Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Majaland Kownaty
Kownaty 17, Torzym
tel. 68/ 444-33-06
https://www.majalandkownaty.pl

52°21'1" N, 15°4'58" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Codziennie: 10:00-18:00
Poza sezonem: 10:00-17:00
Bilety: normalny 99,90 zł (powyżej 1 m), dzieci o wzroście 85-99 cm - 49,90 zł
Online bilety normalne o 10 zł taniej
Parking: 12 zł

Holiday Park Kownaty

Majaland Kownaty to niezwykle urokliwy i bajkowy park rozrywki, w którym dobrze zabawi się cała rodzina, a na pewno każdy maluch. Tutaj nawet w dorosłych na nowo budzi się dziecko, przynajmniej tak było w naszym przypadku 🙂 To pierwszy taki tematyczny park w Polsce, który powstał w województwie lubuskim, niedaleko popularnego Łagowa, między Kownatami a Torzymiem, blisko węzła autostradowego A2 i blisko granicy z Niemcami. W przyszłości stanie się częścią ogromnego Holiday Park Kownaty.Całoroczny Majaland

Majaland jest całoroczny i to jego wielki atut, choć powstała też strefa pod chmurką, to sporo atrakcji tego parku rozrywki znajduje się w hali, pod dachem, dzięki czemu pogoda nie może popsuć świetnej zabawy! A wszystko to w cudownej scenerii, bajecznie kolorowej i pięknej. Odnajdziesz tu piękne i pomysłowe karuzele, wielki ślizg, rollercoastery, samochodziki, place zabaw i inne atrakcje. Czas płynie tutaj inaczej, na pewno przyjemniej.

Majaland Kownaty
Majaland Kownaty


Maja, Heidi i Wiki

Głównymi bohaterami Parku Majaland w Kownatach są trzy postaci - znana i lubiana polska Pszczółka Maja, niemiecka Heidi z jej farmą zwierzątek oraz skandynawski chłopiec Wiki zapraszający do tajemniczej Osady Wikingów. Trzeba przyznać, że ten pomysł jest bardzo udany, park dzięki temu jest innowacyjny, a zarazem bardzo ciekawy i otwierający nas na inne kultury. Mi najbardziej przypadła do gustu Osada Wikingów, ale wszystkie strefy są miłe dla oka!

Majaland - raj dla dzieci

Wizualnie Majaland jest cudowny, naprawdę bajkowy, kiedy widzisz z zewnątrz tę wielką halę, nawet nie przyjdzie Ci do głowy, co może czekać w środku, a kiedy przekracza się próg hali, stajesz oniemiały i zachwycony 🙂 Również zabawa, jaką oferuje Majaland jest fantastyczna, nawet dla najmłodszych dzieci.

Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Majaland Kownaty

Nasze trzy córki nie chciały opuścić tego miejsca, a każda jest w zupełnie innymi wieku i niełatwo dogodzić wszystkim naraz 🙂 Najmłodsza z nich miała w Majalandzie niespełna rok a i tak świetnie się bawiła i była oczarowana tym miejscem, z milionem światełek, bo muszę dodać, że aura Majalandu jest nieco tajemnicza, z przygaszonymi światłami mocno działa na wyobraźnię 🙂Bilety do Majalandu

Jedynie europejskie ceny w Majalandzie zaburzają sielankę, głównie w strefie pamiątek i gastronomii, choć i bilety są drogie w porównaniu do innych polskich parków rozrywki, np. porównywalna cena biletu wstępu do małopolskiej Energylandii, ale zdecydowanie nieporównywalna ilość atrakcji. W Majalandzie jest ich dużo mniej na ten moment. Za to bardzo opłacalny jest całoroczny bilet, z którego wiele osób tu korzysta.

Majaland Kownaty
Majaland Kownaty

Cena biletu wstępu do Majalandu zależy od wzrostu. Bilet ulgowy przysługuje tylko dzieciom o wzroście między 85 cm a 100 cm oraz seniorom powyżej 70 roku życia. Wszyscy inni muszą kupić bilet normalny (zniżki mają tylko niepełnosprawni i kobiety w ciąży). Nieco taniej można kupić normalne bilety online.

Majaland pod względem estetyki i europejskich cen gastronomii przypomina śląską Legendię, również ładny rodzinny park rozrywki 🙂 W obu trzeba też zapłacić za parking, który w Energylandii jest darmowy 🙂

Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Zalety
  • Cudna sceneria
  • Ciekawe atrakcje
  • Całoroczne karnety
Wady
  • Europejskie ceny biletów wstępu, gastronomii i pamiątek
  • Płatny parking
Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty Majaland Kownaty

Łagów noclegi

Łagów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-06-17 na
Cudne miejsce, które zachwyca dzieci, ale też sprawia, że dorośli bawią się jak maluchy :) Przygotuj tylko portfel na duże wyzwanie :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020