy

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Park Mużakowski Unesco
Park Mużakowski
Park Mużakowski
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Park Mużakowski
Park Mużakowski
Park Mużakowski
Park Mużakowski
(4.6 głosów: 21)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 21)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Karolina
Karolina

Park ten znajduje się po obu stronach granicy Polski i Niemiec, cechuje się przepięknym ogrodem, który wpłynął na rozwój architektury krajobrazu w Europie i Ameryce. Świetny klimat, bardzo polecam. 

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk

To właśnie tereny zupełnie nam nieznane... kiedyś trzeba będzie to zaplanować, bo to biała karta praktycznie na całej wysokości mapy Polski, poza samym południem i samą północą 🙂

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024