Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Zatorland

Aktualizacja: 2024-06-12
Zatorland
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Zatorland - rodzinny park rozrywki

Zatorland to kompleks parków rozrywki, składający się z kilku bardzo ciekawych, tematycznych obiektów. Znajduje się on w Zatorze - niewielkiej miejscowości w Małopolsce, pomiędzy Oświęcimiem i Wadowicami. To fantastyczne miejsce na weekendową, rodzinną rekreację. Pobyt tutaj spokojnie zajmie cały dzień, a to i tak mało czasu na poznanie wszystkich atrakcji w Zatorlandzie. A to dlatego, że z każdym rokiem Zatorland się rozwija, oferując nowe formy rozrywki i zabawy dla całej rodziny.

DinoZatorland
DinoZatorland

Zatorland - Park Ruchomych Dinozaurów

Najpopularniejszy w Zatorlandzie jest Park Ruchomych Dinozaurów, w którym co roku organizowana jest impreza "Dinozaury po zmroku". Park powstał w gęsto zalesionym terenie, przez który prowadzi malownicza kładka. Jest to ścieżka edukacyjna z ożywionymi modelami dinozaurów, prezentująca dawne ich życie. 

Łącznie jest tutaj ponad 100 modeli prehistorycznych gadów, zarówno małych, jak i tych gigantycznych. Największym hitem Parku Ruchomych Dinozaurów jest oczywiście żarłoczny T-Rex, a od 2018 roku dodatkowo Argentynozaur - największy ruchomy dinozaur na świecie. Mierzy 9 m wysokości i 35 m długości! Wiele modeli w Parku porusza się i wydaje dźwięki, co dodatkowo działa na nasze zmysły i wyobraźnię. Jeden nawet sika, oczywiście wodą. Wizyta w Parku Ruchomych Dinozaurów to niezapomniane przeżycia, głównie dla dzieci, ale zdecydowanie nie tylko dla nich. To najstarszy Park Zatorlandu.

Zatorland
Zatorland
DinoZatorland
DinoZatorland

Zatorland - Muzeum Szkieletów i Skamieniałości

Na końcu ścieżki w Parku Ruchomych Dinozaurów znajduje się ciekawe Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyć można niezwykłą kolekcję skamieniałych zwierząt - ważek, ryb, ptaków, elementy szkieletów dinozaurów oraz ich jaja. Podziwiać tu można również piękne minerały i kolorowe kamienie ozdobne.

Zatorland - Park Mitologii

Nad jeziorem Zatorlandu, w pięknej scenerii, ulokował się unikatowy Park Mitologii - jedyny taki w całej Polsce, który można zwiedzać pieszo lub, co interesujące, z tramwaju wodnego! Obecnie przejazd tramwajem wodnym jest osobno płatny (10 zł, 2024).

Park Mitologii
Park Mitologii

W Parku Mitologii zobaczyć można figury greckich bogów, herosów, mitycznych stworzeń, tańczące fontanny, a także skorzystać z ciekawych atrakcji, takich jak labirynt, wielka huśtawka czy park linowy. W 2018 roku stanął tu 5-metrowy Cyklop łypiący jednym okiem! Do Parku Mitologii dojedziesz bezpłatnie kolejką parkową z centrum Zatorlandu.

Park Mitologii w Zatorze
Park Mitologii w Zatorze

Zatorland - Lunapark

Obok Parku Ruchomych Dinozaurów w Zatorlandzie powstał Lunapark, który z każdym rokiem staje się coraz atrakcyjniejszy, głównie dla najmłodszych. Jest to miejsce, w którym na odwiedzających czeka sporo niesamowitych atrakcji m.in. Kino 5D Extreme, symulator 3D, Dinocoaster, karuzela Swing’n’Twist, wieża Twist’n’Drop, atrakcja Crazy Raft i wiele, wiele innych. Z każdym rokiem Lunapark w Zatorlandzie jest atrakcyjniejszy i oferuje lepszą zabawę. Znajdziesz tu również gastronomię.

Lunapark
Lunapark

Zatorland - Park Owadów i Dom Szalonego Naukowca

Obok stoi dom do góry nogami, czyli Dom Szalonego Naukowca, a za nim Park Owadów, w którym odnajdziesz kilkanaście gigantycznych modeli organizmów, które na co dzień są dla nas prawie niezauważalne. W Parku Owadów poznasz dokładny wygląd tych małych i ruchliwych stworzeń. Są tu m. in. mucha, konik polny, biedronka, mrówka, modliszka, larwa motyla, skorpion, stonka, żuk rohatyniec czy skorek. Nowością w Parku Owadów w Zatorlandzie jest ruchomy karaluch. Przy każdym eksponacie stoi tablica informacyjna. 

Park Owadów w Zatorze
Park Owadów w Zatorze

Ekspozycję insektów wzbogaca wystawa wypreparowanych owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego globu, np. z Tajlandii czy Maroka, Rosji i wielu innych. Wśród nich są pająki i motyle. Znajdziesz tu również strefę dydaktyczną, gdzie nauczyciele mogą prowadzić zajęcia z biologii.

Park Owadów - Zatorland
Park Owadów - Zatorland

Miasteczko Ruchu Drogowego

Na najmłodszych czeka mini tor gokartowy, który obecnie zmienił się w Miasteczko Ruchu Drogowego,  gdzie dzieci mogą w trakcie świetnej zabawy uczyć się zasad poruszania się po drogach. Dostępny jest tutaj również plac zabaw z pięknymi, drewnianymi konstrukcjami.

Zalety

  • Rozległy teren z wieloma atrakcjami, dający zajęcie na cały dzień beztroskiej zabawy rodzinnej
  • Ruchome i ogromne dinozaury
  • Parkowa ciuchcia bezpłatna
  • Bezpłatny parking

Wady

  • Latem w weekendy bywa tłoczno

Od 2014 roku niedaleko Zatorlandu, w niewielkim Zatorze dostępny jest też inny rodzinny park rozrywki - Energylandia, oferujący mnóstwo zabawy i atrakcji dla osób w różnym wieku!

Informacje praktyczne

V-X codziennie 10.00-20.00
Bilety: aktualny cennik i godziny zwiedzania: http://zatorland.pl
Na miejscu dodatkowo płatny rejs tramwajem wodnym w Parku Mitologii
Parking: bezpłatny

Park Rozrywki Zatorland
ul. Parkowa 7, Zator

Noclegi w Zatorze

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

DinoZatorland
Zatorland Lunapark
Park Mitologii
Zator Dinobus
Park Mitologii w Zatorze
Park Mitologii
Park Mitologii Zatorland
(4.4 głosów: 40)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 40)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Wojtek W
Wojtek W
bardzo fajne miejsce dla rodzin z dziećmi!!! dzieciaki bardzo zadowolone a i my się nie nudziliśmy! spędziliśmy tutaj 7,5 godziny ale dla dzieciaków to jeszcze za mało. parkingi duże 10zl, bilety proponuję zakupić online wczesniej żeby nie stać w długich kolejkach. ogólnie bardzo fajne miejsce na cały dzien
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Zatorland to ciekawa atrakcja dla całej rodziny, oczywiście maluchy będą najbardziej zadowolone, ale nawet starsi też się zabawią, dinozaury są ciekawe, mitologia unikatowa, lunapark pozwala zapomnieć się na chwilę 🙂
szymon s
Dino super
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024