Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Park Rozrywki Zatorland
ul. Parkowa 7, Zator
tel. 667-979-220
http://zatorland.pl

49°59'17" N, 19°26'33" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • pn-nd: 10:00-20:00
  • Bilety: normalny 59,90, ulgowy 49,90
  • Przejazd tramwajem wodnym w Parku Mitologii: 5 zł

Zatorland - rodzinny park rozrywki

Park Rozrywki Zatorland w Zatorze to kompleks parków rozrywki, składający się z kilku bardzo ciekawych, tematycznych obiektów. Znajduje się on w niewielkiej miejscowości w Małopolsce, między Oświęcimiem i Wadowicami. To fantastyczne miejsce na weekendową, rodzinną rekreację. Pobyt tutaj spokojnie zajmie cały dzień, a to i tak mało czasu na poznanie wszystkich atrakcji. Z każdym rokiem Zatorland się rozwija, oferując nowe formy rozrywki.Park Ruchomych Dinozaurów

Najpopularniejszy w Zatorlandzie jest DinoZatorland czyli Park Ruchomych Dinozaurów, w którym co roku organizowana jest impreza "Dinozaury po zmroku". Park powstał w gęsto zalesionym terenie, przez który prowadzi malownicza kładka. Jest to ścieżka edukacyjna z ożywionymi modelami dinozaurów, prezentująca dawne ich życie.

Zatorland
Zatorland


Łącznie jest tutaj ponad 100 modeli prehistorycznych gadów, zarówno małych, jak i tych gigantycznych. Największym hitem Parku jest oczywiście żarłoczny T-Rex, a od 2018 roku dodatkowo Argentynozaur - największy ruchomy dinozaur na świecie. Mierzy 9 m wysokości i 35 m długości! Wiele modeli porusza się i wydaje dźwięki, co dodatkowo działa na nasze zmysły i wyobraźnię.

Muzeum Szkieletów i Skamieniałości

Na końcu ścieżki DinoZatorlandu znajduje się ciekawe Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyć można niezwykłą kolekcję skamieniałych zwierząt - ważek, ryb, ptaków, elementy szkieletów dinozaurów oraz jaja. Podziwiać tu można również minerały i kamienie ozdobne.

DinoZatorland
DinoZatorland

Zatorland - Park Mitologii

Nad jeziorem Zatorlandu, w pięknej scenerii, ulokował się unikatowy Park Mitologii - jedyny taki w całej Polsce, który można zwiedzać pieszo lub, co interesujące, z tramwaju wodnego! Obecnie przejazd tramwajem wodnym jest osobno płatny (5 zł, 2020).W Parku Mitologii zobaczyć można figury greckich bogów, herosów, mitycznych stworzeń, tańczące fontanny, a także skorzystać z ciekawych atrakcji, takich jak labirynt, wielka huśtawka czy park linowy. W 2018 roku stanął tu 5-metrowy Cyklop łypiący jednym okiem! Do Parku Mitologii dojedziesz bezpłatnie kolejką parkową z centrum Zatorlandu.

Lunapark
Lunapark

Zatorland - Lunapark

Obok Parku Ruchomych Dinozaurów w Zatorlandzie powstał Lunapark, który z każdym rokiem staje się coraz atrakcyjniejszy, głównie dla najmłodszych. Jest to miejsce, w którym na odwiedzających czeka sporo niesamowitych atrakcji m.in. Kino 5D Extreme, symulator 3D, Dinocoaster, karuzela Swing’n’Twist, wieża Twist’n’Drop i wiele, wiele innych.

Zatorland - Park Owadów

Obok stoi dom do góry nogami, a za nim Park Owadów, w którym odnajdziesz kilkanaście gigantycznych modeli organizmów, które na co dzień są dla nas prawie niezauważalne. W Parku Owadów poznasz dokładny wygląd tych małych i ruchliwych stworzeń. Są tu m. in. mucha, konik polny, biedronka, mrówka, modliszka, larwa motyla, skorpion, stonka, żuk rohatyniec czy skorek. Przy każdym eksponacie stoi tablica informacyjna. Na najmłodszych czeka mini tor gokartowy i plac zabaw z pięknymi, drewnianymi konstrukcjami.

Zatorland Lunapark
Zatorland Lunapark
Zalety
  • Rozległy teren z wieloma atrakcjami, dający zajęcie na cały dzień beztroskiej zabawy rodzinnej
  • Ruchome i ogromne dinozaury
  • Parkowa ciuchcia bezpłatna
  • Bezpłatny parking
Wady
  • Latem w weekendy bywa tłoczno

Od 2014 roku niedaleko Zatorlandu, w niewielkim Zatorze dostępny jest też inny rodzinny park rozrywki - Energylandia, oferujący mnóstwo zabawy i atrakcji dla osób w różnym wieku!

Park Mitologii Park Mitologii Park Mitologii w Zatorze Park Owadów - Zatorland Park Owadów w Zatorze Zator Dinobus Park Mitologii w Zatorze Park Mitologii Park Mitologii Zatorland

Zator noclegi

Zator to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

szymon s Domator 11 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-08-15 na
Dino super
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020