Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Piękny zamek Bad Muskau znajduje się w cudnym Parku Mużakowskim, który leży na terenie Polski, przy mieście Łęknica oraz na terenie Niemiec w mieście Bad Muskau. Oba miasta łączy długa wspólna historia oraz dzieło znanego architekta krajobrazu - księcia Hermanna von Puckler-Muskau, który stworzył tu największy i najsłynniejszy park w stylu angielskim w Polsce i w Niemczech. Park Mużakowski zajmujący powierzchnię 750 ha po obu stronach rzeki, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2004 roku.Zamek Pucklera noszący nazwę Schloss Bad Muskau stoi po stronie niemieckiej, ale zaraz za Nysą Łużycką, która stanowi tu granicę między dwoma państwami. Prowadzi do niego Podwójny most, który leży na terenie Parku, wyłączonego z ruchu samochodowego.

Zamek Bad Muskau jest przepiękny i okazały, wybudowany na fundamentach XVI-wiecznej, renesansowej budowli. W obecnej, zaskakującej formie powstał jednak w XIX stuleciu dla ekscentrycznego podróżnika - hrabiego Hermann von Puckler-Muskau, podobnie jak całe tutejsze założenie parkowe. Dla jego stworzenia hrabia rozwiódł się ze swą ukochaną żoną i pobrał się z bogatszą kobietą, która pomogła mu pomysł zrealizować. Dziś tzw. Nowy Zamek zachwyca turystów, bowiem odpłatnie jest udostępniony do zwiedzania. Po całym Parku natomiast spacerować można bezpłatnie. Otoczenie zamku jest równie piękne, zadbana roślinność i stawy dodają uroku temu miejscu.

Zamek Bad Muskau Park Mużakowski
Zamek Bad Muskau Park Mużakowski

W pobliżu koniecznie odwiedzić trzeba Geopark Łuk Mużakowa z cudnymi, kolorowymi jeziorkami, również obiekt Unesco.

Zamek Pucklera - Schloss Bad Muskau
ul. SchlosStrase (ul. Zamkowa), Bad Muskau

Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau


Zamek Bad Muskau Zamek Bad Muskau Zamek Bad Muskau Zamek Bad Muskau Zamek Bad Muskau

Łęknica noclegi

Łęknica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020