Zielony Las
ul. Komuny Paryskiej, Żary

51°35'55" N, 15°7'59" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Miejsce rodzinnej rekreacji

Zielony Las to wspaniałe miejsce rekreacji na łonie natury, z dala od zgiełku miasta. To przyrodnicza perełka w Koronie Wzniesień Żarskich, ulokowana w południowej części miasta Żary. Tutaj odpoczniesz od problemów dnia codziennego, z rodziną czy samotnie, pieszo lub na rowerze.Pośród lasu odnajdziesz pagóry, doliny, jary, a nawet jeziorka i grzęzawiska. Poprowadzono tu kilka tras i ścieżek turystycznych, które pozwalają odkryć najciekawsze zakątki, atrakcje i zabytki, m.in. Szlak Nordic Walking po Arkadii.

Zielony Las Żary
Zielony Las Żary

Wieże w Zielonym Lesie

Znamiennym elementem Zielonego Lasu są wieże widokowe. Kamienna wieża Bismarcka z XX wieku powstała jako wieża turystyczna, z punktem widokowym, ale obecnie jest ogrodzona i niedostępna dla turystów. Stalowa wieża przeciwpożarowa oferuje najlepsze widoki, ale wejście na nią odbywa się tylko za zgodą pracownika przebywającego na wieży. Dla turystów ogólnie dostępna jest natomiast ceglana wieża widokowa z XIX wieku, nazywana czasem wieżą Promnitza. Oferuje taras widokowy na szczycie.

Zielony Las Żary Zielony Las Żary Wieża Bismarcka w Żarach Zielony Las Żary Wieża widokowa w Żarach Wieża widokowa w Żarach Zielony Las Żary

Żary noclegi

Żary to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021