Majaland Kownaty

Majaland Kownaty
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Holiday Park Kownaty

Majaland Kownaty to niezwykle urokliwy i bajkowy park rozrywki, w którym dobrze zabawi się cała rodzina, a na pewno każdy maluch. Tutaj nawet w dorosłych na nowo budzi się dziecko, przynajmniej tak było w naszym przypadku 🙂 To pierwszy taki tematyczny park w Polsce, który powstał w województwie lubuskim, niedaleko popularnego Łagowa, między Kownatami a Torzymiem, blisko węzła autostradowego A2 i blisko granicy z Niemcami. W przyszłości stanie się częścią ogromnego Holiday Park Kownaty.

Całoroczny Majaland

Majaland jest całoroczny i to jego wielki atut, choć powstała też strefa pod chmurką, to sporo atrakcji tego parku rozrywki znajduje się w hali, pod dachem, dzięki czemu pogoda nie może popsuć świetnej zabawy! A wszystko to w cudownej scenerii, bajecznie kolorowej i pięknej. Odnajdziesz tu piękne i pomysłowe karuzele, wielki ślizg, rollercoastery, samochodziki, place zabaw i inne atrakcje. Czas płynie tutaj inaczej, na pewno przyjemniej.

Majaland Kownaty
Majaland Kownaty

Maja, Heidi i Wiki

Głównymi bohaterami Parku Majaland w Kownatach są trzy postaci - znana i lubiana polska Pszczółka Maja, niemiecka Heidi z jej farmą zwierzątek oraz skandynawski chłopiec Wiki zapraszający do tajemniczej Osady Wikingów. Trzeba przyznać, że ten pomysł jest bardzo udany, park dzięki temu jest innowacyjny, a zarazem bardzo ciekawy i otwierający nas na inne kultury. Mi najbardziej przypadła do gustu Osada Wikingów, ale wszystkie strefy są miłe dla oka!

Majaland - raj dla dzieci

Wizualnie Majaland jest cudowny, naprawdę bajkowy, kiedy widzisz z zewnątrz tę wielką halę, nawet nie przyjdzie Ci do głowy, co może czekać w środku, a kiedy przekracza się próg hali, stajesz oniemiały i zachwycony 🙂 Również zabawa, jaką oferuje Majaland jest fantastyczna, nawet dla najmłodszych dzieci.

Majaland Kownaty
Majaland Kownaty

Nasze trzy córki nie chciały opuścić tego miejsca, a każda jest w zupełnie innymi wieku i niełatwo dogodzić wszystkim naraz 🙂 Najmłodsza z nich miała w Majalandzie niespełna rok a i tak świetnie się bawiła i była oczarowana tym miejscem, z milionem światełek, bo muszę dodać, że aura Majalandu jest nieco tajemnicza, z przygaszonymi światłami mocno działa na wyobraźnię 🙂

Bilety do Majalandu

Jedynie europejskie ceny w Majalandzie zaburzają sielankę, głównie w strefie pamiątek i gastronomii, choć i bilety są drogie w porównaniu do innych polskich parków rozrywki, np. porównywalna cena biletu wstępu do małopolskiej Energylandii, ale zdecydowanie nieporównywalna ilość atrakcji. W Majalandzie jest ich dużo mniej na ten moment. Za to bardzo opłacalny jest całoroczny bilet, z którego wiele osób tu korzysta.

Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Majaland Kownaty

Cena biletu wstępu do Majalandu zależy od wzrostu. Bilet ulgowy przysługuje tylko dzieciom o wzroście między 85 cm a 100 cm oraz seniorom powyżej 70 roku życia. Wszyscy inni muszą kupić bilet normalny (zniżki mają tylko niepełnosprawni i kobiety w ciąży). Nieco taniej można kupić normalne bilety online.

Majaland pod względem estetyki i europejskich cen gastronomii przypomina śląską Legendię, również ładny rodzinny park rozrywki 🙂 W obu trzeba też zapłacić za parking, który w Energylandii jest darmowy 🙂

Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Zalety
  • Cudna sceneria
  • Ciekawe atrakcje
  • Całoroczne karnety
Wady
  • Europejskie ceny biletów wstępu, gastronomii i pamiątek
  • Płatny parking

Informacje praktyczne

Codziennie: 10:00-18:00

Poza sezonem: 10:00-17:00

Majaland Kownaty
Majaland Kownaty

Bilety: normalny 99,90 zł (powyżej 1 m), dzieci o wzroście 85-99 cm - 49,90 zł

Online bilety normalne o 10 zł taniej
Parking: 12 zł

Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Majaland Kownaty

Majaland Kownaty
Kownaty 17, Torzym
tel. 68/ 444-33-06
https://www.majalandkownaty.pl

Noclegi w Łagowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
Majaland Kownaty
(5 głosów: 2)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 2)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Cudne miejsce, które zachwyca dzieci, ale też sprawia, że dorośli bawią się jak maluchy 🙂 Przygotuj tylko portfel na duże wyzwanie 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024