49°59'17" N
19°26'33" W
Małopolskie
2016-04-15 10:44:44
231m npm
Normalna
Zatorland, Anna Piernikarczyk
Dinozatorland, Anna Piernikarczyk
Dinozatorland, Anna Piernikarczyk
Dinozatorland, Anna Piernikarczyk
Zator Dinobus, Anna Piernikarczyk
Zator, Anna Piernikarczyk
Zator, Anna Piernikarczyk
Park Owadów w Zatorze, Anna Piernikarczyk
Park Mitologii w Zatorze, Anna Piernikarczyk
Park Mitologii w Zatorze, Anna Piernikarczyk
Park Mitologii, Anna Piernikarczyk
Park Mitologii Zatorland, Anna Piernikarczyk
Zatorland, Anna Piernikarczyk
DinoZatorland, Anna Piernikarczyk
Park Mitologii, Anna Piernikarczyk
Zatorland Lunapark, Anna Piernikarczyk
Zdjęcia (17)

Zatorland

Zatorland w Zatorze to kompleks parków rozrywki, składający się z 6 obiektów. Znajduje się on w niewielkiej miejscowości w Małopolsce, między Oświęcimiem i Wadowicami. To fantastyczne miejsce na weekendową i nie tylko rodzinną rekreację. Pobyt tutaj spokojnie zajmie cały dzień, a to i tak mało czasu na poznanie wszystkich atrakcji.Dinozatorland

Najpopularniejszy jest tutaj Dinozatorland czyli Park Ruchomych Dinozaurów, w którym co roku organizowana jest impreza "Dinozaury po zmroku". Dinozatorland powstał w gęsto zalesionym terenie, przez który prowadzi kładka. To ścieżka edukacyjna z ożywionymi modelami dinozaurów, prezentująca dawne ich życie. Łącznie jest ich tutaj ponad 100, zarówno małych, jak i tych gigantycznych. Największym hitem Parku jest oczywiście żarłoczny T-Rex. Wiele modeli porusza się i wydaje dźwięki, co dodatkowo działa na nasze zmysły i wyobraźnię.

Na końcu ścieżki znajduje się też ciekawe Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyć można niezłą kolekcję skamieniałych zwierząt - ważek, ryb, ptaków, elementy szkieletów dinozaurów oraz jaja. Podziwiać tu można również minerały i kamienie ozdobne.

Lunapark i Park Owadów

Obok Dinozatorlandu powstał Lunapark, który z każdym rokiem staje się coraz atrakcyjniejszy, głównie dla najmłodszych. Kawałek dalej istnieje niewielki Park Owadów, w którym stanęło 16 gigantycznych modeli owadów, dzięki którym poznamy dokładny wygląd tych małych i ruchliwych zwykle stworzeń. Są tu m.in. mucha, konik polny, biedronka, mrówka, modliszka, jelonek rogacz, larwa motyla, skorpion, stonka, żuk rohatyniec czy skorek. Przy każdym owadzie stoi tablica informacyjna. Najmłodsi mogą pokonać ścieżkę na dostępnych tu rowerkach.

Park Mitologii

Nad jeziorem ulokował się ciekawy Park Mitologii - jedyny taki w całej Polsce, który można zwiedzać pieszo lub, co interesujące, ze stateczku! Obecnie w Parku Mitologii dodatkowo można zobaczyć tańczące fontanny w otoczeniu nowej aranżacji parku, a także skorzystać z atrakcji jaką jest park linowy.Park Bajek i Wodnych Stworzeń

Jeszcze kawałek dalej powstał Park Bajek i Wodnych Stworzeń, w którym dodatkowo zimą wyrasta Park Świętego Mikołaja, z milionem światełek i bajkowymi postaciami - raj dla najmłodszych!

Zatorland to świetne miejsce na rodzinną rekreację, parki spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Poza Parkami powstały tu również: pierwsze w Polsce i Europie Kino 360 3D, Dinobus, czy Dom do góry nogami.

Zatorland znacząco podniósł atrakcyjność miejscowości Zator, a w 2014 roku dodatkowo powstała niedaleko Energylandia - największy lunapark w Polsce!

Zatorland
ul. Parkowa 7, Zator
tel. 667-979-220
info@zatorland.pl
http://zatorland.pl

Widok z ulicy

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

marta89
2016-09-29 10:21:47

Zatorland sam w sobie super. Spektakularne, bardzo realistyczne dinozaury, piękne i wielkie posągi parku mitologii i wiele wiele innych atrkacji, które po prostu WARTO zobaczyc :) Już nie możemy z dzieciakami doczekać się sezonu zimowego i wyjazdu do parku św. Mikołaja, bo wrażenia są ekstra :)

małgosia
2016-07-28 14:20:26

ja byłam, zobaczyłam co mają do zaoferowania i jestem pod dużym wrażeniem :) na pewno nie raz powrócę, bo moje dzieci miały mega ubaw i zabawę. polecam wszystkim rodzicom :)

arek
2016-07-14 10:31:49

świetnie spędzony czas w parku, na pewno jeszcze wrócimy tam z żoną i dziećmi :) jest co robić, fajny lunapark, parki tematyczne na prawdę przykuwają uwagę dużych jak i małych

2014-08-20 18:34:15

chyba cały kompleks warto obejrzeć dla maluchów to na pewno super rozrywka, jak ja byłam mała to takich parków rozrywki nie było i mimo tego że jedziemy tam głównie ze względu na dzieci, to w głębi duszy sama chcę zobaczyć jak dzisiaj nasze dzieci mogą się bawić i poznawać świat, czego ja w ich wieku nie mogłam doświadczyć.

2014-08-15 10:50:36
Dino super
Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: