Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Pałac w Żaganiu, autor Vorwerk Wikipedia

Pałac Książęcy w Żaganiu

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac Książęcy w Żaganiu wznoszący się w parku krajobrazowym nad Bobrem to jedna z najokazalszych budowli barokowych w Polsce, zachowana do dziś w dobrym stanie. Pałac powstał w XVII wieku, w miejscu piastowskiego zamku z czasów średniowiecza. Pierwszym budowniczym renesansowej rezydencji był Albrecht von Wallenstein - dowódca wojsk cesarskich podczas wojny 30–letniej. Pałac typu palazzo in fortezza zaprojektował wówczas włoski architekt Vincenco Boccacci, jednak prace przerwała tragiczna śmierć  Wallensteina. Prace kontynuował od 1646 roku książę Vaclav Eusebius von Lobkovic i wtedy to budowla nabrała dzisiejszego kształtu.Kolejny okres wielkiego rozkwitu pałacu i jego otoczenia to połowa XIX wieku, kiedy panowała tu księżna Dorota de Talleyrand – Perigord. Wtedy rozebrano jedno skrzydło pałacu i zastąpione je podjazdami z oranżerią. Wnętrza nabrały wystroju zgodnego z duchem epoki, ale najbardziej zmienił się park otaczający pałac. Został znacznie powiększony, zyskał kształ rozległego angielskiego parku krajobrazowego i nabrał cech modnego wówczas parku romantycznego. Wtedy to w pałacu żagańskim bywali znamienici przedstawiciele świata polityki, nauki i kultury, m.in. Alexander baron von Humboldt, Ferenz Liszt czy król pruski Wilhelm I.

Zwiedzanie pałacu

Obecnie w pałacu mieści się Żagański Pałac Kultury, który organizuje tu ciekawe wydarzenia kulturalne. Dodatkowo pałac można przez cały rok zwiedzać z przewodnikiem, tylko w wyznaczonych godzinach, poza poniedziałkiem. Bilety są do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej (w małym budynku "baszta"). Otaczający Park Książęcy to otwarty teren wypoczynku mieszkańców i turystów, dostępny dla każdego i kryjący ciekawe zabytki przeszłości, m.in. domek portiera, oranżerię, świątynię dumania, młynówkę, zabytkowy szpital, unikatowy kościółek Św. Krzyża czy domek dzwonnika. Na miejscu można nawet wypożyczyć rower i z siodełka poznać ten śliczny zakątek. Wiedzie tu również trasa turystyczna „Kamienne Ślady Przeszłości” o długości około 3 km, rozpoczyna się przy Punkcie Informacji Turystycznej obok Pałacu i prowadzi przez ogród pałacowy do parku średniego zwanego Bażanciarnią. Przebieg trasy oznakowany jest za pomocą betonowych słupków z umieszczonymi strzałkami kierunkowymi koloru czerwonego. Prowadzi po ciekawych obiektach zabytkowych, a dodatkowo można wydrukować na oficjalnej stronie ulotkę i zrobić z tego zwiedzania frajdę dla dzieci.Pałac Książęcy
ul. Szprotawska 4, Żagań
tel. 68/ 477-64-64
https://palacksiazecy.pl

Pałac Książęcy w Żaganiu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Żagania wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Żagań noclegi

Żagań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°36'45N, 15°19'28E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Sylvester
Jest możliwość zwiedzenia wnętrz pałacu z przewodnikiem . Miejsce wręcz bajeczne zwłaszcza piwnica z wystawą diabłów . Polecam
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021