Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich

Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich mieści się we wnętrzach rewitalizowanego Pałacu Donnersmarcków, w siemianowickim Parku Miejskim. Rzemieślniczy Browar Pałacowy warzy naturalne, zdrowe i smaczne piwo w tradycyjny sposób, z zachowaniem Bawarskiego Prawa Czystości z 1516 roku. Niedługo będzie można skosztować lanego piwa rzemieślniczego, przygotowywanego z wielkim namaszczeniem na miejscu, w pałacowych wnętrzach, wraz z daniami restauracji, która tu powstanie, ale na razie obiekt nie jest dostępny dla turystów.My mieliśmy już wielką przyjemność degustować unikatowe piwo z Browaru Pałacowego, prosto z kadzi, jego smak jest naprawdę wyborny, tak jak podobno jego właściwości, nawet zdrowotne, choćby wynikające z faktu zawartości dużej ilości witamin z grupy B. Jeśli i Ty już nie możesz się doczekać degustacji siemianowickiego piwa, jest ono na ten moment dostępne w kilku restauracjach, np. w Willi Fitznera i Restauracji Śląski Przekrój w Siemianowicach Śląskich oraz w Restauracji Cadenza w Katowicach przy NOSPR.

Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich

Piwa Browaru Pałacowego

- Pałacowy Jasny Lager - piwo dolnej fermentacji o łagodnym smaku i delikatnej goryczce, o ekstrakcie początkowym 12,2 blg. Produkowane jest przy użyciu trzech rodzajów słodu jęczmiennego, wody, chmielu oraz drożdży- Pałacowy Bursztynowy Lager - piwo dolnej fermentacji, jednak pełniejsze od jasnego brata. Cechuje je bardzo dobrze zbalansowana i wyczuwalna goryczka oraz piękna bursztynowa barwa. Produkowane jest przy użyciu 5 gatunków słodu, wody, chmielu i drożdży. Ekstrakt początkowy tego piwa to 12,5 blg

Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich

- Pałacowy Pils - piwo dolnej fermentacji o pięknym jasnozłotym kolorze. W smaku wyczuwalne są chlebowo-zbożowe nuty słodu pilzneńskiego. Piwo jest podkreślone dobrze wyczuwalną goryczką, którą zawdzięcza zastosowaniu czeskiego chmielu goryczkowego, a o delikatny aromat korzenno-ziołowy zadbał aromatyczny czeski chmiel Sazz. Ekstrakt początkowy siemianowickiego pilsa to 12,5 blg- Pałacowy Dunkel - piwo o ciemnej barwie, do którego produkcji użyto drożdży dolnej fermentacji. Posiada pełny słodowy smak wzbogacony o karmelowo-kawowe nuty. Dwa rodzaje czeskich chmieli zadbały o dobrze wyczuwalną goryczkę i ziołowo- korzenny aromat. Ekstrakt początkowy piwa to 12,5 blg

Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich

Adres

Browar Pałacowy
ul. Chopina 14, Siemianowice Śląskie
https://www.facebook.com/pg/BrowarPalacowy

GPS: 50°18'29N, 19°1'39E

Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Górnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Siemianowice Śląskie noclegi

Siemianowice Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Browar Pałacowy w Siemianowicach Śląskich
Pałac w Siemianowicach Śląskich
50°18'29N, 19°1'39E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Łukasz Piernikarczyk
Miałem okazję być oprowadzonym po tym browarze i posmakować ich piwa. Jest super! Czuć smak piwa, a nie głównie wody 🙂 Jako ciekawostka - w jednym tanku mieści się podobno 8 tys. kuflów piwa 🙂
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021