Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Zamek Bad Muskau

Zamek Bad Muskau
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Piękny zamek Bad Muskau znajduje się w cudnym Parku Mużakowskim, który leży na terenie Polski, przy mieście Łęknica oraz na terenie Niemiec w mieście Bad Muskau. Oba miasta łączy długa wspólna historia oraz dzieło znanego architekta krajobrazu - księcia Hermanna von Puckler-Muskau, który stworzył tu największy i najsłynniejszy park w stylu angielskim w Polsce i w Niemczech. Park Mużakowski zajmujący powierzchnię 750 ha po obu stronach rzeki, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2004 roku.

Zamek Pucklera noszący nazwę Schloss Bad Muskau stoi po stronie niemieckiej, ale zaraz za Nysą Łużycką, która stanowi tu granicę między dwoma państwami. Prowadzi do niego Podwójny most, który leży na terenie Parku, wyłączonego z ruchu samochodowego.

Zamek Bad Muskau jest przepiękny i okazały, wybudowany na fundamentach XVI-wiecznej, renesansowej budowli. W obecnej, zaskakującej formie powstał jednak w XIX stuleciu dla ekscentrycznego podróżnika - hrabiego Hermann von Puckler-Muskau, podobnie jak całe tutejsze założenie parkowe. Dla jego stworzenia hrabia rozwiódł się ze swą ukochaną żoną i pobrał się z bogatszą kobietą, która pomogła mu pomysł zrealizować. Dziś tzw. Nowy Zamek zachwyca turystów, bowiem odpłatnie jest udostępniony do zwiedzania. Po całym Parku natomiast spacerować można bezpłatnie. Otoczenie zamku jest równie piękne, zadbana roślinność i stawy dodają uroku temu miejscu.

Zamek Bad Muskau Park Mużakowski
Zamek Bad Muskau Park Mużakowski

W pobliżu koniecznie odwiedzić trzeba Geopark Łuk Mużakowa z cudnymi, kolorowymi jeziorkami, również obiekt Unesco.

Zamek Pucklera - Schloss Bad Muskau
ul. SchlosStrase (ul. Zamkowa), Bad Muskau

Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau

Noclegi w Łęknicy

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
Zamek Bad Muskau
(4.2 głosów: 11)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 11)
Twoja ocena jest dla nas ważna
L.M
Miejsce piękne,ale pani pilnująca wystawy 2 maja na drugim piętrze niesympatyczna, arogancka,pomocna jedynie turystom niemieckim,jakby zapomniała że wszyscy płacimy z za bilety tyle samo.Takie zachowanie jest bardzo przykre . Pozdrawiam Panią z drugiego piętra i życzę żeby nikt nie potraktował ją w tak podły sposób.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024