Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich

Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich

(5 głosów: 1)

Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich mieści się we wnętrzach rewitalizowanego Pałacu Donnersmarcków, w siemianowickim Parku Miejskim. Rzemieślniczy Browar Pałacowy warzy naturalne, zdrowe i smaczne piwo w tradycyjny sposób, z zachowaniem Bawarskiego Prawa Czystości z 1516 roku. Niedługo będzie można skosztować lanego piwa rzemieślniczego, przygotowywanego z wielkim namaszczeniem na miejscu, w pałacowych wnętrzach, wraz z daniami restauracji, która tu powstanie, ale na razie obiekt nie jest dostępny dla turystów.My mieliśmy już wielką przyjemność degustować unikatowe piwo z Browaru Pałacowego, prosto z kadzi, jego smak jest naprawdę wyborny, tak jak podobno jego właściwości, nawet zdrowotne, choćby wynikające z faktu zawartości dużej ilości witamin z grupy B. Jeśli i Ty już nie możesz się doczekać degustacji siemianowickiego piwa, jest ono na ten moment dostępne w kilku restauracjach, np. w Willi Fitznera i Restauracji Śląski Przekrój w Siemianowicach Śląskich oraz w Restauracji Cadenza w Katowicach przy NOSPR.

Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich

Piwa Browaru Pałacowego

- Pałacowy Jasny Lager - piwo dolnej fermentacji o łagodnym smaku i delikatnej goryczce, o ekstrakcie początkowym 12,2 blg. Produkowane jest przy użyciu trzech rodzajów słodu jęczmiennego, wody, chmielu oraz drożdży- Pałacowy Bursztynowy Lager - piwo dolnej fermentacji, jednak pełniejsze od jasnego brata. Cechuje je bardzo dobrze zbalansowana i wyczuwalna goryczka oraz piękna bursztynowa barwa. Produkowane jest przy użyciu 5 gatunków słodu, wody, chmielu i drożdży. Ekstrakt początkowy tego piwa to 12,5 blg

Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich

- Pałacowy Pils - piwo dolnej fermentacji o pięknym jasnozłotym kolorze. W smaku wyczuwalne są chlebowo-zbożowe nuty słodu pilzneńskiego. Piwo jest podkreślone dobrze wyczuwalną goryczką, którą zawdzięcza zastosowaniu czeskiego chmielu goryczkowego, a o delikatny aromat korzenno-ziołowy zadbał aromatyczny czeski chmiel Sazz. Ekstrakt początkowy siemianowickiego pilsa to 12,5 blg- Pałacowy Dunkel - piwo o ciemnej barwie, do którego produkcji użyto drożdży dolnej fermentacji. Posiada pełny słodowy smak wzbogacony o karmelowo-kawowe nuty. Dwa rodzaje czeskich chmieli zadbały o dobrze wyczuwalną goryczkę i ziołowo- korzenny aromat. Ekstrakt początkowy piwa to 12,5 blg

Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Pałac w Siemianowicach Śląskich

Adres

Browar Pałacowy
ul. Chopina 14, Siemianowice Śląskie
https://www.facebook.com/pg/BrowarPalacowy

GPS: 50°18'29N, 19°1'39E

Siemianowice Śląskie noclegi

Siemianowice Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°18'29N, 19°1'39E
25 luty 2020
25 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Łukasz Piernikarczyk
25 luty 2020 14:23
Miałem okazję być oprowadzonym po tym browarze i posmakować ich piwa. Jest super! Czuć smak piwa, a nie głównie wody :) Jako ciekawostka - w jednym tanku mieści się podobno 8 tys. kuflów piwa :)
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację