49°59'17" N
19°26'33" E
Małopolskie
2019-05-16 09:34:22
231m npm
Ważna
Zdjęcia (17)

Zatorland

Park Rozrywki Zatorland w Zatorze to kompleks parków rozrywki, składający się z trzech, bardzo ciekawych, tematycznych obiektów. Znajduje się on w niewielkiej miejscowości w Małopolsce, między Oświęcimiem i Wadowicami. To fantastyczne miejsce na weekendową i nie tylko rodzinną rekreację. Pobyt tutaj spokojnie zajmie cały dzień, a to i tak mało czasu na poznanie wszystkich atrakcji. Z każdym rokiem Zatorland się rozwija, oferując nowe formy rozrywki.Park Ruchomych Dinozaurów

Najpopularniejszy jest tutaj Park Ruchomych Dinozaurów, w którym co roku organizowana jest impreza "Dinozaury po zmroku". Park powstał w gęsto zalesionym terenie, przez który prowadzi malownicza kładka. Jest to ścieżka edukacyjna z ożywionymi modelami dinozaurów, prezentująca dawne ich życie. Łącznie jest tutaj ponad 100 modeli prehistorycznych gadów, zarówno małych, jak i tych gigantycznych. Największym hitem Parku jest oczywiście żarłoczny T-Rex, a od 2018 roku dodatkowo Argentynozaur - największy ruchomy dinozaur na świecie. Mierzy 9 m wysokości i 35 m długości! Wiele modeli porusza się i wydaje dźwięki, co dodatkowo działa na nasze zmysły i wyobraźnię.

Na końcu ścieżki znajduje się ciekawe Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyć można niezwykłą kolekcję skamieniałych zwierząt - ważek, ryb, ptaków, elementy szkieletów dinozaurów oraz jaja. Podziwiać tu można również minerały i kamienie ozdobne.

Lunapark i Park Owadów

Obok Parku Ruchomych Dinozaurów powstał Lunapark, który z każdym rokiem staje się coraz atrakcyjniejszy, głównie dla najmłodszych. Jest to miejsce, w którym na odwiedzających czeka mnóstwo, niesamowitych atrakcji m.in. Kino 5D Extreme, symulator 3D, Dinocoaster, karuzela Swing’n’Twist, wieża Twist’n’Drop i wiele, wiele innych.Obok powstał dom do góry nogami, a za nim Park Owadów, w którym stanęło kilkanaście gigantycznych modeli organizmów, które na co dzień stają się dla nas prawie niezauważalne., W Parku Owadów poznamy dokładny wygląd tych małych i ruchliwych stworzeń. Są tu m. in. mucha, konik polny, biedronka, mrówka, modliszka, larwa motyla, skorpion, stonka, żuk rohatyniec czy skorek. Przy każdym eksponacie stoi tablica informacyjna. Na najmłodszych czeka mini tor gokartowy i plac zabaw z pięknymi, drewnianymi konstrukcjami.

Park Mitologii

Nad jeziorem, w pięknej scenerii, ulokował się ciekawy Park Mitologii - jedyny taki w całej Polsce, który można zwiedzać pieszo lub, co interesujące, z tramwaju wodnego! Obecnie w Parku Mitologii zobaczyć można figury greckich bogów, herosów, mitycznych stworzeń, tańczące fontanny, a także skorzystać z ciekawych atrakcji, takich jak labirynt, wielka huśtawka czy park linowy. W 2018 roku stanął tu 5-metrowy Cyklop łypiący jednym okiem! Do Parku dojedziesz bezpłatnie kolejką parkową.

Park Rozrywki Zatorland
ul. Parkowa 7, Zator
tel. 667-979-220
info@zatorland.pl
http://zatorland.pl

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

marta89
2016-09-29 10:21:47

Zatorland sam w sobie super. Spektakularne, bardzo realistyczne dinozaury, piękne i wielkie posągi parku mitologii i wiele wiele innych atrkacji, które po prostu WARTO zobaczyc :) Już nie możemy z dzieciakami doczekać się sezonu zimowego i wyjazdu do parku św. Mikołaja, bo wrażenia są ekstra :)

małgosia
2016-07-28 14:20:26

ja byłam, zobaczyłam co mają do zaoferowania i jestem pod dużym wrażeniem :) na pewno nie raz powrócę, bo moje dzieci miały mega ubaw i zabawę. polecam wszystkim rodzicom :)

arek
2016-07-14 10:31:49

świetnie spędzony czas w parku, na pewno jeszcze wrócimy tam z żoną i dziećmi :) jest co robić, fajny lunapark, parki tematyczne na prawdę przykuwają uwagę dużych jak i małych

2014-08-20 18:34:15

chyba cały kompleks warto obejrzeć dla maluchów to na pewno super rozrywka, jak ja byłam mała to takich parków rozrywki nie było i mimo tego że jedziemy tam głównie ze względu na dzieci, to w głębi duszy sama chcę zobaczyć jak dzisiaj nasze dzieci mogą się bawić i poznawać świat, czego ja w ich wieku nie mogłam doświadczyć.

2014-08-15 10:50:36
Dino super
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: