Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Zamek Bad Muskau

Zamek Bad Muskau

(4.5 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Piękny zamek Bad Muskau znajduje się w cudnym Parku Mużakowskim, który leży na terenie Polski, przy mieście Łęknica oraz na terenie Niemiec w mieście Bad Muskau. Oba miasta łączy długa wspólna historia oraz dzieło znanego architekta krajobrazu - księcia Hermanna von Puckler-Muskau, który stworzył tu największy i najsłynniejszy park w stylu angielskim w Polsce i w Niemczech. Park Mużakowski zajmujący powierzchnię 750 ha po obu stronach rzeki, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2004 roku.Zamek Pucklera noszący nazwę Schloss Bad Muskau stoi po stronie niemieckiej, ale zaraz za Nysą Łużycką, która stanowi tu granicę między dwoma państwami. Prowadzi do niego Podwójny most, który leży na terenie Parku, wyłączonego z ruchu samochodowego.

Zamek Bad Muskau jest przepiękny i okazały, wybudowany na fundamentach XVI-wiecznej, renesansowej budowli. W obecnej, zaskakującej formie powstał jednak w XIX stuleciu dla ekscentrycznego podróżnika - hrabiego Hermann von Puckler-Muskau, podobnie jak całe tutejsze założenie parkowe. Dla jego stworzenia hrabia rozwiódł się ze swą ukochaną żoną i pobrał się z bogatszą kobietą, która pomogła mu pomysł zrealizować. Dziś tzw. Nowy Zamek zachwyca turystów, bowiem odpłatnie jest udostępniony do zwiedzania. Po całym Parku natomiast spacerować można bezpłatnie. Otoczenie zamku jest równie piękne, zadbana roślinność i stawy dodają uroku temu miejscu.

Zamek Bad Muskau Park Mużakowski
Zamek Bad Muskau Park Mużakowski

W pobliżu koniecznie odwiedzić trzeba Geopark Łuk Mużakowa z cudnymi, kolorowymi jeziorkami, również obiekt Unesco.Zamek Pucklera - Schloss Bad Muskau
ul. SchlosStrase (ul. Zamkowa), Bad Muskau

Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau

Zamek Bad Muskau na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Łęknicy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Łęknica noclegi

Łęknica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Łęknica
Pałace i dworki
Perełka
zamki zabytki
51°32'52N, 14°43'24E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021