Wieża widokowa Promnitza w Żarach

Wieża widokowa Promnitza w Żarach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.8

Pośrodku Zielonego Lasu w Żarach, na Gołębim Wzgórzu, wśród wysokiej buczyny stanęła w XIX wieku kamienno-ceglana wieża zwana dziś czerwoną, ceglaną lub czasem też myśliwską wieżą Promnitza, który jako pan na Żarach był założycielem tych terenów parkowych. Wieża zbudowana jest na planie kwadratu o boku blisko 5 m. Wysokość budowli to 15 m.

Do wieży prowadzą wyznaczone ścieżki turystyczne, na jej szczycie zaś czeka taras widokowy, z którego rozpościera się ładna, zielona panorama szerokiej okolicy - południowej części Wzniesień Żarskich oraz Borów Dolnośląskich. Przy ładnej pogodzie zobaczysz nawet Karkonosze i Góry Izerskie.

Wieża widokowa Promnitza w Żarach
Wieża widokowa Promnitza w Żarach


Zielony Las to ciekawe miejsce rekreacji dla mieszkańców i turystów, poza wieżą z XIX wieku dostępne są tu jeszcze dwie inne wieże - kamienna Bismarcka i stalowa przeciwpożarowa, a także kąpielisko czy siłownia na powietrzu.

Wieża widokowa czerwona
Zielony Las, Żary

Wieża widokowa Promnitza w Żarach
Wieża widokowa Promnitza w Żarach

Noclegi w Żarach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zielony Las
Zielony Las w Żarach
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.8 głosów: 5)
Twoja ocena
Avatar użytkownika Sylvester
Sylvester
W innych chwilach lubię tam wracać . Przy dobrej widoczności widać Śnieżkę .
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024