Wieża widokowa Promnitza w Żarach

Wieża widokowa Promnitza w Żarach

(4.8 głosów: 5)

Pośrodku Zielonego Lasu w Żarach, na Gołębim Wzgórzu, wśród wysokiej buczyny stanęła w XIX wieku kamienno-ceglana wieża zwana dziś czerwoną, ceglaną lub czasem też myśliwską wieżą Promnitza, który jako pan na Żarach był założycielem tych terenów parkowych. Wieża zbudowana jest na planie kwadratu o boku blisko 5 m. Wysokość budowli to 15 m.Do wieży prowadzą wyznaczone ścieżki turystyczne, na jej szczycie zaś czeka taras widokowy, z którego rozpościera się ładna, zielona panorama szerokiej okolicy - południowej części Wzniesień Żarskich oraz Borów Dolnośląskich. Przy ładnej pogodzie zobaczysz nawet Karkonosze i Góry Izerskie.

Wieża widokowa Promnitza w Żarach
Wieża widokowa Promnitza w Żarach

Zielony Las to ciekawe miejsce rekreacji dla mieszkańców i turystów, poza wieżą z XIX wieku dostępne są tu jeszcze dwie inne wieże - kamienna Bismarcka i stalowa przeciwpożarowa, a także kąpielisko czy siłownia na powietrzu.Wieża widokowa czerwona
Zielony Las, Żary

Zielony Las
Zielony Las w Żarach

Żary noclegi

Żary to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Żary
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
punkty widokowe wieże widokowe
51°35'55N, 15°8'0E
04 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Sylvester
31 maj 2021 18:33
W innych chwilach lubię tam wracać . Przy dobrej widoczności widać Śnieżkę .
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację