Wieża widokowa Promnitza w Żarach

Wieża widokowa Promnitza w Żarach

Pośrodku Zielonego Lasu w Żarach, na Gołębim Wzgórzu, wśród wysokiej buczyny stanęła w XIX wieku kamienno-ceglana wieża zwana dziś czerwoną, ceglaną lub czasem też myśliwską wieżą Promnitza, który jako pan na Żarach był założycielem tych terenów parkowych. Wieża zbudowana jest na planie kwadratu o boku blisko 5 m. Wysokość budowli to 15 m.Do wieży prowadzą wyznaczone ścieżki turystyczne, na jej szczycie zaś czeka taras widokowy, z którego rozpościera się ładna, zielona panorama szerokiej okolicy - południowej części Wzniesień Żarskich oraz Borów Dolnośląskich. Przy ładnej pogodzie zobaczysz nawet Karkonosze i Góry Izerskie.

Wieża widokowa Promnitza w Żarach
Wieża widokowa Promnitza w Żarach

Zielony Las to ciekawe miejsce rekreacji dla mieszkańców i turystów, poza wieżą z XIX wieku dostępne są tu jeszcze dwie inne wieże - kamienna Bismarcka i stalowa przeciwpożarowa, a także kąpielisko czy siłownia na powietrzu.

Wieża widokowa czerwona
Zielony Las, Żary

Wieża widokowa Promnitza w Żarach
Zielony Las


Zielony Las w Żarach

Żary noclegi

Żary to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021