Park Rozrywki Zatorland
ul. Parkowa 7, Zator
tel. 667-979-220
http://zatorland.pl

49°59'17" N, 19°26'33" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

V-X codziennie 10.00-20.00
Bilety: normalny 59,90, ulgowy 49,90
Przejazd tramwajem wodnym w Parku Mitologii: 5 zł
Przejazd ciuchcią turystyczną bezpłatnie
Parking: bezpłatny

Zatorland - rodzinny park rozrywki

Zatorland to kompleks parków rozrywki, składający się z kilku bardzo ciekawych, tematycznych obiektów. Znajduje się on w Zatorze - niewielkiej miejscowości w Małopolsce, pomiędzy Oświęcimiem i Wadowicami. To fantastyczne miejsce na weekendową, rodzinną rekreację. Pobyt tutaj spokojnie zajmie cały dzień, a to i tak mało czasu na poznanie wszystkich atrakcji w Zatorlandzie. A to dlatego, że z każdym rokiem Zatorland się rozwija, oferując nowe formy rozrywki i zabawy dla całej rodziny.Zatorland
Zatorland

Zatorland - Park Ruchomych Dinozaurów

Najpopularniejszy w Zatorlandzie jest DinoZatorland czyli Park Ruchomych Dinozaurów, w którym co roku organizowana jest impreza "Dinozaury po zmroku". Park powstał w gęsto zalesionym terenie, przez który prowadzi malownicza kładka. Jest to ścieżka edukacyjna z ożywionymi modelami dinozaurów, prezentująca dawne ich życie. 

Łącznie jest tutaj ponad 100 modeli prehistorycznych gadów, zarówno małych, jak i tych gigantycznych. Największym hitem Parku Ruchomych Dinozaurów jest oczywiście żarłoczny T-Rex, a od 2018 roku dodatkowo Argentynozaur - największy ruchomy dinozaur na świecie. Mierzy 9 m wysokości i 35 m długości! Wiele modeli w Parku porusza się i wydaje dźwięki, co dodatkowo działa na nasze zmysły i wyobraźnię. Jeden nawet sika, oczywiście wodą 🙂 Wizyta w Parku Ruchomych Dinozaurów to niezapomniane przeżycia, głównie dla dzieci, ale zdecydowanie nie tylko dla nich. To najstarszy Park Zatorlandu, nazywany początkowo DinoZatorlandem.

DinoZatorland
DinoZatorland

Zatorland - Muzeum Szkieletów i Skamieniałości

Na końcu ścieżki w Parku Ruchomych Dinozaurów znajduje się ciekawe Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyć można niezwykłą kolekcję skamieniałych zwierząt - ważek, ryb, ptaków, elementy szkieletów dinozaurów oraz ich jaja. Podziwiać tu można również piękne minerały i kolorowe kamienie ozdobne.Zatorland - Park Mitologii

Nad jeziorem Zatorlandu, w pięknej scenerii, ulokował się unikatowy Park Mitologii - jedyny taki w całej Polsce, który można zwiedzać pieszo lub, co interesujące, z tramwaju wodnego! Obecnie przejazd tramwajem wodnym jest osobno płatny (5 zł, 2020).

Park Mitologii
Park Mitologii

W Parku Mitologii zobaczyć można figury greckich bogów, herosów, mitycznych stworzeń, tańczące fontanny, a także skorzystać z ciekawych atrakcji, takich jak labirynt, wielka huśtawka czy park linowy. W 2018 roku stanął tu 5-metrowy Cyklop łypiący jednym okiem! Do Parku Mitologii dojedziesz bezpłatnie kolejką parkową z centrum Zatorlandu.Park Mitologii w Zatorze
Park Mitologii w Zatorze

Zatorland - Lunapark

Obok Parku Ruchomych Dinozaurów w Zatorlandzie powstał Lunapark, który z każdym rokiem staje się coraz atrakcyjniejszy, głównie dla najmłodszych. Jest to miejsce, w którym na odwiedzających czeka sporo niesamowitych atrakcji m.in. Kino 5D Extreme, symulator 3D, Dinocoaster, karuzela Swing’n’Twist, wieża Twist’n’Drop, atrakcja Crazy Raft, Diableski Młyn i wiele, wiele innych. Z każdym rokiem Lunapark w Zatorlandzie jest atrakcyjniejszy i oferuje lepszą zabawę 🙂 Znajdziesz tu również gastronomię.

Zatorland Lunapark
Zatorland Lunapark

Zatorland - Park Owadów

Obok stoi dom do góry nogami, a za nim Park Owadów, w którym odnajdziesz kilkanaście gigantycznych modeli organizmów, które na co dzień są dla nas prawie niezauważalne. W Parku Owadów poznasz dokładny wygląd tych małych i ruchliwych stworzeń. Są tu m. in. mucha, konik polny, biedronka, mrówka, modliszka, larwa motyla, skorpion, stonka, żuk rohatyniec czy skorek. Nowością w Parku Owadów w Zatorlandzie jest ruchomy karaluch. Przy każdym eksponacie stoi tablica informacyjna. 

Park Owadów w Zatorze
Park Owadów w Zatorze

Ekspozycję insektów wzbogaca wystawa wypreparowanych owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego globu, np. z Tajlandii czy Maroka, Rosji i wielu innych. Wśród nich są pająki i motyle. Znajdziesz tu również strefę dydaktyczną, gdzie nauczyciele mogą prowadzić zajęcia z biologii.

Park Owadów - Zatorland
Park Owadów - Zatorland

Miasteczko Ruchu Drogowego

Na najmłodszych czeka mini tor gokartowy, który obecnie zmienił się w Miasteczko Ruchu Drogowego,  gdzie dzieci mogą w trakcie świetnej zabawy uczyć się zasad poruszania się po drogach. Dostępny jest tutaj również plac zabaw z pięknymi, drewnianymi konstrukcjami.

Ciuchcia turystyczna w Zatorlandzie

Dinobus czyli ciuchcia turystyczna to kolorowy pojazd ozdobiony dinozaurami. Siedzenia to niewielkie kanapy, na których zasiąść może cała rodzina i wspólnie udać się w podróż do parków Zatorlandu. Dinobus nie ma górnych części ścian bocznych, dlatego widoki podczas jazdy są dostępne nawet dla małych turystów. To wielka frajda dla milusińskich! Przejażdżka odbywa się po obrzeżach Parku, dowożąc turystów do poszczególnych Parków, Dinobus dojeżdża aż do "RiverParku".

Zator Dinobus
Zator Dinobus
Zalety
  • Rozległy teren z wieloma atrakcjami, dający zajęcie na cały dzień beztroskiej zabawy rodzinnej
  • Ruchome i ogromne dinozaury
  • Parkowa ciuchcia bezpłatna
  • Bezpłatny parking
Wady
  • Latem w weekendy bywa tłoczno

Od 2014 roku niedaleko Zatorlandu, w niewielkim Zatorze dostępny jest też inny rodzinny park rozrywki - Energylandia, oferujący mnóstwo zabawy i atrakcji dla osób w różnym wieku!

DinoZatorland DinoZatorland Lunapark Park Mitologii Park Mitologii w Zatorze Park Mitologii Park Mitologii Zatorland

Zator noclegi

Zator to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-12-18 na
Zatorland to ciekawa atrakcja dla całej rodziny, oczywiście maluchy będą najbardziej zadowolone, ale nawet starsi też się zabawią, dinozaury są ciekawe, mitologia unikatowa, lunapark pozwala zapomnieć się na chwilę :)
szymon s Domator 11 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-08-15 na
Dino super
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021